Gitar çalabilmenin en kolay yolu nedir?

Gitar kursuna başlayacağım ve daha çabuk ve güzel çalabilmek için neler yapmalıyım?

0|0
5|4

En İyi Erkek Görüşü

• Guitar pro diye bir program var, şiddetle tavsiye ederim. Özellikle gitara yeni başlayanlar için gayet kullanışlı bir program. Şarkıların guitar pro için tab'ları var internette onları indirip programla açabilirsin. Ayrıca, akorları öğrenmen için bir gitar metodu almanda fayda var. Eğer gitar çalmaya klasik gitarla başlayacaksan pena kullanma. Gitarda bol bol parmak egzersizleri yap. Sana şunu da söyleyeyim. Genel olarak şöyle bir yanılgı var. İlk önce klasik gitarla başlayıp daha sonra elektro ya da bassa geçmek gibi. Hangi gitarı çalmak istiyorsan ona başla. Çünkü her gitarın birbirinden bağımsız teknikleri var. "Tapping" ve"slap" gibi mesela.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• tek bir akora bir hafta ayır iyice sindir akoru basınca ilgili şarkıya geç.. istedikten sonra çalarsın parmaklar ilk günler acıyıp nasır olacak haberin olsun..

1|0
    0|0
  • hedefinde elektro gitar varsa ilk klasikte tamamen öğren yani bende ilk klasik sonra elektro çaldım. ve cidden klasik gitarı iyi çalamadığın takdirde çok fazla zorlanabiliyosun elektro gitarda. Gitar çalabilmenin kolay yolu yok diyebilirim. Zaten yeteneğin varsa sana kendiliğinden kolay gelecektir. Ve iyi bir öğretmenin olmasıda şart.

0|0
    0|0
  • Tab okumak önemlidr gitarda elektro istiyorsan baştan söliyim kursla mursla öğrenmek imkansız klasikle başlanır ben şu an bass , elektro hepsinde güzel solo atıyorum kaç senedir çalıyoruz tecrübe yanii -_-

0|0
    0|0
  • İnternette öğretici programlar var bir bak

0|0
    0|0
  • Klasik gitar mı?

0|0
    0|0
    • evet klasik gitar la başlamayı düşünüyorum. Daha çabuk değilde daha güzel çalabilmek için nelere dikkat etmeliyim?

• Hedefinde elektro falan var mı peki :)

• becerebileceğime inanıyorum :) klasik gitarı düzgünce çalabildikten sonra yerimde sayıklamak yerine ilerlemeyi düşünürüm tabiki :)

Erkekler Ne Diyor 3

• Aceleye getirmez, egzersizlerini sindire sindire yaparsan faydasını görürsün.
    Yani daha çabuk kısmı olayı bozuyor aslında. Teknik oturursa güzel çalarsın.

0|0
    0|0
  • Parmak alıştırmalarını iyi yap. Ayrıca perdelere basarken parmaklarının ucu acıyacak ilk başta. Ama alıştırnalarını iyi yap ve bir parçayı tam olarak öğrenmemişken sakın hızlı çalmaya çalışma.

0|0
    0|0
    • Rica ederim bende belli bir süre gitar çaldığım için bilirim. Çok sıkıcı gelebilir ilk başta ama sabırlı ol. Ayrıca gitarın perdelerini daha kolay bulmak için 3. Veya 5. gibi perdelerin altına işaretler koyabilirsin. Bu ellerinin perde aralıklarına alışmasını sağlar.

• çalan biriyle cıkk

0|0
    0|0
Yükleniyor...