Türk toplumunda böyle birşey yok diyorum bakalım siz ne diyeceksiniz?

Arkadaşlar nişan öncesi dini nikah kıyan bir toplum var mı Türkiye'de ama bn hiç zannetmiyorum hiç duymadım bilgisi olanlar yazabilir mi ya?

Güncellemeler:
var ya aklım iyice karıştı böyle bir toplu yok ama kişiye özel var gibi şu an

0|0
5|3

En İyi Kız Görüşü

• Artik resmi nikah olmadan dini nikahi kiymiyorlar diye biliyorum ben :)

0|0
    0|0
    • bnde aynı biliyorum ama inatla yaptıran var diyolar kim ceza almayı kbl eder benim teyzemler yapcaklardı o da hafta sonu dini nikahı yapalım hafta içide resmi nikah yaparız dediler hoca kbl etmedi evlilik cüzdanıı gördü sonra kıydı

• Oralarini bilemem :)

• orda hele hiç izin vermezler belki bşy yaparlar diye

Kızlar Ne Diyor 4

• Ben de zannetmeyenlerdenim nişan ardından dini nikah ve resmi nikah olanları biliyrum

0|0
    0|0
    • bnde onu biliyorum ama artık o da yapılmıyo pek

• evet dini nikah azaldı yinede yapanlar var.

• Hiç nişan yapmadan önce dini sonra resmi nikah yapan tanıyorum. Sebep kız kaçırma.

0|0
    0|0
  • ben duymadim oyle bisey ama nişan gunu ya da nişandan sonra kiyiyolar

0|0
    0|0
  • Şu sıralar ergenler yapıyor seviştikten sonra vicdan azabı çekmemek için. Başka da bilmiyorum ben.

0|0
    0|0
    • durum öyle değil evlenmeden öpüşmemiş bile yani güya nişandan önce onlarda dini nikah kıyılıyomuş

• İlginç.

• aynen

Erkekler Ne Diyor 3

• Bu tamamen kendilerinin bileceği iş düğün anı veya sonra kıt zamana sıkışmasın veya unutulmasın diye olabilir tabiki daha açık konuşmak gerekirse düğünden önce (gerdek) Dini nikahı kıyalım düşüncesi olabilir bende şahit oldum kültürle alakalı değil isteğe göre ;)

0|0
    0|0
    • bir bayan şöyle bir yorum yaptı bizim buralarda nişan öncesi dini nikah yapılıyo dedi bnde Türk toplumlarını araştırmıştım böyle bir toplum görmedim en fazla düğünden 1-2 hafta önce yapıyolar nişan olmadan önce yapılır mı yani hadi nişan bozuldu saçma buldum açıkcası yalan söylediğini düşündüm o yüzden sordum bu soruyu

• bnce yalan söylüyo söyledikleri tutarsızdı konuşmaları yani

• Yok bencede haklısın.

• Amcamın kızı sadece dini nikah yaptı ve evlendiler..

0|0
    0|0
    • evlendiler nişan öncesi değil yani

• bşy diyim mi çok inançı biriyse ztn evlendikleri gün yaparlar çünkü dnimizde nişanlılık evlilik ayrı bşy dini nikah aileyi biarada tutsun helal olsunlar diye yapılır ve mecburi durumlar hariç aynı evde kaldıklarında anlamı olur yoksa nişanlama diye bşy niye dinimizde var ki

• Orasını bilemicem birader sevmişler işte erkek tarafı öyle istedi bizim amcada bir şey demedi kuzenimde kabul edince yapacak bir şey yok fazla..

• var dostum cevremde çokk hatta çok yakın arkadşım bile var..

0|0
    0|0
    • sizin toplumda ailelerin haberiyle nişan öncesi dini nikah yapılıyo yani

• dini nikah niye kıydılar o zmn ayreten resmiyide kıydılar evlenmeyi bekliyorlar nasıl bir yer ora ya bizde doğulu sayılırız ama ilk senden duyuyorum bunu bnce o sadece o kişiye özel

• bilmiyorum daha ötesini dostum..

Yükleniyor...