Heba edilmiş film senaryoları var mı?

Geçenlerde The Cabin in The Woods'a gittim ve harikulade olabilecek bir senaryoyu yönetmenin nasıl harcadığını gördüm. Sorunun çıkış noktası da budur.

Şöyle çekilseydi efsane bir film olurdu ama olmamış dediğiniz filmler var mı?

0|0
4|2

En İyi Kız Görüşü

• Aklıma gelen ilk filmlerden biri George Romero'nun çektiği filmlerden biri olan 'Martin'. Film, psikotik ailesi kendini vampir sandığı için çocukluktan beri garip rituellere maruz kalmış, ve en sonunda vampir olduguna kendi de inanmış, ayrica cesitli cinsel sorunları olan Martin'in hikayesi. Film boyunca Martin'in geçmisi, işlediği 'vampirik' cinayetler, ve yer yer Psycho-vari sahneler var. Filmin sonu da sinema tarihinde en sevdigim finallerden biri olsa da Romero'nun yönetmenligi (ozellikle goruntu yonetmenligi) berbat, ustelik Martin disinda geri kalan cast da cok iyi sayılmaz. bu kadar orjinal bir senaryo cok daha bomba bir korku klasigine donusturulebilirdi. Hali hazirda sirf senaryosu icin yeterince fani olan Martin daha iyisini hak ediyor. imdb.com/title/tt0077914/

Yonetmeni yuzunden berbat hale sokulmus bir film ise Silent Hill. Tekniklerin amatorlugunden tut, castın berbatligi, ve sacma sapan diyaloglar, cok daha iyi olabilecek bir filmi oyun versionunun golgesinde birakiyor.

Bunun disinda aklima gelenler Cat People (1942). Senaryosu oldukca ilginc olan bi film zamanin yetersizliklerinden ote yonetmenin beceriksizligi ve yanlis cast secimiyle sinifta kalanlardan. kesinlikle dogru duzgun bir remake'i yapilmali.

0|1
    0|0
    • en iyi cevap seçmek isterdim :D Spoiler Alerttt diye bağırmak istiyorum ama allahtan ıssız bir soru :)

• ıssız olmasina sasırmadım şu günlerde : ) millet american pie gibi olmuş

Kızlar Ne Diyor 3

• serenity icinde ayni durum gecerli..

0|0
    0|0
  • Simdi farkina vardim da.

Epey zamandir film izlemedim ha.

Ekrana bon bon bakmak fenaymis :(

0|0
    0|0
  • Sorunu yıldızladım :)

Ama aklıma gelmiyor şimdi gelince yazcam :D

0|0
    0|0
    • beklemedeyim

• Reeker vardı 2006 yapımı davetsiz gelen diye saçma salak bişey aslında konu güzeldi ama çekim komikti bi korku filminde ilk defa bu kadar gülmüştüm..

Erkekler Ne Diyor 2

• Son zamanlarda izlediğim iki film aklıma geldi hemen.

Repo Men ve in Time.

İkisinde de fikir süper. Fakat gel gör ki ne kurgusu ne olay örgüsü ne de işlenişi berbat.

Verecektin Chris Nolan'ın eline bu hikayeleri. Adam senaryoyu da atmosferi de o biçim hale getirecekti. Yazık olmuş hakkaten...

1|0
    0|0
    • Repo man eski film zaten tekrar çekmişler. link Bence de hiç olmamış yeni versiyonu. In time aynen senle aynı fikirdeyim.

(Soru benim eski hesap ) :D

• ne diyosun benimki hem uzun hem de içerikli. senin cevabında birçok örüntüsel eksiklik var bir kere : ) akıllıklık yapip uzun kisa cevap uzerinden üste çıkma tarantin!

adim bihter olmasa da sen istedigini de cob <3

• Ne var altı üstü 3. cümlede türkçem bozuk çıkmış :/ başka da hata yok cillop gibi yorum ama centilmenlik yapıp sana bıraktıp çemkirme fazla :)

• Hemen aklıma; Clash of The Titans, Wrath of The Titans geliyor. İşin içinde mitoloji gibi uçsuz bucaksız bir evren var, üstüne bir de titanlar söz konusu... Bu kadar mı üstün körü, bu kadar mı yavan film çekilebilir. Ucuz amerikan esprileri de cabası. Hayal kırıklığı. Hatta hayal kırıklığı ötesi.

Ha bir de Lost çok bozdu :(

1|0
    0|0
    • Hele Clash of titans çocuk oyunu gibiydi. Harry Potter daha iyi bence :D

Lost u karıştrma :(

• ahaha aynen :D yine hangi gökdelen patlıyor filmde acaba diyorum ya da hangi senatör kaçırıldı :D

• Az yiyip bir Arkeolog tutamamışlar... Gerçi Sam Worthington başarılı bir adam ama yine de fena... Aynı şey 300 için de geçerli...

Yükleniyor...