Hangi Filozofla Beynin Aynı Çalışıyor?

Benim ki Aristotales miş:

Senin merteben "sağduyu" mertebesi. Sağduyunun, aklın ve doğruyu yapmanın bir adet örneğisin. Başarılısın ayrıca da. Ama bu başarıya kesinlikle tırnaklarınla kazıya kazıya geldin. Okuduğun kitapları yan yana dizsek buradan köye yol olur. Tam bir bilim insanısın kısaca. Ama öyle bir bilim adamı ki, kopi pest'in ne demek olduğunu bilmez: Namuslu yani!..

Güncellemeler:
Arkadaşlar kusura bakmayın aceleyle yazmıştım link koymayı unutmuşum :)

onedio.com/.../hangi-felsefeciyle-beyinleriniz-ayni-calisiyor--302545

0|0
48

En İyi Erkek Görüşü

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Kızlar Ne Diyor 4

• Link yok?

0|1
    0|0
    • Kusura bakma onu unutmuşum acelem vardı da :) Atıyorum hemen

• "Platon" çıktı.

0|1
    0|0
  • aristo ya :))

0|1
    0|0
  • Aristoteles çıktı

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 7

• Bu aralar sitede yeni bir akım bu testler :P

Herkesin seni kendisiyle karşılaştırdığı fikrine kapılıyor musun? Eğer böyle bir şey düşünüyorsan, hiç "ya boşuna kuruntu yapıyorum ben" deme. Çünkü durum tam da öyle! Bir mihenk taşısın sen. Dostun olduğu kadar düşmanın da çok ve özellikle düşmanların seni adım adım izlemekte ve seni kendileriyle karşılaştırmakta. Ayrıca sen tam bir "oluruna bırak" insanısın. Bu hayatta oluruna bıraktığın zaman her şey olacağına varıyor. Siyahlar beyazlarla çapışır her daim, ve sonunda hep gri kazanır. Grisin sen gri!

Hegel çıktı ki toplum sosyolojisi hakkında ki fikirlerini çok severdim.:P

0|1
    0|0
  • "René Descartes" çıktı.

Öncelikle şu denilebilir ki, ekmeksiz susuz yaşayabilirsin; ama düşünmeden asla. Senin en büyük etkinliğin düşünmek bu yüzden. Seni diğerlerinden ayıran bu özelliğin hiç kuşkusuz! Senin için söylenebilecek diğer şeyse asla ama asla sabit fikirli olmaman. Her daim yeni fikirlere açıksın. Zaten bu, düşünen insanların ortak özelliğidir azizim!

0|1
    0|0
  • Friedrich Nietzsche

0|1
    0|1
  • René Descartes miş :)

0|1
    0|0
  • Jean-Jacques Rousseau

Özgürlük senin için ekmek su hükmünde. Ama bu, "ben kafama göre yaparım her şeyi" demek değil asla. Kişi öncelikle bireysel özgürlüğünü elde edecek ve bunu da toplumsal sözleşmeyle perçinleyecek. Kısaca sen büyük fikirlerin, büyük insanısın. Ufak tefek şeylerle meşgul etmeyeyim seni, iyi çalışmalar, iyi düşünceler

0|1
    0|0
  • link i koyda biz de bakalım. onedio dan çıkan sonuç değil mi o işte

0|1
    0|0
    • Koydum :)

• Friedrich Nietzsche çıktı

Dünyanın gelmiş geçmiş en pesimist insanı sensin. Hayata kapkara gözlüklerle bakıyorsun. Ama bunun karakterinle uzaktan yakından alakası yok. Dünya çok kötü; sense bu kötülüğü anlayabilecek kadar zeki ve bunu kabullenebilecek kadar cesursun. Üstinsansın ayrıca: Sırf herkes bir şeylere inanıyor diye, sen de körüne körüne ona inanacksın diye bir kaide yok, ey biricik birey!

• Ludwig Wittgenstein ne işe yarıyo la bu adam :D

0|1
    0|0
Yükleniyor...