Kimse mi yok? Nostalji seven, klasikleşmiş ve farklı müzikleri de dinleyen biri?

Arkadaşlar; burada da dikkat ediyorum. Bazen birileri çıkıp, ''bana bir şarkı tavsiye edin'' diye konu açtığında bakıyorum herkes standart şekilde günümüz müziklerini yazıyor.

Geçmişte kalmış, 20-30-40 yıllık müziklere de merak salan, yaşı genç olsa bile ''hoşuma gideni elbette dinliyorum'' diyen kişiler var mı aranızda?

(Bir elin parmağını geçmeyeceğine eminim:) )

Anket:

• Eskimiş müzikleri asla dinlemem
    0% (0)0% (0)0% (0)Oy Ver
  • Kulağıma hoş gelirse dinlerim elbette
    0% (0)0% (0)0% (0)Oy Ver
  • Bazen açıp dinlediğim oluyor
    17% (2)50% (1)21% (3)Oy Ver
  • Dinlerim, özellikle eski müziklere daha çok bayılırım
    75% (9)50% (1)71% (10)Oy Ver
  • Çevremde kimse dinlemiyor ve tavsiye etmiyor ki açıp dinleyeyim
    8% (1)0% (0)8% (1)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim
Güncellemeler:
3 saate yakın bir zaman önce açtığım konuya yalnızca 5 bayan arkadaş cevap yazdı.
Argo ve kötü bir ifade kullanmadan kendi görüş ve öz eleştirimi ifade edeceğim ki; şunu anladım, bizim toplum gerçekten kültür seviyesinde geride kalmaya meyilli bir toplum... Sanattan anlamayan, geçmişi merak etmeyen, güncel yaşamla kendini körerten dar görüşlü bir toplum yolunda ilerliyoruz.
Burada ''sekste hangi pozisyonu seversiniz?'' , ''ne tür kızlardan hoşlanırsınız?'' , ''ilk kaç yaşında birini öptünüz''.. tarzında açılan konulara 10-15 dakika içinde yüze yakın cevap yazılıyor. Ama iş müzik, sanat ve geçmişle ilgili ciddi nitelikte bir konu olduğunda birkaç kişi dışında kimsenin ilgisini çekmiyor... Ondan sonra da Türk kızları yabancı erkeklere merak saldığında ''elin şeyi daha mı tatlı geliyor'' , ''yabancı erkekler daha mı iyi beceriyor'' gibisinden acımasızca eleştiriliyor

0|0
7|4

En İyi Kız Görüşü

• eski 45 likler özellikle harika.. işteyken radyo açıyorum.. ama gerçek müzik dinlemek istediğimde o tarz şarkılar çok hoşuma gidiyor.. sesler tarzlar melodi harika ve aynı değil.. mesela şimdi pop şarkılarını dinlediğimizde çoğu sanki birbirinin aynı gibi :)) zeki müren-gözlerin doğuyor gecelerime mesela kim böyle söyleyebilir? ya da kim böyle bir şarkı yazabilir? anca gel bana ne olur.. yok git istemem artık :)))

0|1
    0|0
    • Bir de eski müziklerde teknolojinin yapaylığı yok.
      Gerçek enstrümanlar ve üzerinde oynanmamış sesler var.
      Şimdilerde hep elektro cihazların yanı sıra şarkıcıların seslerini bile programlarla güzelleştirip albüm yapıyorlar.
      Yani gerçekçilikten ve sanattan eser yok.
      Çok teşekkür ederim.
      Çok!

• Rica ederim!
      Görünüşe göre bir elin parmağını geçmeyeceğine dair iddiam doğru çıkacak. :)

Kızlar Ne Diyor 6

• Burada ergen çok dolayısıyla bieber paylaşacaklar tabii.

al bakalım bir kaç tane eskilerden,

http://www.youtube.com/watch?v=pvSgQVpV170

http://www.youtube.com/watch?v=GbDRzqI4YhE

http://www.youtube.com/watch?v=unfzfe8f9NI

Müzik dediğin bunlardır ya.

0|1
    0|0
    • Bonnie Tyler'ın 14-15 yıl önce aldığım orijinal bir Best Of albümü var bende. CD olarak.
      En sevdiğim parçası Angel Heart.
      Kesinlikle tavsiye ederim.
      ABBA'ya zaten söylenecek söz yok... 2 tane Best Of serisi plağı var bende.
      Güzel tavsiyeler ve düşünceler... Çok teşekkür ederim.

• :) rica ederim.

• Dinlerim çok severim ama Türkçe değil
    La vi en rose
    http://www.youtube.com/watch?v=pPv3O2kQbxw
    what a wonderful world
    http://www.youtube.com/watch?v=E2VCwBzGdPM

0|1
    0|0
  • Leon The Professional - Shape Of My Heart
    http://www.youtube.com/watch?v=nVYFOlVB-Uo

0|1
    0|0
    • Teşekkürler.
      Bu parçaya 90'ların ortalarında hazırladığım bütün karışık albümlerde yer verirdim.
      İnternetin olmadığı, CD'nin de çok yaygın olmadığı, RAKS'ın krom olan 90'lık kasetlerini alıp doldurduğum o muhteşem dönemlerde...

• rica ederim.)

• Dinlerim, özellikle eski müziklere daha cok bayilirim :)

0|1
    0|0
    • Teşekkür ederim.
      5. kişi de bir bayan.
      Erkekler halen ortalıkta yok, sanırım haklarındaki ön yargılarımda epey haklıymışım. :)
      Bundan sonra kızlarımıza kezban diyen beni karşısında bulur. :)

• Çok teşekkür ederim.
      Ben de bunu bekliyordum. :)

• Rica ederim :)

• Bazen açıp dinlediğim oluyor..

0|1
    0|0
    • Teşekkür ederim.
      Ama şaka gibi, şu ana dek bu konuya ilgi duyup da mesaj yazan hiçbir erkek yok.
      Gelen bütün mesajlar bayanlardan.
      Kızlarımızla gurur duydum. :)

• En uygun lakabı açıklamasıyla birlikte bulup bu sitede oylamaya açacağım.
      Ondan sonra da sosyal medya platformlarında yavaş yavaş o akımı genişletirsiniz artık. :)

• tamam canım bekliyorum o zaman takacağın lakabı büyük bir merakla :)

• Eskimiş müzikleri asla dinlemem

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• 0|0
    0|0
    • Çok teşekkür ederim, değerli katkı için.
      Everything I Do, I Do It For You, bu şarkıyı 90'larda ne dinlerdik ama... Çocukluğumun en unutulmaz şarkıları arasında , ilk 10'da olanlardan biridir.

• 0|1
    0|0
    • Berk, 95 doğumlu Berk! Nerelerdesin?
      Biz de buralarda erkek arıyoruz... Koskoca konuda 5 bayanla baş başa bırakılarak erkeklerimizden utanç duymaya başladım. :)
      Blues'u ben de severim... Ben de epey parça var, toplama şekilde.
      Rock and Roll da yerine göre güzel gidiyor.
      Sağol!

• Çok teşekkür ederim dostum, eski bir üstü açık chevrolet karavandan sonra hayallerimi süsleyen tek araç :D

• Hiç araba merakım olmadı... Ancak arabam olsa dediğimde de 70'lerden bir Amerikan Ford'unu tercih etmişimdir. :)
      Uzun, düz ve kurak bir yolda, açacaksın müziği. Yanında epey içecek... Çikolata falan. :)
      Unutacaksın derdi tasayı.

• Modern tatking hayranıyım

0|1
    0|0
    • O da güzel.
      Teşekkürler!
      Çocukken ben de dinlerdim, Brother Louie, Your my heart your my soul. :)

• Dinlerim eski müziklere daha çok severim aslında :)

0|1
    0|0
    • Öyleyse teşekkür ederim. :)
      Yavaş yavaş hemcinslerimin gelmesi gurur verici. :)

• Haha :) ben de o hususa çok dikkat çektim ve her ne kadar erkeklerin duyarsız kalmasına üzülsem de, bayanların yaklaşımından memnuniyet ve gurur duydum.
      Aynı şekilde ''demek ki varmış'' dedim ben de.
      Zaman birçok şeyi değiştirebilir, ama her şeyi değil...
      Bildiğim ve emin olduğum tek bir şey var, müziğin insan hayatında yaşam biçimi ve yaklaşımına doğrudan etkisi olduğu... Birinin ne tarz müzik dinlediğini öğrenmek, az çok kişiliği hakkında ipucu verebiliyor.

Yükleniyor...