Kayıp kıta Atlantisle ilgilenen var mı?

Merhaba.. Ben mistik hikayelerden çok hoşlanırım ve çok ilgimi çeker ve bir bilinmeyen olan Atlantis kıtasıda çok ilgimi çekiyor bu günlerde çünkü şuana kadar gelmiş çoğu yapıtın nereden geldiğine dair bilgi az çok var tabi olmayanda var ama burada kaybolan bir kıtadan bahsediyoruz:) bu konuyla ilgili bir sürü efsane var ve en yaygınlarından biri Hz. Adem'in cennetten yeryüzüne indiği toprak Atlantis kıtası deniyo... Bu konu hakkında bilgisi olan var mı

0|0
1|10

En İyi Erkek Görüşü

• Gunes Dil Teorisi nin uydurulmasi Ataturk un desteklemesi sonra da hazin sonla bitmesi devlet politikalari ugruna uydurulmus goreceli iyi niyetin sistematik planidir.

burada bahsedilen Mu Uygarligi da ayni sonla bitiyor inanmak istemeyen isi yokusa surer.

Peki tum bu uydurmalar ne oldu da desteklenme ve turetilmektedir denilirse Hasta Osmanli kimligi veya gecmisine alernatif gercekte olmayan gecmisler uzerine milli moral amacli turetilmistir hepsi de Ataturk tarafindan desteklenmistir bazilari ithaldir bu iddialarin sahibi olanlar. Ataturk Mu icin ciddi ciddi odenek ayirmistir bir kisiyi de gorevlendirmistir amac devlet ideolojisi ugruna bir tur slogan moral olma amaci idi...

Gunumuz aydinlari isin aslini da biliyor uydurma oldugunu da ve bu aydinlar Gunes Dil Teorisine vs. gulmekteler de...

Ataturk basta onyargili olarak inandigi icin elindeki gucu kullanmistir ve bu gucu sorgulamak o zamanlar imkansizdi.

Bilimsel arastirma yapilacaksa onyargisiz incelenir analiz sentez edilir kaynaklar da niteliksel acidan zengin ve cok olmalidir. Ideolojik amacli onyargili bastan inanilan birsey uzerine nice belgeler hazirlanabilir ki oyledir de...

He ulke sanirim Atlantis efsanesi kendi ideolojilerie gore inaniyor bakiyor :) .

Ayrica :
    http://www.bilinmeyenturktarihi.com/tag/atlantis

0|0
    0|0
    • EIC icin tesekkur -.-

Bu tur seyler amac degildir aractir. Zafere giden her yol mubahtir zihniyeti. Gecmisi ve ortami iyi bilerek ele alinmali.

Erkekler Ne Diyor 9

• atlantis aslında mu kıtasından ilham alınarak efsane haline getrilmiştir mu kıtasını araştırmanı öneririm mayalardan tutun mısırlılara hatta sümerlere kadar çok eski ulusları etkilemiştir

0|0
    0|0
  • ...mitten ibaret, gerçeklikle ilgisi olmayan, hayali bir mekandan ötesi değil...

0|1
    0|0
  • Atatürk'ün Mu kıtası hakkında bir çalışması olduğu söyleniyor. Araştırmak istersen MU KITASINI araştır

0|0
    0|1
  • Ben bu yaz tatile oraya gidicem.

0|0
    0|0
  • Ben çok araştırdım 5-10 küsür belgesel onlarca makale ve kitap okudum kesin net bir şey yok ama bulunun kalıntılar var fakat onları da kesin olarak atlantise dayandıramıyorlar.

0|0
    0|0
  • Mu kıtasını araştırsana... TÜrkler oradan gelmiştir.

0|1
    0|1
  • Benimde ilgimi çeker :)

0|0
    0|0
  • mu kıtası üzerinden ve türk tarih kurumnun ilk çalıştaylarına bak...

0|0
    0|1
  • kadınların merakının geldiği son nokta :D

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Ben de ilgilenirdim bunlarla hatta diger kitada lamura bir ara dunyanin sirrini cozmus gibi takiliodm. Ataturk de incelemis bunlari bunlar saha ustun medeniyetlermis falan filan. Yalniz hicbir bilimselligi yok ve cok guvendigim kita teoremini curutuyor. Unutmusum bu konulari resmen
    new age ve sinir otesi yayinlarindan detayli bilgiler veren kitaplar bulabilirsin.

1|1
    0|0
Yükleniyor...