Kitap okumak ve müzik dinlemek?

Arkadaşlar kitap okurken müzik dinlemek sizce ne kadar yararlı. Aynı anda hem kitap okumak hem de müzik dinlemek. Bilinen bir gerçekte var beyin aynı anda iki şey düşünemez?

0|0
10|3

En İyi Kız Görüşü

• Ben şahsen kitap okurken müzik dinlemeyi pek sevmem. Müzik dinlerken elbette anlıyorum, anlama açısından bir problem olmuyor. Ama kitap okumak da farklı bir şey. Her yönünle kendini ona adarsan daha güzel olur. Birde şu açıdan düşün, kitapta yaşanan olayları müziğin ritmine ve gidişine göre (hareketli vs.) farklı şekilde kafamızda canlandırabiliriz, ama belki de yazarın anlatmak istediği farklıdır. Anlayacağın, her ikisini aynı anda yaparak beynini yorma. Tabii tercih meselesi. Sen nasıl zevk alırsan öyle yap :)

0|1
    0|0
    • Tabiki bende ya sadece müzik dinliyorum ya da kitap okuyorum. Sadece bu konudaki görüşlerinizi almak istedim

Kızlar Ne Diyor 9

• Kitap okumak daha faydalı ama müzikte sanata yalın olana ideal :)

0|1
    0|0
  • Kişiden kişiye değişir.

0|0
    0|0
  • Kitap okurken müzik dinleyerekte anlayabilirsin belki ama tam anlamıyla faydası olmaz, boş kalır.
    Kitap okurken sessizlik en güzeli.

0|0
    0|0
  • evet bunun yalan olduğunu bile bile her seferinde müzik dinlerken ders çalışmaya çalışıyorum annem de tabi laf söylüyor sınava girdiğimde de şarkı sözlerini yazarmışım artık kağıda diye -.-

0|0
    0|0
  • Beyin aynı anda iki şeyi düşünemez ama aynı anda birçok işi yapabilir neye odakladığınla alakalı ya da ne kadar sürede odaklanabildiğinle

0|0
    0|0
  • bence hiç yararlı degil 2 sini aynı anda yapamazsın zaten:)

0|0
    0|0
  • İkisini bir arada gerçekleştirmediğim eylemler.:)

0|0
    0|0
  • Sessizlik şart

0|0
    0|0
  • beyin aynı anda 15 şeyide düşünür kafa olucak kafa -_-

0|0
    0|0
    • Sen aynı anda hem annemi hem sevgilinin düşün en azından dene olmuyor

Erkekler Ne Diyor 3

• Ne demiş Çinliler, iki tavşanın peşinde koşmaya çalışan ikisini de yakalayamaz.
    Vay mk, çok derin laf. Yardırıyorum yine.

Velhasıl kelam, okurken sessizlik olsun isterim.

0|0
    0|0
  • o işten hayır gelmez

0|0
    0|0
  • kitap okurken müzik sesi kulagıma gelmiyor

0|0
    0|0
Yükleniyor...