Fantastik denen tür hakkında hiçbir fikrim yok?

Fantastik bir hikaye yazmak istiyorum. Wattpad yazarlarındna bir tanesiyim. Bir kızın hikayesini okudum ve fazlasıyla ilgimi çekti gerçekten enteresan ve heyecanlı bir kurguydu. Olağandışı şeyleri ilk defa bu kadar sevdim.

Ama fantastik şeyler hakkında hiçbir şey bilmiyorum mesela o kızın hikayesinde ayinler felan vardı bir grup arkadaş toplanıp ayin yapıyorlardı ve işte kendilerinin ulaşamadıkları diğer dünyalardan mı demeliyim bilemiyorum kişileri getiriyorlardı. O kişilerin yerine kendileri o kişilerde onların bedenine giriyordu. Ne biliyim değişik ve hoş geldi.
Bende bu tür şeyler yazmak isterim ama hikayede bilmediğim birçok terim vardı mesela.
Nasıl bu konu hakkında bilgi sahibi olabilirim?
Önerebileceğiniz şeyler varmı? Fantastik film veya dizilerle gelişir mi acaba hayal dünyam?

0|0
2|7

En İyi Erkek Görüşü

• Izleyerek, okuyarak gelisebilir ayrica fantastik denen seyler gercek hayatta gormeye pek alisik olmadigimiz, aklimizin tam anlamiyla aciklayamadigi, doga ustu insurlar olunca bunu senin uretmen hem basitlesiyor hem zorlasiyor. Mesela bir orumcek dusun ag yaparken salgiladigi madde kadayiftan bu yuzden karincalar ve insanlar cok kolay kaniyor, karincalari yavrularina veriyor insanlari kendi yiyor. (Yazim icin kusura bakma)

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• resim çizmeyen, kitap okumayan ve birşeyler kullanmayan bir insan isen fikrimce başarısız olacağın bir konu. fantastik kurgularda görsel önemlidir, görseli yazıya çevirebilmen içinde bu 3 maddeyi kesinlikle yapman gerekir. başarılar dilerim.

0|0
    0|0
    • Kitap okurum ama resimle pek aram yoktur. Bir şeyler kullanmaktan kastına göre değişir neyi kastediyorsun?

• Hemen çekmeye gidiyorum akdjs Küçükkende sevmezmişim demekki ben o tür şeyleri ama bakacağım teşekkürler ^^

• rica ederim. faydası olacağına şiddetle inanıyorum. tabi filmlerin :)

• One Piece izleyebilirsin anime gerçi ama bence çok iyi kurgulanmış fantastikliğide baya yüksek

0|0
    0|0
    • Anime severim izlerimde zaten one piece izleme listemde var ama 600 bölümü gözüm yemiyor :s

• Başlarım ona bu yaz zaten üç büyüklerden diğer ikisini izledim ama Bleach başka. Aslında o da fantastik ama ne biliyim demekki o kadar çok işe yaramamış :D Bleach de az değil çünkü 360 bölüm :D

• Bleachin kurgusuda bence iyide one piecede sürekli bir yer değişiyo insanları değişiyo hertürlü şey var karakterleri çok renkli hani bir animeye basladıgın zaman böyle bütün karakterleri sevmezsin ama bunda bütün tayfayı çok seviyosun

• Önce hikaye nedir? Onu öğren sonra Türlere geçersin...

0|0
    0|0
    • Zaten bir hikaye yazarıyım dedim. Epey şey yazdım ve popülerimde. Sadece fantastik türü daha önce hiç denemedim.

• Ben hiçbir zaman profesyonelim demedim. Wattpad'i bilmiyorsun sen anlaşılan. Wattpad amatör yazarların hikayelerini yayınlaması için. Amatörüm yani anladın? Bir kitabın vs. yok o yüzden buradan yardım almamam için bir nedende yok.

• Yanlış yoldasın:)

• Pm atarsan yardımcı olabilirim sana Kurgusal anlamda...

0|0
    0|0
  • http://www. swfcabin. com/swf-files/1286468646. swf

0|0
    0|0
  • Şimdi uyumaya gidiyorum yarın burada olursan sana güzel hikaye bulurum

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Hayal gücünü yokla. Düşün mesela nasıl bir gücün olsun isterdin? Fantastik kitaplar oku, mitolojik yaratıklar, kahramanları araştır.
    Yunan, Kelt, Mısır mitleri yardımcı olur diye düşünüyorum. Filmlerde yardımcı olabilir. Percy Jackson serisini izleyebilirsin zaten 2 filmi var şu an. Bu tarz filmleri izleyebilirsin. Şu kitapları da okuyabilirsin;
    Yaban Avı, Göçebe, Benim İçin Öl, Dönüşüm Serisi, Zaman Çarkı Serisi, Yerdeniz Serisi.
    Ayrıca fantastik ayinler, vücud değiştirmeler, şekilden şekile girmeler, kurtlar vampirler vs değildir sadece. Herhangi bir şey uydurup bunu fantastik hale getirebilirsin. Fantastik olağanüstü demektir. Umarım açıklayıcı olmuştur.

0|0
    0|0
  • Zor iş. Özel bir ilgin olması lazım. Pek fazla ilgili değilsen, başaramazsın. Ama ilgiliyim diyorsan geliştir kendini, yabancı gelen terimleri araştır. Günlerin Köpüğü diye bir film var, izlemeni öneririm. Bol şans :)

0|0
    0|0
Yükleniyor...