Kına neden yakılır? Manası nedir?

Kına neden yakılır ?

Manası nedir?

soru detayları eksik

0|0
6|6

En İyi Erkek Görüşü

• kına yakma islam dinindende eskidir. üstelik kınanın faydalarıda çoktur. ve islamda caizdir. kınalı hal üzerine ölmeyi araştırmanızı tavsiye ederim.bazen hastalığa karşı bazen sevincekarşı bazende yas amaçlı kına yakma işlemleri mevcuttur. halk arasında sende popono kına yakarsın tabiri burdan kaynaklanmaktadır fakat kına popoya yakılmaz o sadece argo bir benzetmedir.

0|0
    0|0
    • basura iyi geliyormuş ondan öyle diyorlamış

• o hastalığı ben 20 sene çektim. küçük tabla şeklinde mavi renk ve tamamen bitkilerden yapılmış aktar kör ismail isimli basur melhemini kullandım hiçbirşeyim kalmadı. içinde ceviz ve ürünleri karışımına rastlamadım.diyorlarmış-öyleymiş-gibi kelimelere itibar etme. araştır oku karar ver git al ve uygula.

Erkekler Ne Diyor 5

• askere vatana kurban olsun diye- kadına evine kurban olsun diye- hayvana allaha kurban olsun diye.

1|1
    0|1
  • saglik icin kullanilan dogal bir madde.ama son zamanlarda cumle icinde terbiye kurallarini hice sayarak kullanilan bir kelime.

0|1
    0|0
  • Bir çok nedeni var.

Öncelikle "zafer1973" katılıyorum.İlave olarak;

Mantar,Saç boyama ve bir çok hastalığın iyileşmesinde kullanılır.

0|0
    0|0
  • bilmem yakıyolar işte annem askere giderken sanada yakcam dedi ;)

0|0
    0|0
  • bize kurban olun diye yakilirmis ama zamane kizlari iste ne kurbani kurban eder valla

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• Kurban ettiğimiz koça; Allah'a kurban olsun diye

Askere giden delikanlılarımıza; vatana kurban olsun diye

Gelin olan genç kıza ; kocasına, çocuklarına kurban olsun diye kına yakılırmış.

Bilmiyorduk öğrenmiş olduk.

1|2
    0|0
  • kurbanlık Allaha, gelin kocasına, asker vatana kurban olsun diye

0|0
    0|0
  • yaktırmayı hiç düşünmüyorum..." kurban " etiketi yapıştırılıyor ve çok itici , aşağılayıcı bir durum.

0|1
    0|1
  • kıçına kına yakmak deyimi zeytinyağı ve kına karışımının basura iyi gelmesi hasebiyledir.onun dışında kına yakmak bence bir çeşit ruhsal metamorfozun simgesel halidir.yeşil olarak kapatırsın.alev olarak eline dökülür.

0|0
    0|0
  • Kınadan nefret ediyorum :(

0|1
    0|0
  • Birini uyuz ettigim zaman kina yak diyor.

Ben bunu kabullendim mana olarak.

0|0
    0|0
Yükleniyor...