Minare tepelerindeki yarım hilal nedir, ne anlama geliyor?

minare tepelerindeki yarım hilal nedir, ne anlama geliyor

0|0
1|5

En İyi Erkek Görüşü

• İslamiyetin sembolüdür. Haç da hıristiyanlığın sembolüdür. Dikkat et örnek vermek gerekirse kızılay ve kızılhaç. Birisi müslümanlara diğeri hıristiyanlara ait yardım kurumlarıdır.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Kesin olarak islam dıyemeyiz çünkü hilal ayrıca masonik bir semboldür. Bunu eger merak ediyosan araştırman lazım hakkında kitaplar var.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• +osmanlı'dan kalma diye söyleniyor. anlam bakımından mühür anlamına geliyormuş o da arapça yazılırken allah olarak yazılıyormuş sanırım. osmanlı buranın islam toprağı olduğu belli olsun diye yapmış ve islamın simgesi haline gelmiş diye okumuştum.

+diğer bir yerde de osmanlının İstanbul u feth ettikten sonra paranın arkasında kullandığı (hristyanlarda haç kullanıyorlardı) ve daha sonra bu işaretin islamın sembolü olduğunu okumuştum.

tabii sembol olarak bakarsan çok daha eskilere gidiyor orası ayrı konu.ama islamiyete sembol olmasının nedeni osmanlı devletidir. osmanlı devleti en büyük islamı güç olduğu için bu sembolü de yaptıkları camilerde kullandığından islamın sembolü haline gelmiş işte.

0|1
    0|0
    • zaten sembolün islamiyet ile ilgisi yoktur. yalnızca bazı hocalar türklerden geliyor demek yerine anlam yüklemeye çalışmışlardır. müslümanlar genelde bunu sembol olarak kabul ederler ancak bu tür sembollere inanmak bile putperestliğe giriyor dinlerinde. sanırım sen konuyu sümerlere bağlayacaktın ama sembol sonuç itibari ile işte. zaten islamiyette yeri yok o yüzden konuyu buradan sümerlere bağlayamazsın.

• sanırım şamanizm den geliyor. tarih hocama sordum, beni onayladı. ayrıca konuyu sümerlere ya da putperestliğe bağlama niyetinde değilim, bana da bunlar uzak

• doğrudur.))) genelde bu konu sümerlere bağlanıyor hep ondan dedim.

• 0|0
    0|0
  • İslamın sembolüdür yıldızda devletin sembolüdür

0|1
    0|0
  • İslamiyetin sembolu hilaldir evlat :)
    Hristiyanlık ise haç...
    Gibi..

0|0
    0|0
Yükleniyor...