Keman hakkında bilgisi olan arkadaşlar yardım lütfen?

Merhaba arkadaşlar. biliyorum bu sitede kültür sanat adına bir başlık çok ilgi çekmicektir ama umarım aranızda bir iki kişi çıkar bu konuda uzman.. :)) keman çalmayı bilen, kursa giden, çalmaya isteği olan ya da kemandan anlayan birisi bana yadımcı olabilir mi lütfen... Kursa başlayacağım. Nasıl ve ne kadara bir keman almalıyım? Keman çalmaya yeteneğim olup olmadığını nasıl anlarım? Nasıl bir kursa gitmeliyim? v.s... klasik müziğe bsyılıyorum ve keman çalmayı çık istiyorum...

http://i.hizliresim.com/djAJzn.jpg

0|0
22

En İyi Kız Görüşü

• Size onerim ilk olarak ucuz kemanlardan baslayin 150-200 luk burada ole var orda var mi bilmem..cunku keman ilk ogrenen icin cabuk kotu olyor dikkat siz oluyorsunuz sopasina ve teline iyi bakamiyorsunuz.yetenek falan degil calismak lazim enaz 1 saat gnde..unutmassiniz kolay kolay ama parmak alistirmasi lazim..kean basinin arkasi boyasiz olsun genelde ses daha iyi cikiyor..sicakta birakma sopasi iplerini orta siklikta birak kopuyor..yastik kesin al boynun agriyor sikilirsin..

0|0
    0|0
    • şimdi ucuz bişi alcam. kırıp dokebilirim diye.yetenek olmasada azimli çalışarak ustesinden gelinebilir diyorsun. gunde en az 1 saat. superrr :) bunu yaparım hatta fazlasınıda çok istiyorrum çunku... parmak amıstırması hmmm... arkası boyasız olacak tamam :) anlamısım sanırım. simdi soracaklsrım var tabi :)) oncelikle nasıl bir ders almalıyım. asagıda arkadas ozel ders al dedi ama biraz pahalıya gelir gibi. grup dersler cok mu kotu ki?

• çok sağol :))

• Rica edrm :)))

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 1

Erkekler Ne Diyor 2

• Merhabalar çaldığım enstrumanlar arasında kemanda bulunmakta size elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyım öncelikle ilk etapta pahalı bir keman tercih etmeyin çünkü çok pahalı ve çok zor bir enstruman dır çabuk sıkılabilir ya da gün geçtikçe tutkunuz artabilir bunu kimse denemeden bilemez eğer eğitimde erken gelişme istiyorsanız 1 e 1 kursları tercih edin biraz pahalı olucaktır minimum 200 tl gibi bir fiyat verirler eğer zamanım bol diyorsanız yine özel olarak grup dersleri almalısınız oda 90 ila 100 lira arasında değişecektir İstanbul için fiyatlar böyle ve yeteneğinizin boyutuna hocanız karar vericek bu koşulları sağladıktan sonra tabiki keman için bol çalışma ve bol istek gerekli duygu gerekli yani saatlerce metoda bakıp notadan gereksiz şeyler çalacaksınız herşeyi geçin yay tutmayı kemanı omuz ve çenede tutmayı öğreneceksiniz bunlar zor şeyler kolay gelmesin hepsi zaman içinde oturan ve ciddi zaman isteyen şeyler önden söyliyim sonraki etapta emin olun hangi kemanı alıyım nasıl kemanı alıyım diye sormazsınız devam etmek isterseniz sadece alır çalar duyar ve satın alırsınız çünkü kemanda bir marka önemi yoktur el yapımı olmalı ve ne kadar eskiyse o kadar iyi oluyor şarap gibi yıllanıyor yıllandıkça güzelleşiyor :) başarılar umarım keman için hayalleriniz gerçekleşir :)

0|0
    0|0
    • çok güzel ve çok yararlı bir yorum. çok çok teşekkürler gerçektende. ben teorik bilgi ve başlangıç için grup halinde bir kurs gibi bir here katılmayı dusunmustum ama baslangıcta tek ders almak daha iyi diyorsunuz sanırım. 2 senedir cok buyuk istek var ama tabi baslayıp denemeden bilemşyorum. ama hiç değilse denemek istiylrum. umarım başarılı olurum ve isteğim bitmez. :) çok teşekkurler...

• Umarım ben teşekkür ederim iyi günler başarılar :)

• çok saol. iyi gunler dilerim. :)

• kardeşim keman en fazla 5 bilemedin 6 yaşında başlanan bir alettir çalamazsan komalı komalı ıyy iğrenç sesler sen boşver benim gibi gitar öğren

0|0
    0|0
Yükleniyor...