İnsan nerede doğduysa mı büyüdüyse mi oralı oluyor?

Mesela ben kayseride doğdum ama 1 sene yaşamışız ve sonra 10 sene karadenizde yaşadım.. kayseriyi de bilmiyorum pek ama gidiyorum ara ara akrabalar için. Şimdi ben karadenizli mi oluyorum? açık tenliyim bu arada ama merak ettim

0|0
8|15

En İyi Erkek Görüşü

• Baban nereliyse aslen oralısın

0|0
    0|0
    • peki neden baba da anne değil? saçma geliyor

• Her ne kadar annende yattıysanda babandan düştün o nedenle.yani baban doğduğundan beri her daim babanlaydın sen

Erkekler Ne Diyor 14

• ailen nereliyse oralısındır bir yaşa kadar ancak daha sonra kendini nereli hissediyorsan nerede hayatını yaşayıp karnını doyuruyorsan orasıdrı memleketin

0|0
    0|0
  • Nerde yaşıyorsan oralısın.Ama babamın bir sözü var evlenene kadar yaşadığın köylü evlendikten sonra hanımın köylüsü olursun.

0|0
    0|0
  • kendini nereli hissediyorsan oralı ol :) benim rus bi ark. 4 sene rusyada kalmış ardından türkiyeye yerleşmişler ama ben rusum ama türküm aslında seviyorum burayı diyordu böyle düşün :)

0|0
    0|0
  • babana bakar durum.

0|0
    0|0
  • Nerde büyümüşse, nerenin kültürünü benimsemişse oralıdır.

0|0
    0|0
  • dogma veya buyume degil aslinda

karnini doyurabildigin yerlisin dir

0|0
    0|0
  • Evlendiğinde nerede yaşıyorsan oralısın bekarin memleketi yoktur :D

0|0
    0|0
  • fark eder mi? türk doğmuşsun sonuçta kimliğnde neresi yazyorsa orası derim ben

0|0
    0|0
  • Bu bir kavram.irk hadi neysede.bolge kavramlari tuhaf geliyor.nerelisin diye sorana sanane diyesim geliyor.

0|0
    0|0
  • nerede doğduysa

0|0
    0|0
  • doğdun yer değil doyduğun yer memleketindir derler.ama aslen babanın kütüğüne bağlısın

0|0
    0|0
  • Ten ile ne alakası var.Sen Kayseri'lisin ve Karadeniz'de yaşıyorsun o kadar.

0|0
    0|0
    • nerede doğduysam ora mı oluyor?

• Tabiki de.Ayrıca aslen de babanın kütüğü nerede ise oraya bağlısın sen de.

• hangisini isterse

0|0
    0|0
  • Gizli Kullanıcı bacı: doğduğun yer neresiyse oralısındır. ayrıca kütük olayınada inanma. kütüğe bakarsan ATATÜRK TE GAZİANTEPLİ ama ATATÜRKÜN bi tane akrabasını antepte bulamazsın =)

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 8

• babanın memleketi nereyse oralısın =)

0|0
    0|0
  • Nerelisin dediklerinde nerdeyse secere sayıyorum o kadar karısıgım :)

Ama bi' cümle duymustum "dogdugun degil doydugun yerdir memleketin" diye.

Nekadar dogrudur bilemem.

0|0
    0|0
  • Nerede büyürse

0|0
    0|0
  • dortmundda dogdum aslen izmir emma nufüsta istanbul yaziyor nereli oldugum mechul mu oluyor simdi ): irticaci gibi birseymiyim neyim ben simdi ):

1|0
    0|0
  • aklıma ankara deyince ilk namık geliyo

bn ankaralı olmuşum artık kütüğe gerek yok

0|0
    0|0
  • Bende almanyada doğdum soranlara almanyalıyım diyom valla :D

0|0
    0|0
  • öyle olmasını dilerdim, ne milletsin diye sorduklarında 1 saat anlatmak zorunda kalıyorum :(

0|0
    0|0
  • Baban nereliyse oralısın.

0|0
    0|0
Yükleniyor...