Deniz Gezmiş, Aziz Nesin ve Nazım Hikmet i ne kadar tanıyoruz?

Ne kadar yanlış tanıtılıyor demi bu insanlar? Aziz Nesinden başlayım bildiğiniz gibi ya da bilmediğiniz kendisi inanmadığını söylemiştir. doğrudur ama onu madımakta yakmaya çalışanlar 37 kişiyi diri diri yakanlar onlar inanıyodu ve o adımın bir vaktı olduğunu biliyosunuzlar kimsesiz ve yoksul çocukların bakımı için açtığı. Şimdi hangi grup insan sınıfında sizce? Nazım Hikmet komünistti doğrudur ama o hiçbir zaman hükümet yalakası olmadı mertce kalemiyle düşüncelerini yazdı. Adı lazım değil bir karaktersiz gibi " Atatürk ün bu ülkeye yaptığı denize düşen kızı kurtarıp tecavüz etmeye benzer gibi söz söyleyip o günün iktidarına yalakalık yapmadı. Bu sözü söyleyen kişi şu an üstad diye anılıyo ne yazıktır ki. Son olarak Deniz Gezmiş e gelelim normalde adam 18 yaşında başlıyor siyasete ve 6 yılda adından söz ettiriyor? Amerika bayrağı yakıyor, banka soyuyor, adam kaçırıyolar ama Türk askerine kurşun sıkmıyor ve karşılaştıralım o yaşlarda ki gençlerle şimdikileri napıyoruz karı kız peşinde koşup alem yapıp her türlü ahlaksızlığa yapar olmadık mı sözde milliyetçi sözde müslüman değil mi artık millet? Ve o adam ki 24 yaşında inandığı davadan dönmedi ve özür dilemeyi bile kabul etmedi nasıl oluyorda o insanları yargılıyabiliyoruz kaç yaşlarına geldik biz neler yapabildik bir düşünün? Gençlerden sadece isteğim biraz araştırma yapıp öyle yorum yapmaları. laik bir ülkeyiz herkes istediğine inanır ama istediğini yapamaz.. Bu insanlara benim saygım sonsuz. Bugün hocayla yaptığım bir tartışmadan dolayı bunları yazmak istedim

0|0
2|9

En İyi Erkek Görüşü

• Kardeşim ne güzel şeyler yazmışsın..Eline, diline, yüreğine sağlık...Bu anlattıklarını bir takım beyincikler hiçbir zaman anlamayacak maalesef..Eğer bu ülkede gerçekleri konuşursak ya dayak yeriz, ya öldürülürüz ya da dışlanırız..Bugün gençleri hakkındaki konuya değinmen de bence çok iyi, evet bugünün gençleri karı, kız peşinde koşuyor maalesef...Sonu iyi olmayan bir nesil yetişiyor..Geçmişini bilmeyen, Ata'sını tanımayan, onu anlamayan, sağ nedir sol nedir bunu bilmeyen, hiçbir fikri görüşü olmayan gençlik yetişiyor ne yazık ki..Bu konularda kesinlikle sonuna kadar haklısın, teşekkür ederim böyle bir yazı yazdığın için..Aman dikkat et seni de yakarlar..

0|0
    0|1
    • Sağ dinci sol dinsiz milletin kafasını sadece bu sonucu.çıkaracak kadar çalışıyor işte. Saol yorumun için kardeşim. Araştırmaktan okumaktan aciz sade duyduklarıyla siyasi görüşünü belirleyen nesil yetişmiş bu zamana kadar ve halen bu artarak devam ediyor. Bir konu hakkında bilgisi olmadan tartışan tek milletiz var ya :)

• Aslında bizlerde desuç var bu ülkede Atatürk e bile küfreden beyinsizler (bana göre) var onlardan Deniz Gezmiş i anlamasını istiyoruz

• Haklısın kardeşim..

Kızlar Ne Diyor 2

• Yazdıklarının her kelimesine katılıyorm. Kesinlikle aynı fikirdeyiz.

0|0
    0|0
    • Saolasın sizin gibi insanları görmek mutlu ediyor beni :)

• Boş konuşanlarla fazla muhatap olma. Laf anlatamazsın. Koyun gelmişler koyun gidecekler.

• Aynen doğrudur havlasınlar bakalım. Siyasi görüşlerine saygılıyım.milletin ama hiçbir şey bilmeden konuşmuyolar mı öldüresim geliyo :D

• Dönen dönsün ben dönmezem yolumdan

0|0
    0|1
    • Dönmüşün sen döneceğin kadar belli

• ALINMIŞ ABDESTİM ALDIRIRLARSA
      KILINMIŞ NAMAZIM KILDIRIRLARSA
      SİZ DE ŞAH DİYENİ ÖLDÜÜRLERSE
      BENDE BU YAYLADAN ŞAHA GİDERİM

• Yorumunu farklı anlamda alay manasında yazdın gibi geldi bana altta ki 2 yorumada bakarak. Ondan yanlış anladıysam kusura bakma.

Erkekler Ne Diyor 8

• "Ulusalcı solcu" ve "feminist sosyalistler"in ve de "anarşist komünist"lerin, en son da "antikapitalist müslümanlar" çıktı tam oldu maşallah, çoğu insanın Nazım'ı pek tanıdığını söyleyemem. Mesela; Nazımla Atatürk hayattayken birbirlerine fikir olarak düşman insanlardı, bugün ikisi yanyana anılıyor. Aynı amaçlar doğrultusunda yaşamışlarmış gibi... Nazım ömrü boyunca Atatürkçülük'e karşı durdu ve toplumda sosyalist düşünceleri yaymaktan ceza aldı, bunun bütün faturası (nasıl bir kafaysa artık) Adnan Mendereslere kesildi.

0|2
    0|0
    • Adnan Menderesle Deniz Gezmiş i aynı kefeye koyamazsın. Farklı davalar tabi ki asılmasını istemezdim. Nazım Hikmet konusunuda tam araştır öyle yorum yap diyebilirim sana.

• Sen yazdığımı anlamadın... "Nazım'ın ülkesinde bezdirilme nedeni olarak Menderesler gösterildi" diyorum ben. Sanki Atatürk hayattayken madalya takılmış biriymiş gibi...

• Pardon ya bu aralar fazla ders çalışmaktan beynim sulanıyo :/ :D

• deniz gezmiş ha? herkes biri hakkında yorum yapacaksa tv de gördügünü 2-3 yüksek makamda olanların söyledıgını ondan bundan duydugunu aklından sılıp oyle adam gıbbı bı arastırma yapsın. sonra görsün bakalım deniz gezmiş kimdir nedir necidir kiminledir.ben sadece yönlendırme yapıyorum denız gezmıs sudur budur demıyorum bı arastırınbakalım

0|0
    0|0
    • Tamam sen araştırdığın kadar anlat bende sana açıklamayı yapıyım hadi başla neler araştırdın mesela?

• Neler öğrendin mesela olacak yanlış gitti :/

• necip fazıl'ın tek doğru lafı odur belki de neyse... deniz gezmiş türk askerine kurşun sıkmıyor demek saçmalık thko örgütü gerilla mücadelesi için örgütleme yapıyordu yani deniz idam edilmiş olmasa bugün dağda pkk ile beraber thko da olacaktı.

aziz nesin'in müthiş zekasını gösteren bir konuşması

http://www.youtube.com/watch?v=5SGvY8FR8sw

1|1
    0|1
  • Bilip bilmeden saçma saçma yorumlar yapıyorlar işte. Halbuki bilmiyorlar ki bu insanlar bizim için, halkları için savaştı. Cahillik işte ben artık cahil insanlarla tartışmıyorum çünkü akıl işi değil..

0|0
    0|0
  • Çok şey istiyorsun hocam. Şunu yapsalar zaten bir çok sorunu çözülür ülkenin.

0|1
    0|0
  • Bizene adamlardan la yasamis olmusles iste onune bak

0|0
    0|1
  • türk insanının ahlaki dini milli anlayışına ters düşen ne olduğu belli olmayan rum tohumları.

0|0
    0|0
  • Umrumda değiller. cCc

0|0
    0|0
Yükleniyor...