Siyah-beyaz bol umutlu fransız filmi?

her şeyin hafızama kurban olarak sunulması durumu, bol umutlu siyah-beyaz fransız filmlerini ve yönetmenlerini de unutmama sebep olmuş. lahanadan dünyaya gelip yaşlı bir kadının büyüttüğü fakir ama mutlu ve aynı zamanda saf olan adamın bir şekilde konu edildiği (şekli hatırlamıyorum, uçuyor muydu ne yapıyordu) filmin adı neydi misal? bilmiyorsanız, bilyordum ama aklımdan çıkmış aymazlığına, ya teyze bizi rahat bırak serseri tavrına vs düşmeyin.

bol umutlu, çok mutlu insanları konu edinen siyah beyaz film önerileri?

0|0
1|3

En İyi Erkek Görüşü

• Milano'da Mucize...

Lahana değil de, "iyimserliğiyle" biraz büyük buhran yıllarının müzikallerini andırıyor. 30'ların Fred Astaire&Ginger Rogers'leri, başka bir dünyadan, bir hayal aleminden esintiler sunar gibiydi. Amerika, büyük buhranın şerrinden, müzikallerin tatlı dünyasına kanat çırpıyordu. Amerika, düş görmek istiyordu.

Savaş/direniş/yaşlı kuşağın buhranları/genç kuşağın ümitsizliği/işsizlik ve Mezzogiorno'nun az gelişmişliği derken... Bir düş de İtalyanlar görsün. Bir umut da oradan pompalansın.
    ...

Fransızların da hatırı kalmasın. Bay Hulot'u tatile gönderelim:

http://www.imdb.com/title/tt0046487/

1|0
    0|0
    • Ay o fransiz değilmiş bak. Tesekkur ederim hasan.

• Yabancılardan hafızamı yokladım ancak birebir benzeri gelmedi aklıma. John Hughes ya da American Graffiti tarzı teen comedylere ya da 400 Darbe, Zero de conduite tarzı ağır sistem eleştirileri arasında gidip geldim. Hatırlarsam yazarım.

Yeşilçam'da ise bir benzeri yapılmıştı, yine 70'li yıllarda. O rüzgardan ekmek yiyecekler ya. Tulum'u oynayan dahi vardı. Necla Nazırlı bir filmdi. "Sınıfta Şenlik Var."

• Keşke bizim mahallede senden olsaydi.

Erkekler Ne Diyor 2

Kızlar Ne Diyor 1

Yükleniyor...