TV izlemeyenler çoğalıyor yanılıyor muyum?

Tv izlemeyenler çoğalıyor yanılıyor muyum? Son yıllarda iyice azaldı hatta... TV lerde kalitesiz programlardan ötürü mü yoksa başka bir sebep mi?

Güncellemeler:
Ne yalan söyleyeyim 57 cevabı beklemiyordum.

0|0
19|54

En İyi Erkek Görüşü

• TV mi? o da ne :P

TV nin etkisi azaldı. Eskiden herkes tv başındaydı ama artık teknolojini ilerlemesi tv yi bitrme noktasına getirdi. İnternet onun katili oldu.

TV nin ayağa kalkması da çok güç görünüyor sebebi ise reklamlar. 90 dk lık bir diziyi 4 saatte izlersek bizim de canımız sıkılır. Bunu bilen kullancı gidiyor internette izliyor. ÜStelik son zamanlarda reklamlar artmaya başladı. Tamamıyle tezatlık oldu. Biz azalmasını b eklerken onlar arttırıyor. İlginç

3|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 53

• tvnin azaldığının 2 katı kaar bilgisayar arttı. insanlar da haklı, belli saatte ve reklamla dolu şeyleri izlemek yerine çok daha kapsamlı şeyleri, durdura durdura ve reklamsız olarak netten izleyebiliyoruz.

videolara yorumlar yaparak interaktif izleyici olabiliyoruz.

mesela artık star tv dizilerinin çoğunu yayımlandıktan sonra netten de yayımlamaya başladı. televizyonlardan, geleceğin nette olduğunu farkedenler yaşamaya devam edecek. star tv bu konuda küçük adımlar atmaya başladı. acayip hikayeler dizisinde baykuşu göre facebooktan yazarak hediye kazanabiliyor.

inanıyorum ki gelecekte televizyonlar da tamamen internete taşınacak, interaktif arayüze eğilim gösterecek.

0|0
    0|0
  • Severek izledigim tek dizi taraf tutarak bir kesimi yuceltmeye calisiyor. Tartisma programlarinda zit iki grupta 3 vs 1 modu var ya da yayinda elestirmen taraf bir kesime karsi konusacaksa kablo TV den yayin kaldiriliyor. Demokratik bir ulke oldugumuz empoze edildigi halde zit tarafin susturulmasi. Yazili ve sozlu medyanin sadece yazili bir senaryoyu haber olarak verdigi bir kitle ILETIŞIM araci ile benim isim olmaz.

0|0
    0|0
  • televizyon eskiden bir kültürdü. şimdi o kültür öldü. kalitesiz ve kendini tekrar eden televizyonculuk yüzünden türkiyede televizyon artık rağbet görmüyor. seğirciyi ekran başına toplamak için eski programlar tekrar çekilmeye, yurt dışından programlar getirilmeye falan başlandı. ama yinede genel olarak kalite yükseltilemedi. ve çöküş başladı. umarım yakında d-smart, digiturk gibi bi uydu alıcısı daha çıkar. böyle filmler yüklenir aylık belli bi üçret ödeyerek istediğin zaman açar izler filmini kapatırsın. reklamlarıda sinemadaki gibi sunarlar :)

0|0
    0|0
  • sadece televizyon izlemeyi özlediğim zaman izleyecek duruma geldim. canlı haber izleme özelliğide olmasa evime alacağım yok televizyonu. tv dönemi 2023e kadar bitmiş olur herhalde. cep telefonları wolkmen in sonunu getirdiği gibi internette tv,nin sonunu getirdi. 2023 de türkiyede tv ilzeme oranı tek haneye düşmüş olur diye tahmin ediyorum.

0|0
    0|0
  • İzlemiyorum nedeni her kumandayı elime alışımda tv de belli yüzleri görmem.. Kalitesizi bi kenara bırakalım flash tv diye bi kanal var ordaki rezillikler nedir öyle yahu! Tv izlemediğim halde internette peşimi bırakmıyor izlerken utanıyorum

0|0
    0|0
  • Bence TV'deki programların kalitesi sürekli düşse bile izleyicileri azalmaz, zaten arz-taleple ilgili bir durum var, izleyici ne isterse yapımcılar da onu yapıyor aynı zamanda yapımcılar bir şey ürettikleri zaman izleyicilere bir şekilde onu izlettiriyor.

0|0
    0|0
  • evet azalıyor TV lerde kalitesdiz kadın programları üreme evlenme programları felan soguttu çogu insanı ve interten hepsinden etkili oldu çünkü bagızı şeyleri TV de çıkmadan bile nette bulabiliyorsun indirip durdur oyan ileri geri yapıp kaçırmadna izliyorsun daha avantaşlı artık TV bitti benc çünkü PC daha kullanışlı ve daha rahat bu yüzden

0|0
    0|0
  • Gelişen teknoloji TV'nin ışığını söndürmüştür. İnternet denen icat TV'nin bin katıdır. Millet artık online oyunlar oynuyor.. iPhone'da uygulama yükleyip uygulamaları oyunları oynuyor.. iPad alıp teknolojiyi deniyor. Bunlar varken neden TV izleyesin ki? Ha takip ettiğin bir kaç dizi vardır onlarından günü vardır.

0|0
    0|0
  • reklamların uzun olması dizilerin özeti bile 1 saat sürmesi . eski dizi ve filmleri tekrar( 40-50 ) kez vermeleri tabikide can sıkıcı oluyor üstüne bide abuk subuk yarışma türü programlar eklenince çekilmiyor. haberler oldugunda izliyorum çok sarmıyor gerisi çoğu kalitesiz yapımlar

0|0
    0|0
  • yoooo

0|0
    0|0
  • playstation daha cok ılgımı cekıyor normal kanalları ızlemem zaten ya belgesel yada haber kanallarına bakıyorum :) zaten gerı kalanı kendı fılm arsıvımle gecırıyorum

0|0
    0|0
  • kalitesiz program güvensiz internet yani herşey internette artıkın :) ben lise hazırlıktan beri bıraktım TV yi. ciğerlerim çok rahat. saygılar .D

0|0
    0|0
  • Artık internetden ünlü oluyorsun.

0|0
    0|0
  • teknoloji sayesinde normal tv kanallarını izleyen sayısı gerçekten azaldı

televizyon artık o kadar sıkıcı geliyor ki, tv yi acmak yerine arşivimden herhangi bir filmi 26. kez izlemeyi tercih ediyorum :)

0|0
    0|0
  • harbi yaa koptum iyce tv den ama yerni pc aldı

0|0
    0|0
  • Özellikle izlemek için tv başına oturduğum hiç bir yayın yok. Kalitesiz yayınlar, TV de bulabileceğimiz her şeyin ve daha fazlasının internet ortamında bulunması artık yavaş yavaş bildiğimiz anlamdaki televizyonculuğun ölümüne doğru yol almasına neden oluyor.

0|0
    0|0
  • Ya genelde insanlar televizyon izliyor aslında. Sadece izlemiyoruz diyorlar. Laf laf laf. Çevrede artık moda oldu. Bu akşam şu var diyenlere ben televizyon izlemiyorum internetten birkaç dizi takip ediyorum falan derler. Amaç nedir? Fazla ekşici olmak?

0|0
    0|0
  • tv yi en son gecen hafta fener maçını izlmek için kullandm ondan önceki iki ay falan hiç kullanmadım. hatta 5 aydır falan adam akıllı tv izlemedim ben ya. neden çünkü 5 ay önce net bağlattım ödevlerim oluo onları falan yapıyorum tvyi burdanda izliyorum hemde kesintisiz işte gerek kalmıyo tvye.

0|0
    0|0
  • televizyon tahtını internete bırakıyor

0|0
    0|0
  • bağırmadan konuşurmusun?

0|0
    1|0
  • 2 senedir tv açmadım heralde

0|0
    0|0
  • 57 cevap...Allah bereket versin de..Bende maşallah reytinglerine nazar değmesin diyeyim..usul usul gideyim :)

0|0
    0|0
  • izlemiyorum çünkü 90'lı yılların dizilerii yok artık

1|1
    0|0
  • Futbol ile ilgili her programı takip ederim..onun dışında izlediğim tek dizi,öyle bir geçer zaman ki..Tv izleyici oranın düşme nedeni kalitesiz programlar kadar internet kullanımın aşırı olması da diyebilirim..

0|0
    0|0
  • TV'nin %80'i reklamlar %20'side kötü diziler ve gereksiz ıvır zıvır programlar.Ne zaman gördük herhangi bir kanalda kaliteli filmlerin yayınlandığını hangimiz gördü mesela Fight Club yayınlandı mı hiç ? :(

0|0
    0|0
  • aynen ben bilgisayar bağımlısı oldum ondan hiç bakmıyorum nerdeyse.. bakmaya çalıştım zamanda bizmkiler senin pc var sen ona git diye söyleniyolar :)

0|0
    0|0
  • Evet,bunların başında ben geliyorum diyebilirim.! Tv kültürüm yok,onun yerine kitap,mecmua ve internet ile ilgileniyorum

0|0
    0|1
  • en son 7 ay önce açmıstım televizyonu

0|0
    0|0
  • İnternet tvden daha iyi olduğu için bende 2 senedir falan tv ye bakmıyorum

0|0
    0|0
  • Diziler bile internette artik reklam derdi yok gerci ben dizide izlemiyorum tvde faydasi olmayan bir bagimlilik o evdekini sattim bile:)

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    23

Kızlar Ne Diyor 19

• -Yalan reklamlar

-5 saat suren diziler

-10 dakika suren reklamlar

-TV'de ilk kez diye gosterilen eski filmler

-Gosterilen filmin en guzel yerinde giren kodumun reklamlari

-Yalan ana haberler

-Mehmet Ali Birand

-Bal deresinin ballari

-kadin programlari

-kadin programlarindaki cirkeflik

-kadin programlarindaki mallik

-kadin programlarindaki rezalet

-seda sayan

-gulben ergen

-ece erken

-omer celakil :D

-ve AJDAR!...

Bunlar varsa, at televizyonu gitsin! Teknosa batar bu gidisle zaten. Iyi de olur hani.

1|0
    0|0
  • Evet tv izleyenler azaldı. Bunun nedeni en başta internet oldu tabi. Sonrasındaysa tv'deki kalitesiz, birbirinin aynı programlar, hemen hemen aynı senaryoya yada dandik ötesi, temelsiz, çalıntı senaryolarla oluşturulan diziler vs.. Ayrıca dizi sürelerinin uzaması da bence buna etken. Bu kadar uzun sürmesi zaten kısıtlı zamanı olan insanları tv'den daha da uzaklaştırıyor. Bir süre sonra insan en sevdiği diziden bile daralır hale geliyor. Program deseniz zaten program bile yok doğru dürüst. Bir kanalda bir program çıkıyor. Tutarsa ertesi gün tüm kanallarda onun türevleri ürüyor. Seçenek yok. Haberlerse zaten internette. Haliyle de insanlar pratik olana yöneliyor. Dayatılanı reddedip, kendi seçimlerinden oluşturduğu bi eğlence arayışına giriyo bu da internet oluyor.

0|0
    0|0
  • evet haklısın artık ınsanlar ınternette daha cok takılıyor ben ınternette o kadar cok takılmadıgım halde tv ızlemek artık o kadar da eglencelı gelmıyor ıstedıgım bı fılmı ındırıp pc den ızleyebılıyorum herkes de boyle yapıyor artık tvnın bır eglencesı kalmadı

0|0
    0|0
  • Ben genel olarak izleyemiyorum.Hem yoğun çalışan biri olarak ,hem de kalitesiz programlardan ötürü izlemiyorum.Evde olduğum zamanlar bile çok değerli olan zamanımı harcayamam Televizyona.

0|0
    0|0
  • Tam tersini düşünüyorum... link

0|0
    0|0
  • aynen aynen, hatta odaya girdiğimde (ben tv izlemem zaten ama eğer evdeki birileri birşey izlemiyosa) tv açıksa elim direk kumandaya gidiyor ve kapatma düğmesine basıyorum. çok ciddiyim. sesine bile tahammülüm yok.

0|0
    0|0
  • Artık internet revaçta

0|0
    0|0
  • Netten dizi ya da film izlemek daha cazip geliyor

0|0
    0|0
  • Gidipte bir buçuk saat dizi izleyemiyorum.Hem yabancı diziler çok daha güzel hem de tadında süresi.İnternette herseye ulasmak daha kolay şimdi, ha ama kullanamayanlar mesela babam kanal 7 de Kemal Sunal filmleri izlemeye devam ediyor. :D

0|0
    0|0
  • hem tv yayınlarının kalitesizliği hem de gelişen teknolojiyle tv ye pek ihtiyaç kalmıyo...

0|0
    0|0
  • ınternet bagımlılığı ve kalıtesiz programlar yuzunden izlenmıyor

0|0
    0|0
  • artık tv'yi internette takılırken ses olsun diye açıyorum

0|0
    0|0
  • Evt

0|0
    0|0
  • bnde ızlmıorm artk cok sıkıcı

0|0
    0|0
  • Tv izlemiyorum ne izleyeceksem hep netten :(

0|0
    0|0
  • Programlar boktan. Sadece kelime oyunu, başka bişey izlemiyorum ben :D

0|0
    0|0
  • ızlemıyorum ızlenıcek bısey yok zaten

0|0
    0|0
  • He valla.İnternet bağımlısı olmuş herkes.

0|0
    0|0
  • yalan dünya ve survivor dışında açmıyorum doğru bir konuya değindin

0|0
    0|0
Yükleniyor...