Kadın hakları - feminizm ve güzellik yarışmaları hakkında düşünceleriniz?

bence güzellik yarışmaları kadınlara hakaret...bi bikini giyip...vucudunu sergileyip..sonrada saçma bir soruyla..bir adaya düşseniz ne alırsınız yanınıza...deyip biz kızların kültürlerinede bakıyoruz diyolar...ben bierkek olarak türkiyedeki milyonlarca kadından 17-18 yaşındaki kızların yarı çıplak kendini begendirmeye çalışmalarını kadınlara HAKARET olarak görüyorum..sizce güzellik yarışmaları kasınlara hakaret mi? neden?

• evet
    80% (4)67% (2)75% (6)Oy Ver
  • hayır
    20% (1)33% (1)25% (2)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
3|2

En İyi Kız Görüşü

• aynen öyle. kadınlar dişilikleriyle toplumda yer edinmeye çalıştıkları sürece hak ettikleri yere gelemeyecekler

0|1
    0|0
    • ama bunu böyle diyince yobaz diyolar ne alakaysa :)

• o onların beyinlerinin boşluğu

• kesinlikle :) kadınlar kapanınca kapalı motor açıkkıen eglenilecek motor diyen bir zihniyet..kadının şekillerndirdiler...kimse ahlak kütür ilgilenmiyo...

Kızlar Ne Diyor 2

• Katılıyorum çok doğru bı tespit

0|1
    0|0
    • o yarışmaya 5000 kişi başvurmuş biliyomusun :) peki buna karşı çıkınca niye yobaz damgası yeniyor? sence

• Medenıyet anlayışları o cunkü

• vucudun beni tahrik ediyor diye karacarsafa sokmak ne kadar hakaretse acip puan vermek de okadar hakarettir.

0|0
    0|0
    • çok uc örnekler... karşılştırmak salakça...çarşaflı kişiler öyle inanıyo islamiyeti öyle yaşıyo...peki vucudunu sergileyenler neye hizmet ediyo hang i kültürün dinin neyin hizmeti bu

• biseye hizmet etmesi bir dini bir ideolojisi olmasi gerekmiyor. her ikisi de hakarettir. isine gelene hakaret deyip isine gelmediginde sacma dersen yobazsindir.
      o onun yasam tarzi diyorsan dgerini de asagilama o halde.

Erkekler Ne Diyor 2

• hem cinsel obje diye algılamayın derler feministler hemde güzellik yarışmalarını savunurlar.Aile kurumunun baş düşmanlarıdır bu tipler.Hamile kalıp çocuklarını klozete atan özgür kızlarıda unutmamak lazım

2|1
    0|0
    • kesinlikle kültür ümünüz ahlakımız bozan tipler

• Kadınların güzel olma ihtiyacını anlarım, kozmetik sektörünü uçurmalarını da... Bakımlı olmakta kötü bir yan yok. Ama bunu "yarışma"ya çevirmek saçmalık. Hem sokakta hem TV'de.

Güzellik yarışmalarını kadın vücudu pazarlığının bir parçası olarak görürüm. Tıpkı reklam panoları gibi...

0|0
    0|0
Yükleniyor...