Aranızda kendini kültürlü gören kaç kişi var merak ettim?

aranızda kendini kültürlü gören kaç kişi var merak ettim?
detay metay yok

Güncellemeler:
kültürlü olduğunuzu düşündüğünüz konuyu belirtirseniz iyi olur

0|0
8|11

En İyi Erkek Görüşü

• Hiç kimse kendini kültürlü ilan edemez. Çünkü kültür uzay gibidir. Sayısız konu ve bilgiyi içinde barındırır. Sınırlandırılamaz, sahip olunamaz. Kimse kendini usta ilan edemez, çünkü gerçekte olan sadece çıraklık ve kalfalıktır.

1|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 8

• bu ülkeye göre ortalamanın hayli üzerinde

ama esasında olması gereken kadar bile değildir

din (ler), psikoloji, felsefe, teoloji, tarih, coğrafya, hukuk, polisiye, sağlık, hayvanlar alemi
    işe yaramaz tonlarcaaa bilgi
    çok gezdim çok gördüm gezentiyi boşa yazmadık bir de ordan insan kültürümüz iyidir
    ve kimya :D

edebiyatım zayıftır kim ne yazmış bestsellerlar şular bular şairler... cidden sevmem. klasikleri hatim etmişimdir ama o ayrı
    siyasetten pek çakmam
    ekonomi iktisat falan kafam basmıyor

0|1
    0|1
  • Kültür çok geniş bir tanım, daraltman daha sağlıklı olur.

1|1
    0|0
  • Yanılmıyorsam ben öyleyim

0|1
    0|0
  • bennn. şimdi dil, din, töre milli değerler kültürümü geliiştirdiğimi düşünüyorum ayrıca tarihsel kültür özentilikle kaybolur.
    genel kültürümde iyi sayılır :D

0|1
    0|0
  • miyopum panpa.

0|1
    0|0
  • kültürsüz cahil insanım ben :((

0|1
    0|0
  • Din konusunda hayli kültür yaptım diyebilirim.

0|1
    0|0
  • Bildiğim birşey var ki o da hiçbirşey bilmediğimdir.
    ne kadar çalışıp çabalasam da sanırım hayatım boyunca kendime asla "kültürlü" diyemeyeceğim.

1|1
    0|0
    • kendim sandım sizi bir an =) cevap yazmama gerek kalmadı.. =)

• sizin düşüncenizi yansıtabildiysem ne mutlu :)
      kültür denilen şey ucu bucağı olmayan sonsuz bir kavram. bir de üstüne hergün yeni gelişmelerin değişmelerin de olduğunu düşünürsek bu konuda iyice kafayı yeriz. aslında dünyadaki hiçbirşeyi tam olarak gerçekliğiyle bilmiyoruz. kimi şeyler de çarpıtılarak sunuluyor insanlara... bilim bile dün "ak" dediğine bugün" kara diyebiliyor. durum böyleyken her an yalanlanma ihtimali olan şeylerle neden kendimizi doldurup kasalım ki dimi? :) Dünya yalan ki zaten.

• bir de hangi konu hakkında belli bir bilgi birikime sahip olmak bizi kendimize kültürlü hissettirir onu tespit etmemiz lazım. mesela kimi insan coğrafya hakkında bilgili olduğu zaman kendini kültürlüymüş gibi hisseder. kimi insan da belki sanatla uğraşarak resim yaparak kültürlü hisseder. ya da kimisi de gündemi takip ederek belkide sadece müzik dünyasındaki yeni şarkıları klipleri dizileri takip ederek de kendini kültürlü hissedebilir. biz hangisiyiz onu bulmamız lazım.

Erkekler Ne Diyor 10

• kültürlü olmak geneldir. genel olarak her yönden düşünülmeli , kültür evde olunduğunda dışarda iken toplum içinde iken kendi sahibi olduğumuz her tecrübe ve hayatta kural edinilen en doğru olan düşüncelerin toplum içinde gösterilmesi şekli olmalı.
    sadece ben kültürlüyüm demek le olmaz. kültürü ve karakteri bir bütün olarak görerek kendimizi benimdetmeli ve tanıtmalıyız

0|1
    0|0
  • hiç bir zaman kendimi kültürlü görmem. Eğer kendimi kütürlü görürsem öğenme kabiliyetimi kaybederim ve bilgimi egolarım için kullanmış bir hiç olurum. Ben her zaman kültürsüz ama bilgili ve bilgiye aç olmak isterim.

1|2
    0|0
    • Aynen katılıyorum. Zaten cahillerin çoğu birkaç şey bilirler onunla artistlik yapcam diye uğraşır

• Genel kültür yanii eh işte biraz :)

0|1
    0|0
  • Kültürlü değilim. hiç gitmedim. doğma büyüme izmirliyim..

0|1
    0|0
  • yok ben kendimi kültürlü görmüyorum.

aynaya o kadar baktım hiç görmedim:))

0|1
    0|0
  • Senin yanında haşaaa ağam ne kültürü.

0|1
    0|0
  • kültürlüyüm dersem zaten kültürsüzümdür...

0|1
    0|0
  • piyasaya göre mi değerlendirelim yoksa tarafsız kendimi mi değerlendireyim :)

0|1
    0|1
  • kültür geniş bir kavram dostum

0|1
    0|0
  • Kültür nedir? Sorusunun cevabını 5saniyede veremeyecek kültürsüzler ordusu tanıyorum.

0|1
    1|0
Yükleniyor...