Dünyanın en zor dili ve en kolay dili hangisi?

Dünyanın en zor dili ve en kolay dili hangisi sizce?

0|0
7|11

En İyi Kız Görüşü

Kızlar Ne Diyor 6

• Kime gore neye gore bu da onemli aslinda. Bati dilleri e alismis biri olarak japonca da korece de cince de bence zor. Adamlarin kelimelerini anlamiyorum ki. Hani bir italyanca almanca duydugunuzda en azindan kelimeler oldugunu duyarsiniz. Bildiginiz kelimeler varsa secebilirsiniz. Ama bu cince falan ugultu gibi bisi
    Aaauh ağağa hauow gibi bir sesler cikiyor meger kelimeymis. O tuhaf alfabe de cabasi. Bir rus alfabesini iki gunde okursunuz garanti veririm. Ama bunlar alfabe de degil resim yapiyor. Zor zor cok zor

Bence en kolay dil tartismasiz ingilizce. Ardindan fransizca gelebilir.

0|0
    0|0
    • Ben Almanca yı çok kolay öğrenmiştim. O zaman Almanca hocama sormuştum. O bana Almanca nın en kolay dillerden biri olduğunu söylemişti. Bana göre de ingilizce zor yani herkese göre değişkenlik arzediyor galiba :)

• İngilizce dilbilgisi olarak kolay ekler cekimler yok mesela. Ama orta ustu asamada zorlasiyor, almanca ise sirf o artikellerden ve cogul isimlerin bicim degistirmesinden bana zor gelmisti bence zor dil o
      Ya herseyi gectim kelimenin sonuna bir-s getirerek cogul yapamiyorsak bence hos degil. İtalyanca ve yunanca da sinirimi bozuyor bu yuzden o - s ile cogul olacaksiniz kardesim ne gerek var daha ilk gunden bu zorluga :D
      Almanca beni cok zorlayan bir dil oldu, ugrasmadim boyle kolayca ogrendiysen tebrikler :D

• En kolay dili doğup büyüdüğün ülkenin dili. en zoru da japonca çince falan olabilir alfabelerinden dolayı.

0|0
    0|2
    • Doğup büyüdüğün ülkenin dili en kolay diyorsun mantıklı, ancak Dünya dillerinde Türkçe nin en zor diller içinde ilk 3. sırada yeraldığını duydum ne derece doğru?

• Başkalarına göre ne derece zordur bilemem ancak bana göre ve bize göre en kolay dil bu. Herkese göre farklı diller zor gelir. O yüzden dedim zaten en kolay dil doğup büyüdüğün ülkenin dili diye.

• Bence en zor dil çinlilerin kullandıgı dil adamların çesitli dilleri var kolay dil ise türkçe diye düşünüyorum

0|1
    0|0
  • Arapça ve ingilizce zor değil çince zor adamlar 4 senede okuma yazma söküyolar

0|0
    0|1
    • Evet bende sizin gibi çince yi en zor dil olarak görüyorum. Fakat yabancılar da Türkçe nin çok zor olduğunu söylüyorlar. Bilemiyorum!!!

• Türkçe zor bir dil kesinlikle. Her kelimeyi her anlamda kullanabiliyoruz yığınlarca kuralı var. Daha türkçeyi tam anlamıyla öğrenemedim cidden anadilim olmasına rağmen

• en kolayı rusça ve türkçe.en zoru çince bana göre.ama algıya göre değişir.2 yıldır ingilizce kursuna giden arkadaşım çok zor olduğunu söylüyor

0|0
    0|0
    • Bana göre de İngilizce zor geliyor. Grameri çok zor geldi bana. Almanca çok kolay geldi doğrrusu bilemiyorum. Kimseden net bir cevap alamadım. Herkes bişeyler yazıyor

• arapça zor
    ingilizce kolay

0|0
    1|0
    • Çince çok zor diyenler daha fazla, ayrıca Türkçe nin en zor dil olduğunu ısrar edenler de var, bende Türkçe nin en zor dillerden ilk 3 e girdiğini biliyorum. Yanlış mı biliyorum acaba?

• Turkce zor ama en zor degil. Fonetik bir dilin en zor olacagini sanmam.

Erkekler Ne Diyor 11

• rusça vs diller zor kiril alfabesi sıkıntı

0|0
    0|1
  • Çince zor. İngilizce kolay

0|1
    0|1
  • Cince zordur :)
    degisik şekiller

0|1
    0|0
  • Ana dilinin hangi dil ailesinden olduğuna göre değişir..

Mesela İngilizce'yi bir Alman'dan daha iyi öğrenemezsin ama Japonca'yı Almanlardan daha kolay öğrenirsin..

0|0
    0|1
  • Arapça sanırım en zor olanı
    Türkçe en kolay olanı

0|0
    0|1
  • En zor-Arabian
    En kolay-Ingilizce

0|0
    0|0
  • aşkın dili en zordur herkes konuşamaz

0|0
    0|0
  • Hawai ce mi odur 12harf var sadece en kolayi odur bence

0|0
    0|0
  • İngilizce bana çok kolay gelmişti. çincenin zor olduğunu düşünüyorum.

0|0
    0|1
    • Benim için de Almanca çok kolaydı. Çince de hemfikiriz.

• Türkçe

0|0
    0|0
  • çince en zor en kolay italyalıların dili rusça zor diyolarda türkçeden kolay ben rusça biliyorum

0|0
    0|0
Yükleniyor...