Nietzsche Sizce De Dogru Soylemis Mi?

İyilere ve doğrulara bakın! En çok kimden nefret ediyorlar? Kendi değer levhalarını parçalayandan, bozandan, yasa bozandan: Oysa o, yaratıcıdır.
Bence Turkler'deki problem bu.Asla bu dusunceyi anlayamayacaklar cunku hersey Pandora'nin kutusu gibi, gizli ve asla acilmiyor.

0|0
3|3

En İyi Kız Görüşü

Kızlar Ne Diyor 2

• Nietzche aynı zamanda yaratıcı olmadığını da söylemiş bu sözden de olsa olsa bu anlam çıkar çok kurcalama beynin yanar

0|0
    0|0
    • :) Kizim bela misin?:)
      Ben her gun okuyorum zaten merak etme ben alistim bence sen de biraz philosophia oku.Eger boyle kalirsan cok sıkıcısin cunku gercekten.) Ayrica sen bu adama bu cevabi veriyorsan bence zaten birak yani konusma:)

• tanrı tamamen iyi olmamak hayır. iyiliği de kötülüğü de tanrı yaratmak.dğnya üzerinde ne kadar felaket varsa tanrı yarattı. hem bazı mevzularda iyilik ve kötülük o kadar içiçe girer ki, aşağı tükürsen sakal yukarı tükürsen bıyık. saf bir iyilik hali mümkün değildir...

• Saf iyilik demiyorum zaten.Tanri yaratmadi, tanri izin verdi.Tanri (kendisi) tamamen iyi zaten diger turlu tanri olmazdi.

• ah lisede felsefe derslerinde uyurdum bana sormayın -_-

0|0
    0|0
    • Turkiye'yi cok severim ama bazi seyler gercekten berbat ondan uyumani evet anlayabilirim.Ben de Turkiye'de okusaydim ben de uyurdum:) Philosophia kitabi var ama icinde Marx yok, nasil bir sey anlamadim:)

Erkekler Ne Diyor 3

• nietzsche inanılmaz zeik insanlardan biriydi yanı her şey gizlidir. pandora kutusu acılınca lanet geliyo peki neden pandora kutusu ilk bakışta türkleri yargılar gibi ama nietzsche kitaplarını oku anlarsın hiçbir şey görüdügü gibi değildir

0|0
    0|0
  • nietzsche bir bömyle diyor ve birde yaratıcı yoktur diyor.cok kurcalama cinlere gelirsin

0|0
    0|0
    • Ve tanri oldu iste.

• ya tamam hadi diyelim haşa tanrı yok.ya varsa öldükten sonra ne yapacaksın :D tehlikeli bu işler bir insanın inancına göre hareket etmemek lazım

• Ben zaten inaniyorum:) Ama philosophia farkli, dusunmek farkli, inanmak ve religious seyler farkli.Ben philosophia okurken ateist gibi dusunurum ama daily lifeta tabi inanirim.

• Humanity is dead

0|0
    0|0
Yükleniyor...