Ses seni kendinden geçirir mi?

Ses insanları diğer tüm canlılardan ayıran özellik bizi farklı kılan ama insanların içinde de farklı sesler var.

Farklı olunca Tarkan gibi dünya starı Müşfik Kenter gibi sesin sanatçısı olabiliyorsun ama bir de etkileyen sesler var, kendinden geçiren, kapatmak istemediğin, telefonun sarjı bitse sana lanet olsun dedirten, veya tesadüfen aradığın numarayı bir kez daha, bu sefer bilerek aratan.

Üstelik sevgilin var. Var mı seni böyle etkileyen, heyacanlandıran konuşmalar? Bir kez daha arasa, mümkünse gece olsa dediğin?

0|0
4|3

En İyi Kız Görüşü

• sesden sese değişir:)

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Evet olmazmı

İzmırde çalıştığım zamnlarda

Yanlış bır numara aramıstı bırını sormustu

iş yerımde ,ne denılebılırkı o yok benımlemı konus deseydım :)))

0|0
    0|0
  • sesler beni etkiler hele ki o sesin sahibi bir de mantıklı konuşuyorsa saatlerce dinleyebilirim. ama öyle tesadüfen aradığım ya da beni arayan birini sesini beğendiğim için tekrar aramadım.

0|0
    0|0
  • beni benden alacak sesi bekliyorum.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

• Şimdi ses bizi diğer canlılardan üstün kılmıyor söyleyeyim. İşe ses olarak bakarsak deniz memelileri, özellikle de balinalar ses ile iletişim konusunda daha önde bile diyebiliriz. İnsanı ayıran kısım sözlü iletişimin diğer canlılara oranla daha karmaşık bir yapıda olması. Üstün demiyorum, karmaşık.

Konuşma tonu elbetteki sözlü iletişimde önemli yere sahip. Sert bir ton kızgınlığa, yumuşak bir ton sakinliğe işaret edebilir. [Murat Bardakçı'yı bu gruba dahil etmiyoruz] Bu da iletişimi etkiler.

Kimseye de ses tonu için aşık olmadım. Sadece ses tonuna aşık olmak komik geliyor kulağa. Birine aşık olup ses tonu hoşuna gidiyordur en fazla.

0|0
    0|0
  • hayır geçirmez

0|0
    0|0
  • hem de nasıl

0|0
    0|0
Yükleniyor...