Kuran kursu mu daha ön planda olmalı ; spor mu ?

Kuran kursu mu daha ön planda olmalı ; spor mu ? yani çocuklara eğitim verilirken sizce hangisine öncelik verilmeli ?

0|0
20|13

En İyi Kız Görüşü

• dinin gerekli dediğim namaz oruç gibi ibadetlerini yapan bireylerin sporuda yaptığı düşünülür ki evet bir yerde bu doğru kısmen ama çocuk dediğimiz ilkokul öğrencilerine dinin dayatılması zoraki kılınması biraz bana göre yanlış mensubu olduğu aileden gelen ve onunda inanması gerektiği düşünülen dini bilmesi tanıması gerekir ama bunun yaşı nedir ve ne şekilde eğitimi verilmelidir emin değilim

sporunda yeri ayrı zaten çocuk dediğimiz hareketlidir o yaşlarda vücudunu hareket ettirir ama bilinçli şekilde ve onu yönlendirerek spor eğitimi vermek ayrı bir konu. ve bu yönlendirme ancak erken yaşlarda yapılırsa doğru sonuçlar alınabilir.

1|0
    1|1

Kızlar Ne Diyor 19

• Çocuk dinini tanımalı küçükken sonra dinini bilmeyen namaz kılarken Cumaya giderken 2-3 duayı bile bilmeyen yeni nesiller oluşuyo.

spor herzaman yapılır kaçmıyo

2|2
    2|1
  • İkisini karşılaştırman hoş olmamış bence. İkisinin de uygun ve dozunda eğitimi verilmeli diye düşünüyorum.

1|1
    1|1
  • biri aile içinde verilecek olan eğitim yani din eğitimi...diğeri ise daha genel bir eğitim spor eğitimi...

din eğitimi aile içinde bırakılmalı , ebeveynler ister eğitimleri verir isterse vermez o aileye bağlı...

spor eğitimi genel olduğu için her zaman olması gereken bir durum..

yaş olarak bakarsak din eğitimi daha öncelikli olmalı müslüman bir ailede...sona kaldığı zaman gerek çocuğun arkadaş ortamı uç kesimlerde olunca çocukta etkilenir..bunun olmasını engellemek için yaşken verilmeli eğitim.

0|0
    0|0
  • Kuran diyen zihniyetin sevgi koyim ben. Beyinlerini yıkıyorlar resmen o yaşta çocukların bir şeyler öğretecekler diye. Gördük, tanıdık olduk ondan diyoruz herhalde. Spor gerekli.

4|1
    2|3
  • Namaz kılmak esaslı bir spordur.Hem manen hem de bedenen faydaları saymakla bitmez.Açınız bakınız.

2|1
    4|4
  • Kiyaslama biraz olmamis. Ikisi kücük yasta önem verilcek seyler. Spor yapmasi aktivlik getirir dini bilgi ise dogru yolda olmayi nasip eyler diye dusünüyorum.

0|0
    0|0
  • Her egitimi almali.

Neden kuran kursu ve spor olarak karsilastirdin.

2|2
    1|1
  • ön planda olması gereken tabiki dizi temel bilgileri, kuranı okuyabilmesi. Müslümansak eğer çocuğumuzada dinimizi yaşayarak sevdirerek öğretmeliyiz. sporda gerekli olmasına rağmen kesinlikle din eğitimi 2. plana atılmamalı

0|0
    0|0
  • Spor .

2|1
    1|1
  • kuran kursu

1|0
    1|1
  • Kuran kursu.

1|1
    2|0
  • kuran kursu

0|0
    0|0
  • Spor tabii ki. Ne kadar küçük başlanırsa o kadar faydalı olur. Kuran kursu çocuk belli bir yaşa geldiğinde almak istiyorsa verilmeli.

0|0
    0|2
  • Saçma bir kıyaslama. Bu ikisi kıyaslanamaz bile.

0|0
    0|0
  • tabıkı kuran kursu spor evdede yapılır

2|2
    7|3
  • Akocum gereksiz bir kıyaslaama olmuş ikisinin bağlantısı yok

0|0
    0|0
  • kıyaslama yapamadım ben şahsen ikisininde öğretilmesi lazım

0|0
    1|1
  • Önce dinini öğrensin sporu sonra da yapar

0|0
    2|1
  • spor tabi ki. yaşken esnemeli vücutlar. sağlıksız, obez nesiller yetişmesin daha fazla.

3|1
    0|1
    • ama ruh sağlığı olan insanlarada ihtiyacımız var

• KS yeşillendikçe kötü oluyorum Mahmut abi

• durduramıyoruz çok bozdu.

Erkekler Ne Diyor 13

• Sporla Kuran Kursu'nun ne alakası var. Müzik mi spor mu falan karşılaştırması olsa neyse de. Sporla da sanatla da ilgilenmeli çocuk bu arada.

Kuran Kursunun alternatifi kilise ya da sigagog olur ancak. Hiçbirine gitmesin. Karakteri iyice olgunlaşınca neye inanacağına kendi karar versin çocuk.

3|0
    0|0
  • Küçük yaşta dinini tanımalı diyor buradaki insanlar ama bir insanı zorla o dine inanması için çabalamak olmuyor mu bu?Yani hoşgörüden uzak bir durum bence.İnsan kendi kararlarını kendi verebilmeğe başladığı zaman dinini seçmeli bence.Spor iyidir ayrıca.Ben karşılaştırmak için demiyorum ama iyiki spor yapmışım ve yapıyorum.

3|2
    0|0
  • duzgun din egitimi de gerekli spor kadar. ama beyin yikanmadan mantik cercevesinde secimler sunularak yapilmali bu.

2|1
    1|0
  • Çocuklara sadece bir alanda eğitim verilmemeli.Daha kültürlü ve daha çeşitli bilgiye sahip olan bir gençlik idealdir benim gözümde.Hangisinin ön planda olacağıda ailenin seçimi olmalı.Herkes çocuğunu olumlu yönde istediği gibi yetiştirme özgürlüğüne sahiptir.İnsanların seçimine saygı duyulması gerekiyor , hatta sırf saygı ve hoşgörü üzerine ders vermeleri gerekiyor.Şu soru altındaki cevaplara baktığımda böyle bir gereksinim duydum ...

0|0
    0|0
  • muhakeme yapabilmek için beynin saat gibi çalışması şart.bu nedenle kur'an kursunda spor dersi mutlaka olur.beslenme protein ağarlıklı ve az yağlı taze gıdalardan oluşur.teknik ve sosyal imkanları normal okullardan daha gelişmiş , marka haline gelmiş yale preston gibi amerikan okulları standartlarında olmalıdır.

0|0
    0|0
  • 1. gererksiz.

2.Gerekli.

3|1
    3|1
  • ne alaka smdı arkadas böyle iki şeyin kıyası mı olur ıkısıde gerekli tabiki KURAN önde gelir ama kıyas saçma ıkısıde gereklı yanı biri dinin gereği diğeri sağlık ıcın ...

1|0
    1|0
  • ailenin zihniyetine kalmış. ben olsam ikisine de zaman ayırmasını sağlardım.

3|0
    2|0
  • Sağlam kafa, sağlam vücutta bulunur. Spor yapsın.

2|0
    0|1
  • pif

1|1
    0|1
  • bu soruyu sorarken ne düşündün

0|0
    1|0
  • İlla birisi önde olcak diye birşey yok ikisininde önemi müslüman kardeşlerimiz için çok önemli ikisininde yerleri farklı unutulmaması gereken birşeyde var insan namaz kılarken çoğu egzersizleri yapmışda oluyor...

0|0
    1|0
  • cocuk her anlamda egitimlerini almali onun veya bunun onceligi yok karsilastirma yapmak anlamsiz

1|0
    0|0
Yükleniyor...