Türkçe şarkılar hakkında ne düşünüyorsunuz? Severek dinlediğiniz biri var mı?

Türkçe şarkılar hakkında ne düşünüyorsunuz? Severek dinlediğiniz biri var mı?

(Ben tahammül edemiyorum, sözler çok kötü anlamsız , keza melodileri de öyle..)

0|0
9|18

En İyi Erkek Görüşü

• Yeni sanatçılar, yeni albümler ve şarkılar hakkında bilgim yok. Genellikle 90'lardan 2000'lerden kalma eski -klasik, olarak adlandırırım ben- şarkıları dinlerim. Bunlar arasında Reyhan Karaca, Ege, Soner Arıca, Burcu Güneş, Hakan Peker, Serdar Ortaç, Funda Arar, Sattaş (yenilerden, "Eskitilmiş" şarkısını tavsiye ederim), Zuhal Olcay, Yavuz Bingöl, Barış Manço, Onur Akın, İlkay Akkaya, Manga (grup), Göksel, Nil Karaibrahimgil, Nilüfer, Leman Sam, Aslı Güngör, Asya (eskilerde, yeni albümü var mı bilmiyorum), Edip Akbayram, Ayla Dikmen, Bengü, Candan Erçetin, Zeynep Casalini, Dilek Pınar, Zeynep Dizdar, Emel Müftüoğlu (eskilerden), Nazan Öncel, Naşide Göktürk, Meyra, Seden Gürel, Ayça Varlıer, Sıla, Sibel Tüzün, Ahmet Kaya, Ahmet Şefak, Kıraç, Kayahan, Volkan Konak, Kutsi, Ayna (grup), Mirkelam, Mustafa Sandal, Faruk K (eskilerden), Fuat Saka, Gökhan Türkmen, Kenan Doğulu, Murat Kekili.

Bununla birlikte, duygusal olduğum zamanlarda Türkçe şarkı dinlerim pop, rock, Türkü ayrımı yapmaksızın. Arabesk ile aram iyi değildir bir de ağır metal ile sadece. Çoğunlukla yabancı müzik dinlerim. Bunlar arasında salsa dans şarkıları, İspanyolca, Yunanca ve İtalyanca şarkıların yanında İngiliz ve Amerikan kimi sanatçılar yer alır.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 17

• Bence bizim şarkılarımız tüm dünyada tektir tabi bu benim görüşüm.

1|0
    0|0
  • Emre Aydın-Sıla forever

1|0
    0|0
  • 0|0
    0|0
  • Norm Ender Çıktık Yine Yollara dinle. ya da Depresyon Oteli

0|0
    0|0
  • kendi şarkımı severek dinliyorum dinletiyoruım :D

www.youtube.com/watch

0|0
    0|0
  • ezginin gunlugu bulent ortacgil cem karaca baris akarsu dinlerim ozellikle ezginin gunlugu gercekten harika bir grup dinlemeni de tavsiye ederim

0|0
    0|0
  • sıla , şebnem ferah ve duman ı çok severim. onun haricinde kıraç , feridun düzağaç , manga dinlerim. var daha güzel müzik yapan kişiler.

0|0
    0|0
  • yenileri pek dinlemem.
    genelde eskileri dinlerim en azından bir özgünlük var

0|0
    0|0
  • Ajda pekkan

0|0
    0|0
  • hayko & şebo <3 ( bu ikisi dinlediğim çoğu yabancıya bin basar ki müziklerimin %70 i yabancı )
    http://www.youtube.com/watch?v=h_ushhjO0nQ</a>

0|0
    0|0
  • Türkçe dinlemiyorum uzun süredir. Progressive house ve chill takılırım.

0|0
    0|0
  • Eski şarkılar çok güzeldi. Yeni şarkılarda hakkaten kafiye uysun diye herşeyi yapıyolar saçmalık.

0|0
    0|0
    • Katılıyorum, eski şarkılara laf yok.

• Yok tabi. Şimdi açsam birinden diğerine geçerim anında. Şu aralar radyo olarak romantik türk açıyorum işyerinde. Arada eski şarkılardan çalıyorlar ve reklamları az diye. Ama bazı şarkılar hakkaten saçma. Hele birisi var adamın adını bilmiyorum kesinlikle iğrenç bir ses ve hergün yeni bir şarkısını çalıyorlar. Adamın albümünü almaya gerek kalmadı anasını satim

• Türkçe şarkılar olarak genelleme yapmayalım ama türkçe pop kesinlikle dinlemem.

0|0
    0|0
  • Turke rapin tadina varamamissin demek

0|0
    0|0
  • Türklere bayılırım. Benim aynam gibidir

0|0
    0|0
  • azer bülbül müslüm gürses

0|0
    0|0
  • Bence gayet güzel.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 9

• 1|0
    0|0
  • Türkçe şarkılar hakkında nötr bir düşüncem var.
    Keza %90'ı para için yapılıyor şu anki müzik işlerinin.
    Ama biz bir Barış Manço, bir Erkin Koray bir Cem Karaca bir Moğollar çıkarabildik. Bir gün yine belki eski kalitemize döneriz umarım.
    Şimdiki sözler çok fena.
    "Aşk bu kızılötesi yaralı müzesi"
    Eski şarkı sözleri bize helal para, hayatın güzelliği, sevinç ve onun gibi konuları anlatıyordu, içi boşaltılmış aptal aşkı değil.

0|0
    0|0
  • Yazik yani...
    Turk sarkilarini seviyorum
    Bengu. F. Gocer, G. Kirdar. Murat Boz sarkilarini severek dinlerim...
    eski turk sarkilarindan en cok sevdiklerim "Karagozlum" "Kader Cikmazi" vs gibi birsuru sarki Turk muzigi. Sarkilari ve Sanatcilari cok iyi ve basarili Turk gencligi olarak sevmemeniz utanc verici yaziklar olsun Amerkanin ingilsin her haltini sevinde kendinizinkine gelincee...

0|0
    0|0
    • bir dakika, işin sonu hakarete mi varıyor ne?
      Önce bir türkçe okumayı bilelim, ben yabancı şarkılar daha iyi diye bir şey söylemedim. Zevk meselesi kim ne istiyorsa onu dinleyebilir, yabancı şarkı dinlemenin milliyetçi kişiliğe zarar vereceğini sanmıyorum.

• Ben Turkiyede degili Turk vatandasi da degilim asilimla Azeriyim Azeri Turkuyum Hayir ben hakkaret felan etmiyorum. Turkceyide Bazi Turk arkadaslardan daha iyi bildigimi saniyorum... Milliyetcilik kavrami nedir bilmiyorum ben tum musluman ve Turk dunyasini seviyorum...

• Serdar Ortaç , Gülşen , Sıla, İsmaik YK :DD

1|0
    0|0
  • duman, teoman , feridun düzağaç

1|0
    0|0
  • eller havaya şarkıları çok olsa da bazı eskilerin yeniden yorumlanmışları güzel..

0|0
    0|0
  • Feridun düzağaç, ezginin günlüğü, yeni türkü, fikret kızılok dinlememiş insan söylemi..

0|0
    0|0
  • Dogru duzgun sarki yok bence. Turkce sarki dinlemiyorum.

0|0
    0|0
    • Teşekkür ederim düzgün cevabınız için, kim neyi seviyorsa onu dinler. Burada her insana göre değişen zevkler için taşlamaya gerek yok

• Genelde Türkçe dinlerim fakat pop falan sevmiyorum daha çok akustik parçalar.

0|0
    0|0
Yükleniyor...