Kazanmak için heryol mübah mı?

yoksa etik yoldan ayrılmada istersen kaybet mi? önemli olan ne olursa olsun kazanmak mı yoksa doğru yarışma ahlaklı rekabet mi?

0|0
2|3

En İyi Kız Görüşü

• Ahlaklı rekabet kaybettirmez, insanları kazandırır bence.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

Erkekler Ne Diyor 3

• Kapitalizmin tahrik edici sözüdür o, uymamak lazım ^_^

0|1
    0|0
  • ahlaklı rekabet yoksa birilerinin sırtına basarak çıkarsan birilerini ayağı altında inersin

0|1
    0|0
  • Dini inanç, insanlar için bir ölçüdür. Allah-ü teala aşırıya kaçanları sevmez.

0|1
    0|0
    • peki ibadette yarış varmıdır? hocalardan biri saf tutarken enönde olmanın sevabı çok falan dedi. önemli olan o ibadeti yerine getirmek değil mi

• Mesele o değil. İslamı kendi kafana göre yorumlama. İmama yakın olmak, ayetlerini daha yakından dinlemek, cuma hutbesine yakın olmak insanda daha fazla feyz oluşturur. En arka tarafta kılınca insan, namaz bitse de gitsek diye düşünmüyor değil.

• tam tersi kendi kafana göre yorumlamalısın... sorgu günü sana sadece seni sorcaklar. orda onu bunu suçlamak yerine kendi kararlarının hesabını verirsin. din subjektiftir... şeyhlere hocalara uymak yerine okuyup kendi doğrularımı bulurum... günahı sevabı bana ait... arkada oturunca öyle düşünen bence imanını gözden geçirsin. enönden enarkaya her safta bulundum hiç aklıma öyle kötü şeyler gelmedi. ama bağnazca yorumlar yapan hocalara sinir olmadım değil. dini anlatmak yerine demagojilerle ajitasyonlarla hem cemaati korkutuyolar hem yanlış uygulamalara teşvik ediyolar

Yükleniyor...