Gitarist arkadaşlar, yardım lütfen!?

Merhaba millet. Bendeniz müstakbelgitarist. Yıllardır elektronik gitar çalan ya da gitar hakkında bilgisi olan arkadaşlaradır sorum. Klasik gitar çalıyorum, elektro gitara geçmeyi planlıyorum. Ders almayacağım. belki arkadaşlarım yardım eder, ya da internet ortamı gibi şeyler. Sizce yapılabilir mi? Ayrıca önerebileceğiniz, fiyatı 500 liradan fazla olmayan gitarlar var mı? Metal dinlemem, ama poppunk, rock ve garage aşığıyımdır. Fender ın alt markası olan Squire'ı öneriyorlar, ama onunla pop-punk yapamayacağımı söylüyorlar. Doğru mudur? Siz ne önerirsiniz?

0|0
0|7

En İyi Erkek Görüşü

• Jay Turser - yeni bir gitar markası bu sebepten dolayı ucuz ve buna rağmen sesi oldukça güzel, ibanez al derim ama o sanırım 500 ü geçiyo ayrıca CORT adlı gitar markası da ibanezin
    ve amfiyide 30w lık ev amfisi al , ayrıca bazı sitelerde set halinde satıyo öylesi işini daha iyi görebilir
    Eğitim konusuna gelirsekde ; bir kurs bul kendine ama istersen internetten Selim Işık ın dersleriylede çalışabilirsin işini görücektir

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• Ders almanda fayda var. Pena tutuslari komlike gam dizilimleri ritmler sololar drop akor sistemleri bunlar uzerinde calisman gerek. Internetten halledersin ama teknikleri birerbir ogreten biri olursa daha verimli calarsin. Simdilik cok aman amam bir gitara ihtiyacin yok. Sana onerebilecegim kapali koprulu modellere bakman. Floyd rose tromolo kolu kullanmak istemiyosan tabi. Floyd rose zahmetlidir kullanmasini bilmezsen buyuk sikintilara sebep verebilirsin. Cort ibanez washburnlara bakabillirsin. Ilk etapta isini gorur.

0|0
    0|0
  • ibanez serileride işini görebilir ibanez squireden iyidir diye tahin ediyorum çünkü ibanezin tonları çok hoşuma gidior git bir mağazada ikisinide dene hangisi hosuna giderse onu alırsın

1|0
    0|0
    • Fenderın kasasıyla kafayı bozmuş durumdayım :D ibanez at100 tarzı bir şeyler nasıl olur? Ayrıca çok profesyonel bir şey almama gerek yok. En fazla okulda konser veriririm diye düşünüyorum.

• tamam işte rg serileri iingörür a serilerini bilmiyorum kasası önemli değildir gitarın tonu önemli

• Ben çok uzun süredir bass gitar çalıyorum ama elektro gitar da çalmışlığım vardırç Squire hakkında pek fazla bilgim yok ama ben Cort X2'yi tavsiye ederim. Cort marka gitarlar hem kalitelidir hem de fiyatlarına göre performansı çok iyidir. Cort X'yi yaklaşık 450 TL'ye bulabilirsiniz. Klasik gitar çaldığınız için "clean"de çalarken zorluk çekmezsiniz ama "distortion"da çalmak için internetten vs. teknikleri öğrenmeniz gerekir. "Distortion"da bir teli susturmayıp diğer tele vurduğunuzda sesler birbirine karışır. "Palm muting" tekniğini falan öğrenmek gerekir bunun için. Ben gitarı hiç ders almadan kendi kendime öğrenmiştim. Bence ders almanıza gerek yok. İnternetteki Selim Işık'ın gitar derslerinden de faydalanabilirsiniz.

0|0
    0|0
  • Nerede yaşadığını bilsem mekan tavsiyesinde bulunabilirdim. İstanbul da isen Kadıköy çarşısı stage ve whiskey. Buralar ikinci el konusunda yardımcı olacaklardır.

diğer konuya gelince elektro teknik olarak çok farklıdır kanaatimce. Ders alman doğru olacaktır.

pop vs bilmem, benim için bir les Paul her halta uyum sağlayan alettir. Epiphone düşünebilirsin.

0|0
    0|0
    • Bana birkaç bin lira ödünç verirsen harika olur :D henüz başlangıç aşamasındayım, profesyonel bir şey almayacağın. En azından epiphone falan biraz uçuk değil mi? :D

• Epiphone les Paul çok ummadığın takdirde 1000 falandı en son. İkinci el bulabilirsen kanımca 600 liraya falan kapatabilirsin. Elbette ki gibson falan bulaşma. Başlangıç aşamasında değilsin. Klasik olsa da eline gitar almışsın. Nota vs biliyorsundur gitara nasıl davranacağını öğrenmişsindir. şu an alacağın alet seni 3 yıl götürmelidir. Gidip x2 rg170 alma.

• kardeş 500 tllik gitar alma sakın iyi çalıyom dersin başka iyi gitar denediğinde ne kadar kötü olduğununn farkına varırsın ayrıca gitar seçimi yanında amfi seçimide var

0|0
    0|0
  • reserved. :D

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Yükleniyor...