Kapat

Graffiti İilginizi çeker mi?

Türkiye de malesef bir özel yasası bile olmayanbu yüzden bir duvar boyayınca devlet malına zarardan içeri giren graffiti sanatından ne kadar haberdarsınız merak ediyorum.? Bulunduğunuz şehirde yapanları takip ediyormusunuz.Türkiyede artık çok geliştiğini ve festivaller düzenlendiğini ?

0|0
8|2

En İyi Kız Görüşü

• Graffiti sanatını çok seviyorum. Zaten resimciyim. Buldundugum şehirlerde sıkılkla takıp ederim okula ve yurda graffiti yapmıştım.Hatta stada yaparken bi kere yakalanmıştık :D

0|1
    0|0
    • legal yolları kullanmanı tavsiye ederim. Turkstyle.org streetfiles.org bu siteler takip etmene yardımcı olabilir.

• Teşekkürlerr

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Kızlar Ne Diyor 7

• çok beğeniyorum graffitileri isyanın resme gelişi bana göre ama türkiye de çok dkkatimi çekecek örneklere rastladım ben basit sıradan ve kopya örneklerdi wouww dedirtmedi kaldığım şehirde de yok zaten

format atılmadan önce toplamış olduğum yüzlerce graffitim gitti benim yaaa :(((((

0|0
    0|0
    • Bosphorus magazine adında türkiyedeki en iyi graffitilerin toplandığı bir graffiti dergisi var.Edinmek isterseniz araştırıp satın alabilirsiniz.Güzel bir arşiv sevdalısı olarak ben topluyorum.

• link

en sevdiklerimden biri budur mesela link

• youtube a ( mad c goes transparent ) yazın ve geleni izleyin. link paylaşamıorum xper ım den dolayı. dünyanın en iyi bayan sanatçısıdır graffiti. paylaştığınız çalışmalar biraz eski love letters isminde bir grup var oda dünyadaki en iyi gruptur takip edebilirsiniz. Üyelerinden birtaneside Türk. )

• Bir fikrim yok ne yazdığını da anlamıyorum.Bu konular için yaşlıyım sanırım.Ama bomboş duvardan daha estetik durduğu kesin:)

0|0
    0|0
    • Bütün sanatçılar kendi takma isimlerini yazarlar.Hepsi bir kurgu içindedir ve birçok belirli kuralları ve estetik unsurları vardır.Sokak sanatı olan graffitinin normal resim sanatından daha kurallı ve zor olduğunu söyleyebilirim. Sizden daha yaşlı bir bayan graffiti sanatçısı var ve dünyanın en iyilerinden biri olarak görülüyor.) Bu sanatı destekleyen herkese teşekkür ediyorum

• Geç kalmadım demek ki:)

• severim ama sokakların boyanmasına ben de karşıyım.

0|0
    0|0
    • Birçok çalışma artık legal olarak yapılıyor. ve duvarlara legal olmasada bir resim yapılıyor ne sakıncası varki. yol üzerinde izinsiz top oynamak gibi birşey bu .) izinsiz çalışmalar yapan insanlar bir mesaj kaygısı içerisindeler ( muhalefet oldukları şeyler var ) bunun için yapıyorlar

• bu top oynamak gibi bir şey değil. tamam belki top oynarken de etrafa zarar verirsin ama bu zarar kalıcı değildir.. grafiti de ise verilmek istenen mesajı ben almak istemiyorum belki de ya da verilmek istenen mesaj bana ters. madem bir mesaj vermek istiyorlar reklam panosu kiralısınlar :)) ama bu sanatı hakkıyla çok güzel yapanlar var onlara lafım yok :)

• herkesi uğraşığ basite indirgediği şeyler ilgimi çekmiyor

0|0
    0|0
  • ben çok seviyorum ya ama becerekili değilim bu konuda.

0|0
    0|0
  • Görüntü kirliliği gibi benim için açıkçası.

0|0
    0|0
    • İllistrasyon çizimlerden ve resimdende hoşlanmıyor olmalısınız o zaman.yada hat sanatındanda.Bence biraz inceleyip araştırırsanız ne kadar güzel bişey olduğunun farkına varacaksınız. Yapmanın ne kadar zor olduğunu güzel bir graffiti yapmak için yıllarını ona hacvayan insanlar olduğunu bu sayede sanat fakültelerini kazandıklarını biliyor muydunuz. Ortalama bir graffitinin kaç saat sürdüğünü söyleyebilirim size 4 yada 5 saat.sadece kurgusuz bir graffitinin.yanlış anlamayın sevdirmeye çalışıorm

• Severim.

0|0
    1|1

Erkekler Ne Diyor 2

• gençlerin dışarıda uyuşturucu, sigara, alkol gibi alışkanlıklara bulaşacaklarına böyle hobiler yapmaları çok güzel bence, bildiğim kadarıyla bu işle uğraşanlara sosyal etkinlik kapsamında yer gösterilip boyamaları isteniyor güzel uygulama...

yazıyı tekrar okuyunca kendimi yaşlı hissettim

0|0
    0|0
  • valla o işten para kazanmak zor.

0|0
    0|0
Yükleniyor...