Hangi tarihi yapilari/eserleri gorme firsatiniz oldu?

Bir cok tarihi yapimiz/ antik mirasimiz akin akin turist ceken muzelerimiz degerlerinin farkinda olmama sebebiyle yogunlukla yabanci turistlere hizmet veriyor milli gelir acisindan guzel bir durum olsa da insan baska ulkenin kulesine hayran kalip kendi kulesini ziyaret etme hayali kurmuyorsa burada bir hata yok mu peki siz degerlerinizin farkinda misiniz?

0|0
2|9

En İyi Erkek Görüşü

• Turkiye'de
    Istanbul:
    -Yerebatan Sarnici
    -Topkapi Sarayi
    -Dolmabahce Sarayi
    -Ciragan Sarayi
    -Beylerbeyi Sarayi
    -Tekfur Sarayi
    -Sultanahmet Cami
    -Arap Cami
    -Kucuk Ayasofya Cami (Sergios-Bakhos Kilisesi)
    -Bodrum Cami (Myraleion Kilisesi)
    -Kalenderhane Cami
    -Fenari Isa Cami (Konstantin Lips Manastiri)
    -Vefa Kilise Cami (Hagios Theodoros Kilisesi)
    -Koca Mustafa Pasa Cami (Haghios Andreas Kilisesi)
    -Gul Cami
    -Murat Pasa Cami
    -Molla Aski Cami
    -Hirkai Serif Cami
    -Zuhtu Pasa Cami
    -Altunizade Cami
    -Ortakoy Cami
    -Nusratiye Cami
    -Beylerbeyi Cami
    -Ayazma Cami
    -Zeynep Sultan Cami
    -Bali Pasa Cami
    -Rustem Pasa Cami
    -Rum Mehmet Pasa Cami
    -Aga Cami
    -Yildiz Cami
    -Kilise Cami
    -Emirgan Cami
    -Osman Aga Cami
    -Bebek Cami
    -Tevikiye Cami
    -Valide Sultan Cami
    -Dolmabahce Cami
    -Takkecİ Ibrahim Aga Cami
    -Aziz Mahmut Hudai Cami
    -Sebsafa Hatun Cami
    -Iskele Cami
    -Molla Celebi Cami
    -Ivaz Efendi Cami
    -Piyale Pasa Cami
    -Sinan Pasa Cami
    -Zincirlikuyu Cami
    -Sokullu Cami
    -Firuz Aga Cami
    -Ahmet Pasa Mescidi
    -Galata Kulesi
    -Kiz Kulesi
    -Beyazit Kulesi
    -Hidiv Kasri
    -Kucuksu Kasri
    -Ihlamur Kasri
    -Maslak Kasri
    -Aynalikavak Kasri
    -Sepetciler Kasri
    -Florya Ataturk Deniz Kosku
    -Istanbul Surlari
    -Misir ve Kapali carsi
    -Feshane
    -Sahaflar carsisi
    -Bakircilar carsisi

0|0
    0|0
    • Izmir:
      -Saat Kulesi
      -Izmir Arkeoloji Muzesi
      -Izmir Etnografya Muzesi
      -Asansor
      -Kemeralti
      -Agora
      -Hisar Cami
      -ST. Polycarp Kilisesi
      -Izmir Tarih ve Sanat Muzesi
      -Kadifekale
      -Efes

• Canakkale:
      -Troya
      Ankara:
      -Anitkabir
      Ege ve Akdeniz'deki templelara da gittim ama simdi isimleri hatirlamiyorum.
      Ankara'da da museumlere gittim.

Erkekler Ne Diyor 8

• acikcasi önce Türkiyenin tarihi yerlerini gezmeden baska yere gitmem :)

0|0
    0|0
  • Beşiktaş'ta yaşadığım için bu yönden şanslıyım. Dolmabahçe Sarayı, Deniz Müzesi, Sabancı Müzesi, Yıldız Sarayı, Saray Koleksiyonları Müzesi, Çırağan Sarayı gezdiğim müzelerden bazıları bazıları.

0|0
    0|0
  • Dünyada eşi benzeri olmayan tek yer pamukkale doğal yapısı üzerinde Hierapolis antik kenti anlatmak mümkün değil mutlaka görmelisiniz

0|0
    0|0
    • Gerçekten aşırı merak ettiğim ve görmek istediğim bir yer , teşekkür ederim.

• nereye gıdersem ılk tarıhı yapıları muzelerı gezerım merakım cok fazladırenson sebınkarahısara gıttım kalesı dagan tepesınde 45 dakıka cıktım gezılmıyomus o kdar yane bır akıllıda o gun kapalı dıye uyarmadı bızı

0|0
    0|0
    • O kadar guzel yerler varki sinirsiz resmen yalniz keske birisi soz etseymis benzeri bir muze arayisi sultanahmette basima geldi :) herkes guzelce tarif etti kapiyi gordum :p

• Benzeri istekler bende de boy gösterdi gerisi belgesellere kaldı :))

• kader işte ama vardır heves hala kucukken ataturkun kılıclarını ısteyıpte alamayınca aglayan adamım ben :)

• Moğolistan vatandaşlığım olduğundan
    Doğa tarihi müzesi, zanabazar güzel sanatlar müzesi, Moğolistan milli tarihi müzesi, Gobi Çölü Kartal Vadisi, Orhun Vadisi'nde Orhun yazıtları

0|0
    0|0
    • Ne kadar hoş, şanslısınız çoğumuzdan farklı eserleri görme fırsatınız olmuş bu harika :)

• Evet, fakat artık Türkiye vatandaşları da Moğolistan'a gidebilirler.Moğolistan Türkiye vatandaşlarından vize istemiyor.Fakat insanların gözünü Avrupa bürümüş.Hiç geldikleri toprakları merak eder gibi bir yanları yok.Keşke oralara gitseler oralar da döviz kazansa.Gerçi gidenler var haklarını yemiyeyim

• Amasya Kral kaya mezarları
    aklıma gelmıyo suan.s

0|0
    0|0
  • Kabe'yi ve kutsal toprakları gördüm ya başka birşey istemem.

0|0
    0|0
    • İslam eserleri Topkapı Sarayı nda ve tabii bazen tarihi Camilerde muhafaza ediliyor oldukça değerli camilerimiz var ziyaret eder misiniz?

• Evet Osmanlı sergilerinde büyük bir ihtişam var içerisindeki İslam eserlerini tavsiye edip önermek istediğim için paylaştım , yanlış anlamayın.Çok değerli bir bölüm.Görülmeye değer.

• gördüm hatta İstanbul'daki çoğu camii'de namaz kıldım topkapı sarayı'da geniş olduğu için iki defa gittim.

• topkapı sarayı...

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• istanbul'daki çoğu yapıyı gördüm. amasya ve çorum-şapinuva'yı da gezme fırsatım oldu.
    bayağı azmış yahu. :(

0|0
    0|0
    • İmkan ve olanaklar dahilinde de değişebiliyor tabii.Mutlaka devamı gelecektir diye umuyorum :)

• Tarihi şeylere çok meraklıyımdır. müze, saray, kale, han gibi yerler bir yere gittiğimde ilk gittiğim yerdir. Gerçekten de çok etkileyici yerler, eserlerimiz var ama çoğu kişi farkında değil ve gözleri hep dışarı da. Birçok yere gittim şu ana kadar. Moralim bozukken giderim çoğu zaman. İyi geliyor bana

0|0
    0|0
    • Ne kadar güzel kesinlikle çok etkileyici yapılar var insan önce bir ülkesine göz gezdirmeli bakalım neler çıkacak :) pisa kulesi, eyfel kulesi kendi eserlerinden bir haber oysa bizim galata kulesini kız kulesini görmeye o kadar insan geliyor ki , biraz komiğiz bu konuda :)

Yükleniyor...