Yeşil pasaport mevzusu nedir?

annem babam memur almanyaya gidicem ama yeşil pasaport alabiliyo muyum? ve kardeşimde 16 yaşında o alabiliyo mu? ben 18 yaşındayım ailemle birlikte yaşıyorum okuyorum. ücretleri hakkında bir bilginiz var mı

Güncellemeler:
benim almanyaya gitmem toplam kaça mal olur uçak bileti falan dahil tahminen?

0|0
1|2

En İyi Erkek Görüşü

• Yeşil pasaportta önemli olan 1. dereceden yakının olan kişinin memuriyet derecesi yeşil pasaportta her hangi bir harç alınmıyor sadece defter ücreti vardı 2013 yılında 72 tl idi şimdi bilmiyorum artmamış da olaiblir ama sadece defter parası yani alınıyor max 80 olmuştur. Yeşil pasaportta biliyorsundur sanırım çoğu avrupa ülkesine vize gerekmiyor erkek çocuklarında 25 yaşına kadar aile üstüne oldukça kız çocuklarda ise evlenene kadar anne ya da babandan dolayı ( onlar yeşil pasaport alabiliyorsa) sende alaiblirsin.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 1

• annen baban memur bunu alabilmen için memurluk derecesi 3ün 2 simiydi neydi bende annem sayesinde aldım işte o dereceye düşmüş olması gerekirler 2sinden birinin

0|0
    0|0
    • fiyatlarını biliyo musun peki? tek ben gitsem ne kadara mal olur ya da tek kardeşim gitse

• ben 80 liraya felan halletmiştim ama emniyetten almıştım ben şimdi nasıl oluyor değişti diyorlar bilmiyorum net olarak evinede kargoyla geliyor felan

• tamam çok sağol :)

Kızlar Ne Diyor 1

• ailenlemi gideceksin? para gidyor 500-600 civarı şimdi cipli pasaport çıktı ondan parası arttı ama devlet ödenek veriyor die biliyorum bende seneye yurt dışına gidicemde

0|0
    0|0
    • tek başıma gidicem 1 haftalığına

• o zaman yeşil pasaport almamış o :D benim ailemde 4 kişi aldı 300 lirayı bulmadı masraf sen tek kişi 500 dyon şaşırmayın belliki bilmiyorsun olayı

• şu var ben almadım o aldı bana o civarda para gitti dedi ben seneye alcam görevli gidicem ne kadra ödenir bilmiyorum

Yükleniyor...