Kitap okumak bir hobi midir yoksa bir gereklilik mi?

Kitap okumak bir hobi midir yoksa bir gereklilik mi?
eger gereklilikse neden hobi başlıkları altına yazarlar?

• Hobi
    44% (22)39% (17)41% (39)Oy Ver
  • Gereklilik
    56% (28)61% (27)59% (55)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
18|21

En İyi Erkek Görüşü

Erkekler Ne Diyor 20

• Amatör futbol oynadığımdan biliyorum antrenörlerimiz kitap okumamızı tavsiye ediyor ve yardımcı oluyorlar kitap okumanın insanın daha hızlı düşünüp doğru karar vermeyi sağladığını öğrettiler ve 1 sene içinde kitap okuyan arkadaşlarımızın oldukça geliştiğini gördük bence kitap okumak bir gereklilik...

0|1
    0|0
  • Hobi

0|0
    0|0
  • gerekli bir hobidir

0|0
    0|0
  • Ya bazı şeyler abartılıyor. Öğretici kitaplar gerekliliktir ama bir romanın bir tv dizisinden hiç bir farkı yok...

0|0
    0|1
  • hangi düz beyinliler gereksinim demiş yav hobidir tabi :))))) gitar çalmak bağlama çalmak gibi beyni geliştirirmi evet ama hobi

0|0
    0|0
  • Her ikisidir düzgün insan için. Kitap okuyarak kendini geliştirir, gerekliliktir. Ve okuduğu her kelimeden, cümleden keyif alır. Hobidir.

0|0
    0|0
  • Neye göre kime göre zamazingosu

0|0
    0|0
  • gereklilik

0|0
    0|0
  • Kişisel Gelişim İçin Gereklidir, Ondan Ötesi Hobidir.

1|0
    0|0
  • Şahsen okumayı çok severim.

0|0
    0|0
  • Gerekliliktir

0|0
    0|0
  • gereklilik olmalı ama hobi olarak değerlendiriliyor

0|1
    0|0
  • Okumak bir ihtiyaçtır.

0|0
    0|0
  • Oturup kirmizi baslikli kizi okuyan biriyse hobi bilgi vereN. Bir kitap okuyorsan gerekliliktir

0|0
    0|0
  • Gerekliliktir tabiki ygs döneminde heleki :D

0|0
    0|0
  • Günümüzde gerekli değil :)))

0|0
    0|0
  • gerekliliktir

0|0
    0|0
  • benim için gereklilik ama hobi olarakta niteldirilebilnir.

0|0
    0|0
  • yani gurme naısıl gurme oluyorsa kitabın bir aşamasından sonrası da hobi

0|0
    0|0
  • Gereklilik olmalı

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 18

• hobi

0|0
    0|0
  • Kesinlikle gereklilik, kitap okuma alıskanlıgım sayesınde benı cok ılerıye tasıyan olaylar, eğitimciler oldu ve bu kitap okumanın katkılarından sadece bırısı

0|0
    0|0
  • Gözlerimizi bozalım diye uydurulmuş yalanlar..

0|0
    0|1
  • Hobi değil. . Sadece merak ilgi okmak çok gerekli hem insanin kültürel bilgisi oluyor hem konuşması düzgünleşiyor... vs... Kitap hayatın en önemli parçasıdır.

0|0
    0|0
  • evet kendini geliştirmek için hobi, onun dışında hobi okul kitaplarını okurken gereklilik roman alıp okuduğunda hobi. :))

0|0
    0|0
  • Ruhun istikakıdır...

0|0
    0|0
  • Kitap okumak bir gerekliliktir bence. Tabi okumayı seven var, sevmeyen var ama gerçekten bakış açımızı, düşüncelerimizi, yaşantımızı ve daha bir çok şeyi bir satırla alt üst edecek güç kitaplarda var. Ben buna inanıyorum. :)

0|0
    0|0
  • Gereklilik, olmazsa olmazımdır kendisi.

0|0
    0|0
  • tabiki de gerekli. kişisel gelişim, konuşma , kavrama , algılama gibigibigibi sebeplerin gelişmesinden ötürü

0|0
    0|0
  • Hobi mi desem oyle yani zamanı geçirmek icin okurum veya gereklik desem oda insana bağlı kimine göre hobi kimine gereklik

0|0
    0|0
  • Hobi isidir; sevmiyorsan okuyamazsin. Gereklilik isidir; okumazsan gelisemezsiz. Ben hobi icin okuyorum.

0|0
    0|0
  • Hobi olarak başlarsın gerekliliğe dönüşür

0|1
    0|0
  • Hobi

0|0
    0|0
  • gereklilik

0|0
    0|0
  • Hem bir hobi hem bir gerekliliktir.

0|0
    0|0
  • Kesinlikle gereklilik.

0|0
    0|0
  • ihtiyaç olmalı

0|0
    0|0
  • çoğu kişi için hobi olabilir ama ben edebiyat öğrencisi olarak gereklilik olarak görüyorum.

0|0
    0|0
Yükleniyor...