Son dönem yazarlarımızın bu yazıları sizi korkutuyor mu?

kürtler bagımsız olabilir işareti veriyorlar.işte bazı yazılar

Erdoğan için sorun, iktidarda kalabilmek için “onların” oylarını almak; hatta bir taşla iki kuş vurmak; onları kullanarak Türkiye’de yoluna koymaya çalıştığı düzeni ve rejimi yerleştirmek.
- Ayrılıkçı bakan Kürt liderler açısından, “sıkışan Erdoğan’ı kullanarak istedikleri amaca ulaşmak”.

Ayrılıkçı Kürtler 25 yılda amaçlarına ulaşma yönünde büyük ilerleme sağladılar.

Güneydoğu’da, Irak’ta ve Suriye’de kendilerinin bile tahmin etmediği kazanımlar elde ettiler. Irak’ta bağımsız bir Irak Kürdistan’ı oluştu; ABD, AB ve AKP tarafından destekleniyor; Güneydoğu Anadolu’da önemli bir fiili durum oluşturdular. Yerel seçimlerde ilerleme sağladılar; Ankara’nın bölgedeki güvenlik, bürokrasi, ekonomi kontrolünü kısmen (ve fiilen) ellerine geçirdiler. Bunları yaparken Batı’yı da arkalarına aldılar; Erdoğan’ı, “kendilerine mecbur hale soktular”, köşeye sıkıştırdılar

Irak bö­lü­nür­se Kürt­ler ken­di ka­der­le­ri­ni ta­yin et­me hak­kı­na sa­hip­tir, Irak­lı Kürt­ler için­de ya­şa­dık­la­rı si­ya­si sis­te­me ken­di­le­ri ka­rar ve­re­bi­lir”

Öbür parçalarda ne oluyor” diye korkup durmaktansa, Türkiye sınırları içinde yaşayan Kürtler’in daha özgür, daha mutlu ve daha müreffeh yaşamasına odaklanmaktan başka yapacak bir şeyimiz yok.

Türkiye, güneyinde oluşan Kürdistan için hem güvenilir bir dost hem sırtını dayayabileceği askeri olarak güçlü bir müttefik hem de yeniden inşasına katkıda bulunabilecek güçlü bir ekonomik partner haline gelebilir.

0|0
0|5

En İyi Erkek Görüşü

• Bu ülkede türklük kavramı bir etnik köken adı değildir. Ne mutlu türküm diyene deyişide bu yüzden kürtlerin çoğunluğu için sorun olmamıştır ve olmamalıdır. Neden olmamalıdır? eğer kürtler şu an ki yaşadıklar devlet ortamını sürdürmek itiyorlarsa devletin anayasa ve hükümlerine uymak zorunda. Ne mutlu türküm diyene anayasa da var mı ) yok , ancak milletin anayasasında var ve buyazılı anayasa kadar etkin ve aktif bir anayasadır. KÜrtlerin çoğunluğu vergi kaçırıyor , kaçak elektrik , benzin , mazot kullanıyor. kaçakçılık yapıyor. Bİz onları bu haleriyle bile kabul edip ne olursa olsun onların içindede iyi insanlar var diyerek milletimizin bir parçası kabul ederek onlara herkes gibi değer veriyoruz.Onlar bu sevgi ve saygıya ihanet edip kendi bağımsızlıklarını ilan etme çabası içine fiili olarak girdikleri anda emin ol büyük bir toplulu türkiyede ayağa kalkacak ve bu hükümete rağmen engel olacaktır. Gram korkmuyorum ülkemizden bir parça üzerine bağımsızlıklarını ilan edecekler diye. Çünkü bizler varken hiç bir milletin bu ülkeyi parçalamaya gücü yetmez. Kürdistan devleti kurulsa kurulsa kuzey ırakta kurulur. Tek tehlike kürdistan devletinin türkiyeye özerklik talebi olursa başımızdaki hain hükümetin bunu kabul etmesi olacaktır. Çünkü özerklik olursa , kürdistan ilerki yıllarda toprak talebinde bulunabilir ve bu ülkemizde kaos ortamına sebep olup ekonomimize zarar verir.

0|0
    0|0
    • peki neden rahatsız oluyorsun kürtlerin bagızsız olmasından kardeşlerimiz değil mi bagımsız olsunlar ne var bundaa

• bu ülkenin tüm toprakları savaşılarak kazanıldı. Ve bu savaşlarda ölen insanların çoğunluğu türk. kürtlerin yaşadığı bölge ermeniler tarafından elde edilecekti ve kürtler ermeniler tarafından soykırıma uğrayacaktı eğer biz kurtuluş savaşında başarılı olmasaydık. Bu topraklar kanla kazanıldı. O yüzden bu toprakları hiç bir millet bölemez. Türkler desin ki biz kayseriden batıda sadece türklerin olduğu bir devlet kuralım gerisi alın sizin olsun onada karşı çıkarım veya lazlar. Hiç farketmez. Bu sınırların dağılmasının her zaman karşısındayım. Devlet kuracak olan varsa gider bizim sınırımızın dışında bir yere kurar bizimlede ilişiğini keser. Bu topraklar nenelerimizin , dedelerimizin , 15 yaşında çocuklarımızın , genç güzel kızlarımızın sayesinde kazanıldı. Bölücü ister türk ister kürt kim olursa olsun karşısındayım bir vatansever olarak.

Erkekler Ne Diyor 4

• öncelikle şunu belirteyim sorundan daha çok yorumlarına göre cevap yazıyorum...
    Ben bu ülkede "Kürt Sorunu"olmadığını savunuyorum PKK sorunu olduğunu söylüyorum eğer gerçekten kürt sorunu olsaydı kürtlerle arkadaşlık kuramaz evlerimize almazdık en basitinden ancak bu ötekileştirme çabalarından ötürü ve birde malesef cehaletten ileri gelen bazı sıkıntılar yüzünden toplumda böyle bir algı yaratılmakdadır bu ülke sınırları içinde yaşayan herkes TÜRKİYE CUMHURİYETİ vatandaşıdır ırk'ı inancı ne olursa olsun...

0|0
    0|0
  • şu anda gidişat o yönde gibi gözüküyor ancak ben ihtimal vermiyorum. yine bazı olaylar ile engellenecektir bu olaylar. kürtler bağımsız bir devlet kursalar bile bu ırak veya suriye de olur bence.

0|0
    0|0
    • peki o halde neden hala kürtlere zulm ediyoruz sevelim ve yazarın dediği ğibi dostumuz olurlar. neden onalrla iyi anlaşmıyoruz. vatan haini terörist falan diyoruz halbuki yıllardır onları sevseydik buğün ekonomikte ya da silahta dostumuz olurdu arkamızı dayacagımız birileri olurdu büğün bunu acısını yaşıyoruz

• bizim kürtler ile bir alıp veremediğimiz yok ki. pkk yı ve pkk ya destek veren kürtleri sevmeyiz. maalesef genelleme yapıldığı için toplumda böyle bir ortam oluşturuldu. ayrıca bunu oluşturan ve genelleyen de medyanın kendisidir. yoksa benim gayet iyi anlaştığım kürt arkadaşlarım var. türkiyenin yanında oldukları sürece kimseyle sorunumuz yok.

• son yazın dikakt cekiçi türklerin yanında oldukları sürece diyorsun neden onlarında dili olmasın neden onların kürtlüğünden rahatsız oluyoruz bende artık kötü millet oldugumuzu düüşünmeye başladım madem kardeşiz kürtlerlen o halde neden onların bagızsızlığından rahatsız duyuyoruz defolun ğidin

• Beyin fırtınası. Ben kürtlerin ayrılmasını istemem

0|0
    0|0
  • akit gazetesi yazarları kadar ara bozucu fitneci görmedim daha

0|0
    0|0
    • akit değildi ki bu yazılar

• valla bilmiyorum benim herhangi bir tarafım yok ama akit yazarlarının tehlikeli tavırları hafife alınacak cinsten değil.. sadece kürt meselesi olarak bakmıyorum ben genel olarak söylüyorum ara bozucu herifler.

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Yükleniyor...