İz Bırakan Kitap Cümleleri Var mı? Bildiginiz Hafızanızda Yer Edinen?

İz Bırakan Kitap Cümleleri Var mı? Bildiginiz
Hafızanızda Yer Edinen?

''kolay bir saadet mi yoksa insanı yükselten bir ızdırap mı daha iyi''

2|0
5|8

En İyi Kız Görüşü

• Hangi birini yazsam bilemedim. Çok kitap okurum, her kitapta da birçok iz bırakan cümle olur benim için.

Şu sıralar beğendiğim bir söz, Müsaitsen şayet, seninle biraz 'kavuşmaya' ihtiyacım var... İbrahim Tenekeci.

2|0
    0|1

Kızlar Ne Diyor 4

• -Hasretini odalara kitledim, sen koktu odalar...
    -Hasret mi ölüm mü deseler, ölümü seçerdi tereddütsüz... Ama ona soran olmadı ki...

1|1
    0|0
  • Az evvel benzer hatta aynı olan bir soruya şu cevabı verdim:

Atlas Vazgeçti 3. Bölüm: Gerçek Gerçektir...

"Hayatım ve hayatıma olan sevgim adına yemin ederim ki, hiçbir zaman bir başka insan için yaşamayacağım ve hiç kimseden benim için yaşamasını istemeyeceğim." John Galt'ın Yemini...
    Ofiste önümde durur...

0|0
    0|0
  • Şuna bayılmıştım ;

"Beni etkilemek için tek gözünü kırpmaya çalışmıştı ama bu hareketi klozete düşmüş bir karasineğin beyhude çırpınışlarını hatırlatmıştı bana."

Benene buda sayılsın.
    Süper bence <3 asdşmcşd

0|0
    0|0
  • dünyayı değiştiren düşünceler güvercin ayakları ile doğmuştur
    böyle buyurdu zerdüşt

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 8

• Bunu seviyorum.

"Kendi üzerimdeki uzun araştırmalardan sonra insanın yaratılışındaki o derin çift yönlülüğü gün ışığına çıkardım. O zaman, belleğimi kaza kaza alçakgönüllülüğün parlamama, küçülmenin yenmeme ve erdemin ezmeme yardım ettiğini anladım. Barışçı yollarla savaş açıyordum ve en sonunda çıkar gütmezlik yoluyla, göz diktiğim her şeyi elde ediyordum." A. Camus - Düşüş

2|0
    0|0
  • Hayatı Komedi Sananlar, Son Espiriye Dikkat Etsin.

0|2
    0|0
  • Dante

Her zaman, yüzü yalana benzeyen gerçeği söylemekten daha iyidir susmak..

0|1
    0|0
  • Senin benliğinin hakikati, nasıl bu beden olur? Düşünürsen bilirsin ki, bugünkü vücudunun hücreleri, çocukluk zamanındaki hücreler değildir. Onların hepsi zamanla ortadan kalkmış, alınan gıdalardan yerlerine yenileri gelmiştir. O hâlde beden, aynı durumda kalmıyor, halbuki sen hep aynısın. Bu sebepten senin benliğin bedeninle değildir. Beden yok olursa olsun, sen her zamanki gibi zâtınla yaşarsın
    Kimyayı Saadet imam Gazali

0|0
    0|0
  • ‘‘Beklemek, nasıl da kandırıcı. uzaktan bakınca gelecek gibisin ''

Yunus Emre Gökçe

2|0
    0|0
  • Rakı yanındakiyle içilsede.. Kadeh aklındakine kalkar sebastian.. .

0|0
    0|0
  • Kolumuzu ısırarak saatler yapardık küçükken, sanki zamanın canımızı acıtacağını anlarmış gibi...

1|0
    0|0
  • Yalnızlık paylaşılmaz. Paylaşılsa yalnızlık olmaz. (Özdemir Asaf)

0|0
    0|0
Yükleniyor...