Çok Kitap Okuyan Ve Yazma Eğliminde Olanlar İçeri..?

Kitap yazmaya karar verdim, bu sebeple daha önce okuduğum romanların üsluplarını tekrar inceliyorum. Bilhassa giriş cümlesinin, gelen gidişat ve üslupla yakından alakası olduğunu düşünüyorum. Hikaye kısmı aklımda, gelişmeler aklımda, fakat giriş cümlesine karar veremiyorum.

Bu konuda tavsiye verebilecek birileri var mıdır? Şimdiden şükran.

0|0
6|2

En İyi Kız Görüşü

• Bak bana göre kitabın içeriğine göre hareket et. Kitap duygusalsa böyle sempatik/komedi şeklinde giriş yap. Kitap komedi türündeyse duygusal/edebiyatsal gibi bir giriş yap.Böyle şeyler ilgimi çeker. Büyük yazarların giriş cümlelerini incele göreceksin ;)

0|1
    1|0
    • Kendi hayatımdan bir kesit sunmayı düşünüyorum. Belli bir süreç ve sonrası ayrılık. O ayrılığı olmamış sayıp devam edeceğim. Sonunda anlaşılacak ki gerçekten hayalmiş :)

• Sen harikasın kitap yazmayı düşünmen bile yeter basmasan bile mail atarsın hergün okurum zevkle

• Tamam, biraz ilerletebilirsem inşallah :)

Kızlar Ne Diyor 5

• İlhamımı kaybettim, ondan deli gibi okuyorum... Ve bulduğumda yapacaklarım beni bile aşabilir... Sakın yılmayın...

0|1
    0|0
  • onedio.com/.../edebiyat-tarihinin-en-iyi-25-roman-giris-cumlesi-294591

Başkası yapmaz bu kıyağı sana, hadi iyisin pampa.

0|1
    0|0
  • Ayrıntılı anlatma. Mesela evin odasının duvarının köşesindeki küçücük çatlaktan bahsetme sakın. Psikoanalist öyle bi' kitaptı. Kitaplara çok saygılı olan bi' insan olarak parçalamıştım o kitabı.
    Akıcı olmasına dikkat et. Konu ne olursa olsun, akıcıysa kitap cidden okunuyor.

Umarım istediğin gibi bi'şey çıkarırsın ortaya ve haberdar et kitabından, bakalım bi'. :)

0|1
    0|0
    • Şimdilik inceleme aşamasındayım. Kitaplara gerçekten saygılı olmak gerekiyor. O yüzden tekdüze ve saçma bir şey yazmak istemedim :) Bakalım.

• Direk olaya gir kisilerden bahset serpistir cumlelere

0|1
    0|0
  • detaylarda bogulmadan direkt dal gitsin.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 2

• Lucifer ilk defa yanılıyordu karanlığın içine sızan beyaz bir ışığın yayılarak yeryüzüne getirdiği güzel sabah yüzünden.

1|1
    0|0
  • Öncelikle taktiğin yanlış şöyle örnek vereyim tahtadan mükemmel bir at yapman için önce turuva atına benzer bir şey yaparsın o malzeme çıktıktan sonra en ince ayrıntısıyla işleyip mükkemmelleştirmen lazım yani önce yaz bitir ondan sonra dön başa bu seviyede yazdıkların o turuva atından farksızdır her şey o an başlar zaten

0|0
    0|0
Yükleniyor...