Bizim ülkemizde aşağılık sendromu var (ozellikle bollywood ile ilgilenenler baksın )?

Ya bu kadar sanatçısını yerin dibine sokan bir ulke yok.Geçen gun başıma geldiği için anlatmak istedim.İngilterede yaşadığım surece bissuru hintli arkadasım oldu baya bir mumbaide kalmışlığım var.Bu bizim hintliler hadiseyle tarkana hasta :D Bınlarda beni bollywood filmine alıştırdı haliyle bende sitelerde forumlarda gezdim bollywood u yuceltirken bizim ulke yerin dibine sokulmuş beren saat hintlilerle çalışmak istememiş birde guneyasyada bizim diziler onları feçmiş diye ay beten kimmiş hint kızları yanında bizimkiler ne anlar aşktan turkler unlu değil hintliöer dunyada heryerde biliniyo bilmemne yorumlar sadece bu konuda değil ne bu bizdeki aşağılık sendromu? Merak edip mumbaiden birilerine bile sordum sizden unlu ve sinemada iyi olabilirizde çok fark yok hatta sizin ulkenize daha çok dunya yıldızı geliyo dediler.Ne bu her konudaki aşağılık sendromu? Kendimizi aşağılayacağımıza sinemamıxı geliştirebiliriz ki bu sene çok atak yapıldı.

0|0
0|2

Erkekler Ne Diyor 2

• kim ne derse desin hindistan sineması dünyada endüstryel sinema sektöründe hollywood dan sonra 2. sıradadır. sanatsal sinema açısından bakarsak da çok ilerlemiş durumdalar. ve yüne üst sıradalar. bizim sinema sektörü daha kabuğunu kıramadı. endüstriyel olarak gişe olarak bakıldığında çok izlenen filmler genelde saçma komedi filmleri oluyor bizde. sanatsal sinemada ise bizim insanımıza sıkıcı geliyor ve izleyenler çok az.

0|0
    0|0
    • herhalde sen bollywoodun içindeisnb bu kadar emin konuştuğuna göre.Abi ikinci olduğunu biliyoruz ama filmn sayısı olarak artı popülarite başka vizyonda onlkarla aynıyız hatta son iki yılda ilerdeyiz.POPÜLARİTE FARKLI BİR ŞEYDİR.Kaç tane Hollywood yıldızı onlarla çalıştı önce bunu asraştır ya da sürekli hindistana gidiyor tabi internetten saçma sapan bilgilkerle değil Hintli arkadaşın varsa.Sen sadece aamir shahrukh felan izliyosan ya da aishwarya tabiki bunlar en iyileri git bir siddhart genelia d souza kemal haassan izle asıl hint neymiş gör kabuğunu kırmış belli kişiler bizdede var onlardada belli yılda 3000 film çıkarıyo bu açıdan ikinci ama kaçı vizyonda sakın bana amerikada vizyondalar gibi yine kulaktan dolma bilgilerle gelme recep ivedik bile amerikada vizyonda :D her neyse :)

• endüstriyel olarak kısmını görmemişim özür dilerim.Peki bu bizdeki batı hayranlığı ne yani bence bizimkiler istese orada tutar tabi modellerden bahsetmiyorum iyi oyuncu olupta onlar gibi görüntü verecek oyuncularımız var dans edebilecek kapasitede tek dertleri dil olur ama katrina kaif bile tek kelime hintçe bilmeden gitti oraya.Yani hollywoodda tutmayacakları belli herkes önce batıyı dneiyo en son olmazsa bollywooduda deneyelim diyor bakınız wilma elles.Ama ne dans ediyo ne de çaba rol kovalamıyor meltem Cumbul bile demiş ben gidip hintlileirn kapısını çalmadım tamemen tesadüf diye.Bizimkilerdeki bu sorun ne peki sence?

• öncelikle ben bizimkilerin şu düşüncede olduğunu düşünüyorum. onlara göre türk sineması biraz sıradan. avrupaya amerikaya açılınca kendini göstereceklerini sanıyorlar ve ya orda oynayınca çok iyi oyuncu olmuş zirveye ulaşmış olacaklarını düşünüyorlar. oysa bizim sinemamızda çok güzel örenkler var. yani eskilere bakarsak bir metin erksanın yönettiği filmlerdeki oyuncuların kalitesi kendini belli eder. yılmaz güney, tuncel kurtiz, türkan şorya, macit koper yani bunlar büyük oyuncular :) konu dağıldı galiba :)

• brilliant...absoloutly brilliant...

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Yükleniyor...