Yabancıların belgesellerinde sadece avrupalı kaşifleri bilim adamları veya felsefecileri tanıtmalarına sinir oluyor musunuz?

Müslüman ve Türk bilim adamları kaşiflerini neden tanıtmıyorlar halbuki tanıttıkları kişilerden daha önce bunlar keşfedenler daha başarılıları olduğu halde tanıtmıyorlar. Einsteinın atomu parçalaması endülüs kütüphanelerinde yaptığı araştırma sayesinde olduğunu biliyor muydunuz? O ve hocası hatta tüm avrupa ispanyadaki endülüs kütüphanelerindeki kitaplarla okutuldu. Tanıtılmayan Müslüman, Türk bilim adamlarını kaşifleri vs. tanıtsalar çok iyi olur. Şimdi cosmos belgeselini izliyorumda sırf avrupalı bilim adamlarından filan bahsediyorlar. Daha öncede böyle görüyordum hep. Bilim adamlarında bari din, millet meselesi yapılmamalı yani. Kendi dini veya milletini üstün göstermek için böyle şeyler yapan insanlar oluyor. Diğer tanıtılmayan bilinmeyen bilim insanı, kaşif, felsefecilerine haksızlık yapıldığını düşünüyorum.

0|0
1|2

En İyi Erkek Görüşü

• avrupa tarihi işine geldiği biçimde gösteriyor. bizim tarihçilerimiz genelde sesiz kalıyor ya da seslerini duyuramıyor. şimdi bir halk a bak tarihe merakı olan kaç kişi vardır. bundan kaynaklı sen anlatmaz isen adam gelip neden senin tarihini anlatsın.

0|0
    0|0
    • Aynen ama işte saçmalık işte. Sonuçta aynı şeyler üzerine çalışanlar var en azından adlarından bahsedebilirler hayat hikayelerini anlatsın demiyorum. Neyse Hayatta herşey saçma geliyor bana.

• iyi de adamlar tarihi araştırmak için araştırmıyorlar. tarihte iyi olan ne varsa avrupalılar yaptı diyorlar. şimdi senin dediğin gibi o adamların isimleri geçse eğer beyaz ırkın daha zeki olduğu iddiaları çöpe gitmiş olacak.

• İşte saçmalık yani.

Kızlar Ne Diyor 1

• gazaliden mi bahsetsinler

0|0
    0|0
    • Bir gazali mi var? Onlardan neden bahsetmiyorlar diyorum. Avrupalı bilim adamlarının yanında onlardanda bahsetseler ölürler mi? En azından yaptıkları çalışmalara hürmeten.

Erkekler Ne Diyor 1

• Darwin'in 200. doğum yıldönümünde kapak iptal ettiren ülkeme selamlar olsun.
    Haberlerde bilimadamları yaradılışa dair şunu hıaaa buldu diye zırvalayan ya da zırvalamak zorunda bırakılan medyama da selam olsun. Evrim teorisiyle ilgili kitapları artık bastırılmayan kurumlarına da selam olsun.

0|0
    0|0
Yükleniyor...