Hic kitap okumuyorum. okumadim ve okuyamiyorum. bu benim icin eminim buyuk kayip ama sizce bu cok kotu bir durumu? benim gibi olan varmi?

her zaman arastirma yaparim her konuda kendimi herzaman her konuda bilgilendirmek icin. ama ne yaziki bu yasima kdr dogru duzgun bir kitabi bastan sonu okyamiyorum. yani ders derken yorgunluk derken. zevk almiyorum. kitap okumak herzaman insanin zihnin acar ve bircok yarari oldugu ortada. ama ben okumuyorum diye cokmu buyuk kayiptayim? belkide okicak kitap bulamadim ama aliyorum bir gaza geliyorum sonra hop 4 sayfa okumadan birakiyorum. yasim oldu 21 etrafimda hep kitap okuyan insanlar.

internet ve kutuphaneye gidip her konuda arastirma yaparim ama kitap okumuyorum. sizce buyuk kayipmi? benim gibi olan varmi? geri kafalilik mi? ne diyorsunuz?

0|0
11|25

En İyi Erkek Görüşü

• Bende öyleyimdir.

Ama ben kitap okumasam da internetten bir çok kaynağı baştan aşağı sıkılmadan okuyabiliyorum, zaten bu şekilde öğrendiğim çok şey de oldu.

Bence kitabın kendine has bir sihri var. Mesele okuyup kavramaktır diye düşünüyorum, kitap okumak çok büyük bir büyük olmadığı gibi okunursa sadece sana bir şeyler katar, en azından boş vakitler değerlendirilebilir.

Sen sadece bunu yapmıyorsun bence. Sen kitap okumamana rağmen bilgi birikim açısından eksiklik çekmiyorsan ve bir şekilde kaptığın şeyler varsa bence kayıp yok, ama okumak iyidir tabisi.

cut.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 24

• iyi bir alışkanlıktır illaki okudukça hayal edersin düşünürsün kafa yorarsın bilgi sahibi olursun aydınlanırsın ama bu hangi kitabı okuduğuna da bağlı iyi kitaplar okumayan birininin hiç okumayan birine karşı bir üstünlüğü yoktur gibi bir söz vardı her kitap seni de sarmayabilir okuyayım kendimi geliştiriyim diye de zorla kitap okunmaz ilgini çeken konularda merak ettiğin şeylerle ilgili kitaplar okuyabilirsin ya da fantastik şeyler seviyorsan o tarz kitaplar okuyabilirsin ben de çok kitap okumam ama kitabı okuyup bitirdiğinde de sanki iyi bir iş yaptım ben hissi oluyor içinde ve o hissi aldın mı da arkası gelir diye düşünüyorum

0|0
    0|0
  • Aynı durumdayım, Ama bilgisizde sayılmam. Aslında sen farkında olmasanda dersler, tartışmalar, muhabbetler, internet farkında olmasanda fena halde okuyorsun zaten. Senin karakter yapın daha eğlenme, gezme, muhabbet, sıcak ve güzel zaan geçirmek üzerine kurulu diye tahmin ediyorum, kısacası sosyal bir karaktere sahipsin. Yani ufkun zekan oldukça iyi durumda, kitap okursun ilerde illaki, hayatın tadını çıkar :) Ve bu arada eksiğin yok fazlan var, Farkındamısın bilmiyorum ama, yukarıda yazdığın makalenin farkındamısın? :)

0|0
    0|0
    • nasil yani? neyi.n farkindamiyim? evet biliyorum cok hatali yazmisim kbkmayin. dogrusu tembeligmden de oluyor. okumamak. film izlerim gezer dolasirim. yazmayi bile cok severim ama kitap aliskanligim olmadi hic bir zaman. evet dogru soyliosun ilerde. zamanim olur belkide.

• turkiyede yasamiyorum ben o yuzden turkcem yazarken cok hata yapabiliyorum o yuzdden hep burada imla hatasi diye damga yedigm icin sasirdim saol ;)

• Bazıları aşırı derecede kurallaştırıyor haklısın, ama burası sohbet gibi bir mekan, ben kültürü o şekilde ölçmem, hayır resmi bil kullanmam gerekirse o başka, o nenden ben buralarda imlaya pek takılmayı doğru bulmuyorum, sende çok takılma bence ;)

• Şu nete girdim gireli Allahını seversen yaklaşık 1.000000kişnin paylaşımını öyle ya da böyle okumuşumdur.Allahım bu millette ne bu kitap sevgisi ne okuma azmi.Bunlara baksan Otobüste, vapur da , plaj da , metro da , simit cafe de sahil de milletin elinden kitap düşmeyecek, Ya Allah aşkına vapurda otobüste orda burada 10 kişiden geçtim 100 kişiyide geçtim kaç binin de 1 kitapçık gördünüz.

0|0
    0|0
    • dogru evet. orda bilemem ama benim yasadigm noktadan bahsediyorum. ama evet ulkenin kitap okuma yuzdesi. 22% i, sosyal medyaua kitap resmi paylasan ise 98%:D komik bir durum

• Bende okumuyorum çok başladım ama devamını getiremedim dergi makale gazete okurum ama roman filan cık olmadı olmuyor.

0|0
    0|0
  • Demek ki sana hitap eden kitaplar almıyorsun

0|0
    0|0
  • Ben de kitap okumuyorum. Yani okuyunca hem uykum geliyor hemde baştaki heycanı zevki alamayıp kitabı bir köşeye atıyorum. Tabiki büyük bir kayıp fakat elde çare yok. Uykumu getiriyor uyuyorum ben sürekli :) sevdiğim kitap dahi olsa uyuyorm.

0|0
    0|0
  • Araştırma yaparım diyosun o zaman bir eksiğin yok kimseden hatta fazlan var. Hiç kitap okumayıp araştırma bile yapmayan tonla insan var ama kitap okumanın verdiği haz (bi alışırsan) paha biçilemez. Ne bir film veya dizi ya da tiyatro o zevki verir. Kitap okurken sensin onu oynayan kafanda herşeyi sen canlandırıyosun senin elinde herşey karakterlerin tipi mimikleri. Çok güzel bir duygu.

Beni sevmiyodun ama yazmak istedim kızmazsan.

0|0
    0|0
    • seni neden sevmiodum ben unutmusum bak? :/

• vala hic hatirlamiyorum hafizam cok kotudur :( neyse ben kimseyo sevmemezlik bosuna yapmam demeki bir nedeni vardir :D sevmiyorum seni! yallah!

• :O Nerden yazdım ki o cümleyi :( Ama kızmıştın sadece sevmeme değildi kızgınlıktı :) Ben yazımı yazdım kacayım :))

• okumak derken gece gündüz bilim kurgu romanı okuyan ergenleri kitap okuyor sayma adam akıllı kitap okuyacaksan oku sana yararı var diğer yandan cıvık aşk romanları ütopik, fantastik, erotik romanlar sana bir şey kazandırmaz

0|1
    0|1
  • Yanlız deılsın kanks

0|0
    0|0
  • Çizgi roman oku manga o zaman çok seversin okumayı romanlara geçersin yavaş yavaş bende okuyamıyorum paran varsa oku benim şu an param yok harcamak istemiyorum

0|0
    0|0
  • sabbracadabra'ya katıldım çok doğru söylemiş. mal mal şeyleri ellerinden düşürmüyorlar bir de şu kadar kitap okudum diye geziyorlar ortada. klasikleri okumak önemli bence yaşar kemali falan okusan hoşuna gider senin de

0|0
    0|0
  • bende hiç okumazdım çok sıkıcı olduğunu düşünüürdüm ver 2 hafta önce okumaya başlycam denycem dedim 3 kiitap bitirdim.. şimdi elimden bırakamıyorum

0|0
    0|0
  • püü kültürsüz cahilll senii

0|0
    0|0
  • en son 2 sene önce okumuştum bende :D

0|0
    0|0
  • okumayı sevmem hatta uzun diye senin detayıda okumadım başlığa göre cevap vereyim kitap ne okuycam yaaaa

0|0
    0|0
  • Yasin 21 demi benim 24 bnde hic okumam ve bir sikinti olmadi yani bu zamna kadar olmadi demekki 24 yasindan sonraki ni.bilemem:-) :-) hadi yine iyisin 3 yil daha kafa na takmican:-) :-)

0|0
    0|0
  • Elif safak ask kitabi sana sevdirebilir okumayi

0|0
    0|0
  • Sayisalcisin islemlere devam okumana gerek yok.

0|0
    0|0
  • Bence ruh ikiziyiz

0|0
    0|0
  • Çılgınlar gibi kitap okurum ^.^

0|0
    0|0
  • bende kitap okumuyom ama çevremde o kadar kitap kurdu varken herkes her şeyi bana danışır

0|0
    0|0
  • Bende oyleyim okumayi sevmiyorum boyle cok kisi var emin ol

0|0
    0|0
  • Hayatımda 1sayfa bile kitap okumadım yalnız değilsin.

0|0
    0|0
  • benim sevgilimde kitap okuyamıyodu ta ki o kitaba kdr hiçbir kitabı tam bitirmemiş ama Tut Elimi adlı bir kitap var onun ilgisini baya çekti 2 -3 günde 450-500 sayfayı bitrdi 2. kitap için aylarca bekledi yani yani demek istediğim şu ilgin olan kitaplara yönel

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 11

• Beni oku!
    İçimdeki gölgeler aydınlansın.
    Beni oku!
    Ben okudukça kitap
    Sen okudukça insansın... Velhasılı, kitap okumayan insanların büyük zararda olduğunu düşünüyorum. He ekmek değil su değil; olmasa da yaşanır; ama neden azla yetinelim?

0|1
    0|0
  • Şöyle kayıpların olabilir, imlan ve kelime haznen zayıf kalır. Bunun dışında bir problem olmaz, kitabın bin türlü çeşidi var, kaliteli bir diziden, cheesy book dedikleri klişe aşk romanlarından daha fazla şey öğrenebilirsin. - Buarada Canan Tan kitapları tam bahsettiğim tanıma girer- Herkes roman okumayı sevecek ya da roman okuyan insanlar müthiş entellektüellerdir diye birşey yok zaten. İçinde merak olması ve bu merakları geçerliliği kesin kaynaklarla giderebilmen yeterli.

Ama bir kitabın sonunu getiremiyorum diyorsun, dikkat dağınıklığı problemi olabilir sende ders çalışırken de konsantre olamıyorsan, bir makaleyi, gazete yazısını vs. başına dönmeden tek seferde anlayamıyorsan vs. bununla ilgili ilaç tedavisi gerekiyor olabilir.

0|0
    0|0
  • Aynı Yıldızın Altındayı oku durduramayacaksın kendini inan bana yüzlerce kitap okumuş biri olarak kitap okumayı sevmenin en önemli yolu sevdiğin türden başlamak hangi tarz filmleri seviyorsan o tarz kitaplar oku hattaha çoğu filmin kitabı vardır izlediysen bile oku öyle öyle alışırsın

0|0
    0|0
  • Hafif kitaplardan başla. Dünya klasikleri olabilir ama onlar da çok hafif değil.
    Bilmem bir yerinden başlarsan bırakamayacağına eminim

0|0
    0|0
  • bendensin

0|0
    0|0
  • Büyük kayıp ve eksiklik.

0|0
    0|0
  • bende okumam.benim için kayıp değil

0|0
    0|0
  • Dogru kitabi bul

0|0
    0|0
  • Büyük bir kayıp, bence.

0|0
    0|0
  • Sanırım tez canlısın.

0|0
    0|0
  • çok büyük bir kayıptasın, evet gerikafalılık.

0|0
    0|0
Yükleniyor...