Stand-up için ilgi çekici konular önerir misiniz?

Amatörün amatörü tiyatrocuyum. Hayatımda şiir dinletileri, tiyatro oyunları dahil 7 kez sahneye çıktım ve şimdi stand-upa soyunmaya karar verdim fakat stand-upçının işinn gerçekten zor olduğunu biliyorum. İnsanların ilgisini çekebilecek konulara ihtiyacım var, tiyatro anılarım, kenan evren'e göndermeler filan var biraz politik göndermeler var, iki-üç kelime esprisi, orduevi, öğretmenevi, okuldaki konular, hayat hakkında felsefe yapmaya çalışan insanlar (kurt cobain filan) var repertuarımda ve kendimle de dalga geçiyorum bazen ancak bunlar pek başarı sağlamıyor. Ara sıra sübliminal mesajlarla bel altı espriler de yapıyorum ama reaksyon almam gereken yerde kimse gülmüyor. İlgi çekici konulara ihtiyacım var, neler yapabilirim iyi bir stand-upçı olmak için? Repertuarda neler eksik? İnsanlar neden gülmüyor?

0|0
1|1

Kızlar Ne Diyor 1

• Neden mi bir soruya su cevabi verdim henuz evlenmeyi dusunmuyorum meslegim olsun kendi paramla biraz yasayayim gezip goreyim ev derdi elkt su faturasi dusunmeden kendime para harcarken rahat olayim Sonra evlilik dedim adam kalkmis ona erkek seni hasat ettikten sonra mi evlencende adama yazik filan dedi akil fikir g*otte yani herseyi g*te getirmeminin biyolunu buluyolar burada sonra boyle oluyor

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 1

• güncel konular ile espri yap bence

hem konu sıkıntısı çekmezsin hem de seyirci sıkılmaz

0|1
    0|0
    • ''Aşağılanmak komedyenliğin fıtratında var'' diye bir espri yaptım konunun içinde o da rekasyon almadı. Bazen de seyirci algıları kapatıyor :D

• ya şimdi belki anlatış tarzında problem vardır. mesela cem yılmazın esprisi o kadar komik olmasa bile güldürüyor anlatış tarzı komik çünkü. onu inceleyebilirsin bence.

Yükleniyor...