Türkiye'de metal müzik severlere ve rastafarilere yapılan ön yargılar. Neden böyle sizce?

ben ve çevremdeki bir çok insan uzun saçlı yada rasta küpeli siyah giyinen insanlardan oluşuyor kendimden örnek vermem gerekirse toplu taşıma araçlarında bindigim an herkez bakıyor laf atan bile oluyor selam veriyorum selam bile almıyor kedi kesen ateist damgasıyla hemen yargılanıp infaz ediliyoruz neden böyle sizce?

Güncellemeler:
yada şöyle diyeyim halkımız bilinçsiz şekilde neden böyle yapıyor neden ögrenmek yerine dikek infaz ediyor?
link

(içimde kalmıştı link veremedigim için)

0|0
6|10

En İyi Erkek Görüşü

• Cahillik, önyargı, açık fikirli olmama gibi sorunlar ülkemizde hastalık gibi yayılmış.Mahalle baskısı o kadar çok etkili ki bunu çok güzel belli ediyorlar .Çoğu insan aslında hiç istemediği veya kendi olmadığı bir karakterin içinde .O yüzden aslında dediğin gibi kendi karakterlerini oluşturmuş ve cesurca yansıtmış kişilere karşı tepki veriyorlar.Çünkü kendilerinin olmak istediği tip olmadıklarından farklı olan insanlara karşı kötü davranışlar sergiliyorlar ki acaba kendileri farklı ve kendi istedikleri tarza bürünseler ne tepki alacaklar diye tepki ölçme metodu sergiliyorlar.

Uzun saçlı biri bakıyorsun o satanist gibi tabir edilen kılıkta gelip namaz kılıyor yada ateist biri bazı müslümanlardan daha çok saygı ve hoşgörü gösterip daha iyi davranıyor.Yani insanın dışına bakıp içini kimse bilemez.Sonuçta mal almıyoruz değil mi?Ben bu memleketteki insanların çağdaşlaşma değilde çağ açma adına daha çok ve efsanevi bir şekilde saygı ve hoşgörü göstermesini isterdim.Yani insanlar cahillikten ve başkalarını sınıflandırmaktan yada kötülemekten zevk almamalı.Bırakın herkes özgürce ve saygı çerçevesinde yaşasın.

Bana kalırsa olduğun gibi kalıp tarzına son vermeden istediğin şekilde yaşayarak ve o insanların kötüleyişine taviz vermeden hayatına devam etmelisin.Hatta o insanlar sana kötü gözle bakıyor diye sinir olup onları dışlamamalısın ki bu bazılarının senin üstündeki tezini doğru çıkartmasın.Aynı zamanda da onların kötü muamelesine karşı iyi davranırsan onlar bundan etkilenecek ve belkide sana saygı göstermeyi bırak senin tarzına bile yönelebilirler.

Özgürlük !

link

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• Ne dersem boş, daha bu türden akımlara kapılanları sözcüklerle yolundan çevireni görmedim, zor... Kedi kesen satanistler gibi algılanıyorsan onlar gibi görünme o zaman hele ki insanların tepkisinden ve öyle algılanmaktan rahatsız oluyorsan vazgeç... Hangi birisinin fikrini değiştirebileceksin ki, misal ben seni eleştirsem ve doğru olmadığını söylesem sen giyim tarzını değiştirecek misin? Hayır... Sen de onların eleştirisini eleştirsen de onlar seni sananist gibi algılamaya devam edecek. Satanistlerin tercih ettiği akımdır metal akımı. Zaten o çok severek dinlediğin metal müziklerin anlamlarına motiflerine hayat felsefelerine baktığında kendileri şeytana, inançsızlığa hizmet etmiyorlarmış gibi, biz de bağır çağır bu müzikleri dinleyerek onların nakaratlarını farkında olmadan tekrarlıyoruz, kimbilir imanımız ne alemde Allah bilir. Söyleyeceğim şu ki, imanının elden gideceğinden korkan, şeytanın yolundan giden o adamlara yol vermek istemeyen ne onları dinler ne de onlara benzemeye çalışır... Karar senin. Ben o kalabalıktaki saygı duyanlardanım, senin hayat felsefen benim kaybım değil...

0|0
    1|2
    • ben vazgeçmek degil onları bilinçlendirmek istiyorum metal müzikl diyince aklıllarına satanistler gelmesin o müzigi yapanlarıdna sıradan insanlar evli barklı çocogu olan bireyler oldugu görmelrini istiyorum ve müzikte yapılan sözcükleri malesef ki çogu insanmızı anlmaıyor misal NİLE diye bi grup eski mısır temalı müzik yapıyor ve tanrı yok sen yoksun siz yokusnuz diyor bunu anlayanlar var ateisler satanisltler diyor aslında öyle degil eski mısıra yükleniyor böyle bişi işte dmeek istedigim

• Ben de yapmadım, ben de Müslümanım ben de metal dinliyordum, metalciler gibi görünmüyordum ama dinlerdim, şu sıralar bıraktım ruhi bunalıma soktuğu için, bir de huzursuz ediyor.Ben de kimsenin tarzı için gıybet yapmıyorum yapana da hak vermiyor hem de kızıyorum, ama yapacak bir şey yok.Herkes kendi fikirlerince yaşıyor işte.Çok az bulursun sadece kendi görünüşleri ya da kusurlarıyla ilgilenenleri... Sen gıybet yapma, yapanların da kendi kusurudur. Selamını almayan kendi bilir... Sen ver selamını

• teşekkürler ;)

• açıkçası öyle tipler hep ilgimi çekmiştir..eskiden bende öyle takılırdım rocker bir imaj öyle gezerdim senin hissettiklerini çok iyi anlıyorum..yolda yürürken bile arkandan " şuna bak satanist " derlerdi..ama işte insanların kafasına bir kalıp yerleşmiş " siyah giyinirsen , hele küpen falan varsa tamam satanist. " diye..geçmişten alışılagelmiş kıyafetleri , düşünceleri değiştiremiyoruz..aynı açık giyinenler içinde geçerli..dekolte giyinir " aaa şuna bak edepsiz " derler...yani gözlerinin açıları dar bunu da kırmak çok zor malesef.

0|1
    0|0
  • Evet güzel bir soru bende nedenini merak etmekteydim, cevapları bekliyorum seninle beraber.

0|1
    0|0
  • aaa sana öyle diyenide döverim benn :))

0|1
    0|0
    • cık olmaz ''no women no fight'' :D

• sakin ol sakin sınav stresi benide mahfetti şahsen :) bütünleme sınavına kalıca bakalım yada dönemlik krediyi min. ile kapatabilirsem iyidir :)

• hadi inşallah :D

• kendi elinde satırla dolanırken bana "kedi de kesiyodur lan bu" dediler

oysa siyah saça kırmızı ruj pek bi yakışırdı, sentences tişörtümü pek severdm,kulaklığımı takar kimseyi rahatsız etmezdm

kırdılar kalbimi :'(

0|0
    0|0
  • cahillik.

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 9

• Aslında çoğu ülkede var bu. Herkes gibi olmamak normal olmamak olarak karşılanıyor. Metal müzik dinlemek gürültüye gönül vermekle eş tutuluyor.

Türkiye'da hala satanistlerin olduğunu düşünen zeka pırıltıları mevcut. Kendimi bildim bileli metal müzik dinlerim ama satanist biri ile ne Türkiye'de ne yurtdışında karşılaştım. Türk halkının önyargısı ise dünyaca meşhurdur o yüzden hiç milli ve dini değerlerimize girmeye gerek duymuyorum.

Metal müziği aşağılayan insanlara sadece bir Iron Maiden konseri izlemelerini tavsiye ederim. Belki hiçbir yerde reklamı yapılmayan, televizyonlarda herhangi bir klibini göremeyeceğiniz bu ve bunun gibi onlarca yıllık bir çok grup dünyanın her yerinde binlerce kişilik stadyumları dolduruyor, ve yıllardır genç yaşlı demeden onları kendine bağlıyor. Bu evrensel coşku ve duygu ile yarışabilecek tek bir örnek gösteremezsiniz. Ne dini mabedleriniz ne milyoner popçularınız milyonlarca insanın hayatını yıllarca bu kadar derinden etkileyebilir. Bazı şeyleri anlayamamanız çok doğal. Saygı duymanız da gerekmiyor. Üzerimdeki siyah tişörtteki sivri dişli Eddie'den korkacak kadar dengesizseniz o da sizin sorununuz ama bildiğim tek bir şey var o aşağılık metalcilerin yaşadığı coşkuyu ve heyecanı hayatınızda malesef yaşayamayacaksınız.. Şimdi gidin yutubdan bir Serdar Ortaç videosu daha paylaşın.

0|1
    0|0
  • Haklılar tabi ya, kedi medi kesiyomuşunuz ayıptır ya:)

King daimond u severim. Kim bilir onu görseler ne derlerdi?

0|1
    0|0
  • insanlar cahil, erdemsiz işte.ne yapacakları belli olmuyor.

0|2
    0|1
  • benm aynı şekilde çok yakın bi arkadaşım vardı uzun saçlı keçi sakallı :D metallica hastası oda öyle diyordu ama sorun etmiyordu.boşversene insanın kişiliği önemli bence.

0|1
    0|0
  • geri kaafalılar bi 10 15 sene sonra azalırlar bi çogu vefat eder :)

0|1
    0|0
  • w ww.kizlarsoruyor.com/Kisilik-Sorulari/11763-kiziniz-metalci-olsa-psikiyatriste-mi.html

0|0
    0|1
  • onyargım yok ama sevmıorum...

0|0
    0|1
  • Olur öyle.

0|0
    0|1
  • insanlar bilmedikleri şeyden korkuyorlar ... bu sorunun asıl sebebi de bu olsa gerek cok da umursamamak lazım... çünkü metal bir yaşam tarzı bence..

0|1
    0|0
Yükleniyor...