Gitardan anlayan arkadaşlar buraya lütfen.?

gitar çalmak için uygun olduğumu nasıl anlarım? kursaa gitmeye, ders almaya falan kalksam, öncesinde uygun olup olmadığımı anlayacakları bir test var mı acaba?

0|0
1|10

En İyi Erkek Görüşü

• Herhangi bir enstrüman çalmak icin, özellikle de akustik, klasik ya da elektronik gitardan bahsediyorum, ritim algılama ve uygulayabilme kabiliyeti önemlidir. Ayrıca herhangi bir arkadasında gitar varsa temel akorlari ogrenerek ritim ya da arpej çalmayı dene. Perdelere rahat erisebiliyorsan, rahat basiyorsan yani parmak aralarin iyi aciliyorsa, penaya alisabiliyorsan, müzik kulağın da varsa uygunsun demektir. Bareye falan ilk etapta gerek yok ama bu özellikler olmasa bile yeterli calismayla her seyi yapmak mumkun.

1|0
    0|0
    • akor arpej perdelere ulaşmak bare hiç bilmiyorum hiç bilgim yok öğrenmek istiyorum kursta öğretirler herhalde di mi? hiç arkadaşım yok. çevremde gitarı olan yok. çok çalışabilirim ama öğrenirim her şeyi iyice. ?

• Rica ederim, gece cevap yazarken elektrikler kesildi haliyle yazamadım. Bu terimleri kursta zaten öğreteceklerdir ama ilgin varsa canlı örneklerini Youtube'dan izleyebilirsin. Bu iş sabır işi gerçekten. Gitar alıp, kursa gidip bare basamıyorum diye bırakanları gördüm. Doğal yatkınlık ya da yeteneğin varsa süreç daha kolay ilerler. Perdelere ulaşmak derken kastettiğim parmaklarında yeterli esneklik olmadığında bazı akorları çalarken ya da akor aralarına nota karıştırırken bunu yapmakta zorlanabilirsin. Bunların hepsini azmine göre günlerce, haftalarca çalışarak aşman gerekir. Son olarak, gitar alırken şuna dikkat etmek önemli, hangi çeşit alacaksan mümkünse bilen biri ile birlikte al ya da forumlardan mutlaka alacağın gitarı araştır. Çok basit bir şey olmasın ama çok pahalı ve profesyonel bir şeye de gerek yok. Orta sınıf bir gitar yeterli olacaktır.

• çok teşekkürler. :)

Erkekler Ne Diyor 9

• Ucuz bir gitar al. İnternette Burak Canözer ve Selim Işık'ın ayrı ayrı gitar dersleri var onlar bayağı faydalı olacaktır. Müzik kulağın varsa çok kısa sürede kavrarsın yoksa biraz daha uzun sürer. Ancak sabır isteyen bir iş. Paran varsa direk kursa git öyle ya da böyle öğrenirsin sana yetecek kadar.

1|0
    0|0
  • Kim ne derse desin... İnsan beyni harika dizayn edilmiştir.. Yeteneğin varsa duyduğunu yoksa notalarına bakarak çalarsın. Yetenek yoksa 10 yılda bir ritm öğrenirsin, arpej öğrenirsin, yeteneğin varsa 1 yılda ortamlara akacak kadar çalarsın. Aradaki fark bu ve bunu kursta öğreniceksin. Önemli olan kararlılıktır. Çok bilinen bir grubun gitaristi :)

1|0
    0|0
  • Buna neden ihtiyacn varki, once gelip gecici heves mi yoksa ogrenmek istedigin bir hobi olarak mi goruyorsun onu dusun. Gerisi eger kulagın varsa zaten geliyor ve kulagin zamanla daha cok gelisiyor.

1|0
    0|0
  • 7 yıldır gitar çalıyorum söyleyebileceğim tek şey normal bir kulağa sahip olan ,10 parmağı herkes gitar çalabilir ama çalmak istediğin tarz önemli alırım akdeniz akşamları çalırım diyorsan 2 ayda öğrenirsen klasik müzik icra etmek istiyorsan istediğin seviyeye gelmen yıllar alır

1|0
    0|0
    • teşekkür ederim. :O bu açıdan düşünmemiştim ya. yani bir genel olarak öğrenmek, bir de bayağı ince ayrıntılı olarak öğrenmek var öyle mi demek istiyorsun şimdi

• bu arada eic için pardon seni seçecektim aslında vallaha fazla bakmadan yanlışlıkla üstteki arkadaşı seçtim :D

• asdasd sorun değil :D

• Herkez anasının karnında bilerek çıkmıyor ^^ Önemli olan tek şey istektir bu konuda

1|0
    0|0
  • İlgin varsa, azimli biriysen, devamı gelecektir.

1|0
    0|0
  • 3-4 aydır çalıyorum. çok ekstra bir özelliğe gerek yok normal her insan kolayca öğrenir

1|0
    0|0
  • uygun olup olmamak diye bir mevzu yok çalışırsan yaparsın.

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

Yükleniyor...