Gitar almak ve çalmak istiyorum. :)?

Merhaba arkadaşlar. :)

Başlıkta belirttiğim gibi, 5 senelik bir hevesim var bir türlü gerçekleştiremedim. Ama artık kararım kesin bir gitar alıp önce internetten, sonrada kursuna gitmeyi düşünüyorum.

Her neyse, gitar alacağım fakat iyi gitar nasıl anlaşılır bilmiyorum. İnternette biraz araşdırdım fakat yeterli bir bilgi yok aslında varda, gitar çalmayı bilmediğimden biraz fazla üst düzey bilgi. :) Akustik gitar alacağım tavsiyeniz nedir.

Tabii bir fiyatta var öyle dolarlı molarlı değil. 150-200 liracık bir bütcem var. Zaten profesyönel bir düşüncemde yok, yaşım geçmiş, hobi niyetine bu bütçenin yeteceğini düşünüyorum. Yardımcı olursanız sevinirim. :)

0|0
2|8

En İyi Erkek Görüşü

• Önce olayin mantigini kavra. Akustik elektro bass almak degil önemli olan. Aldigin egitim. Internet sana ne derece yardimci olur bilemem ama bir kurstan faydalanmani oneririm. Soyledigin butce biraz dusuk ama bence ilk etapta bu rakamlardaki bir enstruman kisa sureyle isini goruru. zaten birseyler uretmeye baslayinca elindekinin yetersiz kaldigini kendin goreceksin. Benim onerim classic guitardan baslaman. Eger akustikse ilerdeki niyetin pop akor ogrenmektense solfej, arpej, ritm ve gam uzerinde agirlik vermen.

0|1
    0|0
    • Niyetim akustikten yana. Tabii ki internetle kalm8şcam kursada gideceğim ama hiç bir bilgim olmadanda gitmek istemem. Bilenler çok olur hevesim k8rılır, kursağımda kalır. Azçık pratik ondan sonra kurs. Solfej, arpej... Söylediklerinizi tam olarak bilmiyorum mesela ama vidyoları takip ederken isimleri aklımda kaldı. :) Peki neden classic gitar?

• Dedigin fiyata gore akustik bulmak oldukca zor. Bulursun fakat cok dandik olur. bir dene tabi ama ben yine classic gitardan baslaman taraftariyim. Benim branşim elektro. Buna ragmen classic gitari tavsiye ediyorum.Sana bilir kişi olarak tavsiyem temelini saglam tut. Bol sans ;)

• Teşekkür ederi. BEnim öyle prof bir düşüncem yok heves sadece. O yüzden istediğimi istiyorum. Ama bakıcam klasiklerede.

Kızlar Ne Diyor 2

• Yok alma alma. İğrenç bi' alet.

0|0
    1|2
  • Ilk basta akustik alma bence. Klasik gitarda bile parmaklarin su toplar once. Akustik gitarla baslarsan cok zorlanirsin.

0|0
    0|1
    • Akustik le klasik gitar arasında ne fark var peki? Akustik daha hoşuma gitti benim. :)

• Klasik gitar temel gitar hareketlerini notalara basmayi vs. Ogrenmeni kolaylastirir. Genelde elektro gitara gecmeden ( ya da baska gitar turlerine) klasik gitarla ogrenime baslanir. Cunku notalara tellere basmayi sapini tutmayi ogrenirsin. Klasik gitarin 3 teli tel diger ucu misinadir. Akustik gitarda hepsi tel ve basta cok sert gelecegi icin basamayabilirsin. Ayrica asiri canin yanar

• Teşekkürler. Bu bilgi iyi oldu. :)

Erkekler Ne Diyor 7

• Hocam biraz daha sık dişini. Belki yanlış düşünüyorumdur ancak 150-200 liraya alacağın bir gitar hevesini yerle bir eder soğursun. En azından bir 400-450 liraya 1-1.5 yıl götürecek Cort falan alırsın.

Klasik akustik elektro vs, hiçbiri arasında geçiş mantıklı değildir. Neyse seni en başında buna çeken, onu al eline. Hepsi çok farklı aletlerdir, zaten bir önce klasik al sonra elektroya geç lafı vardır ki, elektrik veresim gelir.

Neyse. Dediğim gibi, az biraz daha arttır bütçeni aldığın alet intihara sürüklemesin seni.

0|1
    1|0
    • Bu acıdan hiç bakmadım. :) bir yorumda hevesini alır diyordu. Olmadı arttırırız, nasıl olsa mezun olduk 1 2 hafta bir yerde çalışsam fazlasıyla bütçe artar fakat aceleciyim biraz 5 senedir bunun hayalini kuruyorum. Ailem böyle şeylere biraz karşı. Ders çalış derler hep sonunda ikna ettim. :)

• Ahahaha. :) Klişe bir şarkı calmam. Hele bir öğreniyim. :)

• Anlaştık öyleyse, haydi ben kaçtım :) İyi davran kendine ;)

• Git butcene uygun olan bir gitar al satan kisiye sor onlar onerir zaten dedigin gibi internette arastirma yap klasik akustik farki falan filan kapsamli bir arastirma yap

0|1
    0|0
    • Yaptım en hoşuma giden bu oldu fakat araştırmalarımda dahi her yorumda yeni başlayanlar klasik diyor.

• Soyle bir sey var klasik parmaklarini daha az acitir akustik serttir sen dersenki ben aciya dayanirim akustik al ama yok ben daha capi kucuk tutup oyle buyuyecegim o zaman klasik al satin almaya gittiginde ikisininde sesine bak icine sineni al

• Teşekkür ederim. :) En iç açıcı bu yorum oldu sanırım. :)

• Akustik gitarsa ve çokta pro istemiyorsan İbanez in akustik gitarlarına bir bak derim kullanıyorum da tam istediğin gibi bir şey yani

0|1
    0|0
  • fenderlara bak istersen biraz para koyabilirsen iyi olur

0|1
    0|0
  • bu bütçeyle iyi bir gitar alamazsın

0|1
    0|0
    • Ya o kadar iyi olması önemli değil hevesimi alacak seviyede bir gitar istiyorum, profesyönel bir düşüncem yok. Sadece o fiyata en uygun ve en iyisi. Gitarların en iyi demiyorum o fiyata en iyisi. :)

• yok bütün gitarlar dayanır sadece telleri paslanır onlarıda değiştirirsin

• Teşekkürler, bu yorum iyi oldu şimdi gönlüm daha rahat. :)

• Klasikle akustigin alakası yok önce klasikten başla diyenleri takma. Parmakların ilk hafta falan nasırlaşır. Kendin almaya gidersen tavsiyem bütün perdeleri özellikle onuncudan sonrakileri teker teker dene. Genelde sap atık oluyor. Clariss diye bir marka var fena degil o fiyata uygun bir gitar. Konyada olsan ücretsiz ders verirdim sana :)

0|0
    1|0
    • Kafam iyiyce karıştı ama. :) Gönlüm akustikten yana ama... Sap atıktan kastınız nedir tam olarak? :) Bu arada çok teşekkür ederim. :) Aslında gitar calabilen bir tanıdığım da var onla iletişime geçmek hiç aklıma gelmedi ya. :) Ona sorsaymışım başta. :)

• Komşum zaten böyle bir kötülük yapıyor bari sen etme :D

0|0
    0|0
    • Bir şeyler öğrenmeye çalışıyoruz. :)

• Değerin var tabi de o zaman şöyle yapalım. Sen direkt elektrik şoku ver bize olsun bitsin; hiç uğraşmayalım gitar filan :D

• Ahahah. :D :D

Yükleniyor...