Arkadaşlar 3 ay sonra yapılacak olan bir genel kültür sınava gireceğim yardım eder misiniz?

Arkadaşlar 3 ay içinde genel kültür sınavına hazırlanmam gerekiyor. Aslında bu sınava geçen senede girmiştim. 2 tane farklı kurumların yaptığı sınavlardı. Bir tanesini geçmiştim, diğerini geçememiştim (ama sınavlar genel kültür genel yetenek karışıktı belki elendiğim sınavın genel yetenekten elenmişimdir) Şimdi 3 ay kadar sonra bu sınavlara tekrar girmek istiyorum ama bu sefer çalışıp yüksek skor yapmak istedim (geçen sefer sınavdan 1-2 gün önce bir kaç şeye bakmıştım) İşte örnek sorular: Marshall kapsamında para yardımını hangi ülkeler ne kadar almıştır? Türkiye'nin sınır komşularını ve bu sınırların hangi antlaşmalarla kesin olarak çizildiğini yazınız? 1947 yılında Hindistandan ayrılıp bağımsızlığını ilan eden müslüman devlet hangisidir? Kanlı 1 Mayıs olarakta bilinen eylemlerde 34 kişinin ölüp 136 kişinin yaralandığı olayların tam yılını ve o dönemdeki cumhurbaşkanını yazınız? İşte dünya haritası abzurt ülkelerin bayrakları ve başkentleri vs soruyorlardı. Bide yanlış hatırlamıyosam Anadoluda ağlayan kadınlar tablosunu yapan bilmem ne akımının öncüsü Türk ressamı sormuşlardı. İşte kitap-yazar, oyuncu-film, oscar, altın portakal, nobel ödülleri falanda soruyorlar. Şimdi sizce ben bu sınava nasıl ve ne Tür kaynaklardan çalışmalıyım 3 ayım var (not: bir tanesini daha önce geçmiştim o sorun değil onu yine geçerim ama diğer geçemediğim sınavı geçemezsem ağlarımm)

0|0
1|2

En İyi Erkek Görüşü

Erkekler Ne Diyor 1

• hayırlısı gülüm

0|0
    0|0
    • İşte okumamı önerdiğiniz bir kitap ya da bir site falan var mı onu soruyordum burada

Kızlar Ne Diyor 1

• başarılar :D

0|0
    0|0
    • Öneri yok :(

• ne önerebilirim ki herkesin kapasitesi farklı çok çalışıcaksın eğer tembelsen bazıları çalışmadan bile iyi not alıyor

• Kapasite mi genel kültür sınavı diyorum yani neye çalışıyım geçen sınava girmeden girenlere sordum mesala ressamlardan Salvador Dali nin hayatını bil ordan soruyorlar dediler. Sınava bir girdim bir tablo adı var (resimi de koymamışlar) kim yaptı diyolar. Şimdi yabancı resamları tanıyorum az çok ama şıklarda türk isimler var onlardan bir tane ibrahim çallı'nın hayatını biliyorum (öyle osman hamdi bey, şeker ahmet paşa gibi ünlü isimlerde yok) yani ben nerden duyacam onu kimin yaptığını genel değil bayağı özel kültür sordular. Yani nerden böyle şeyleri öğrenebileceğim :D (ki ilköğretimde çok fazla Tablonun röprödüksiyonunu yaptım az çok biliyorum ama öyle bir sordular ki yani böyle entel dantel şeyleri nerden öğreneceğim)

Yükleniyor...