Fotoğrafı sanat olarak görenler veya görmeyenler..

evet arkadaşlar 5 yıldır fotoğraf sanatıyla içli dışlıyım sergiler açtım dernek kurdum eğitimler verdim.. ve sanatın en zoru ve en güzeli olarak görüyorum Fotoğrafı ben.. ya Sizce ?

0|0
9|8

En İyi Kız Görüşü

• Fotoğraf sanattır bence .. Yani ressam bir şeyi çizer aklına gelir yada bakarak ama fotoğraf öyle değil mesele bir dakikalık bir şeyi hemen çekebiliyorsun we ortaya çok güzel bir resim çıkabiliyor özellikle manzara deniz , gün batımında böyle oluyor o kadar güzel ki yani tam o net güzel görüntüyü yakalamak insanın baktıkça bakası gelen fotoğrafları yakalamak kolay olmuyor ama yakalayıncada çok huzurlu hissediyorum ben mesela :) Hayatı görüntülüyoruz aslında ne güzel bir şey :)

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 8

• sanattır

herkesin gözünde önünde durana bakışını katıp yorumunu katıp anı somutlaştıran insanlarda sanatçıdır bana göre.

bakmak ve görmek arasında ki farkın en net anlaşılabileceği sanattır ayrıca.

0|1
    0|0
  • Fotograf sanattır ve bu bu fotograf güzel sanatlar dalına girer. Güzel sanatlar resim mezunuyum ve resim dalında fotograf vazgeçilmezdir.

0|0
    0|0
  • fotoğraf sanat gibi gelmiyor bana evet bir yetenek ama emek istemiyor... yanlış anlayacaksın ama anlatamadım şimdi

0|0
    0|1
    • haklısınız bir doğa fotografı yada bir stüdyo fotografı cekerken emek harcanmıyor fazla. lakin bir belgesel fotografcılıgı yaparken ciddi emekler harcanıyor... bir üstadım sadece bir belgesel fotografıicin 4 yılını harcadı çektigide 70-80 fotograf...

• ben goruor ve cok seviorum fotofrag cekinmekde hobbbim)

0|1
    0|0
  • Fotografcılık Güzel Sanatlar bölümündedir zaten. Ben kesinlikle sanat oldugunu düşünüyorum. Son yıllarda profesyonel fotograf makina alan herkes kendini fotografcı olarak görüyor. Çok rahatsız oluyorum bu durumdan.

0|1
    0|0
    • şaka gelecek ama konserve kutusuyla fotograf çekip istanbul modern de sergi açan bir arkadaşım var...

• Biliyorum. Modern'deki sergileri takip ediyorum. Fotograf sergileri cok hosuma gitmiyor o yuzden.

• Ben fotoğrafla uğraşmaya başladım son 1 yıldır, eklesem bikaç deneyiminizden faydalanabilir miyim :D

0|0
    0|0
  • Güzel olan her şey sanattır.

0|1
    0|0
  • şüphesiz sanattır, bide katledenler olmasa .

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 8

• Sanatın en güzeli ve zoru önerine katılmıyorum. Fotoğraftan zor ve güzel sanatlar olabilir. Bu kişilerin şahsi yorumlarına bağlıdır. Zaten oldum olası en iyi, en kötü vs gibi sıfatların gerçekçiliğine inanmam. Ben de 10 yılı geçiktir fotoğrafçılıkla ilgileniyorum. Yurtiçi, yurtdışı bir çok dergi, gazete ve sergide yayınlanıp satılmakta fotoğraflarım. Halen öğreneceğim çok şey olduğunu düşünüyorum.

Hiçbir zaman ben sanat yapıyorum diye çekmedim hiçbir fotoğrafımı. Kimsenin beğenmediği halde çok beğendiğim ve çok yüksek paralara satın alınmasına rağmen hiç sevmediğim fotoğraflarım var.

Sana da tavsiyem fotoğraf çekerken kendini yaptığın işe ada. Yaptığın şey sanatmış, hobiymiş, eğlenceymiş orası diğerlerinin düşünmesi gereken şey. Bizim yapmamız gereken doğru an ve doğru yerde doğru ayarlar yapılmış fotoğraf makinemizle anı kaydetmek sadece:)

0|0
    0|0
  • sanattır tabi fakat param yok ki kaliteli bir makine alayım. aslında sınır olmasa bu sitede de yüzlerce fotoğraf eklerdim.

0|0
    0|0
  • buradan bakabilirsiniz ben sanat olara görüyorum link

0|0
    0|0
  • Ben de güzel bir sanat olduğunu kabul ediyorum ama en zoru diyebilmen için bir kez olsun bir film çekmiş, bir kitap yazmış olman gerekmez mi? Bana göre de bir sinema filmi çekmek daha zor. uzaktan öyle görünüyor:))

0|0
    0|0
  • İlgi duyduğum bir mecra değil ama sanat olarak kabul etmek gerek.

0|0
    0|0
  • ışıkla dansdır

0|0
    0|0
  • ben görmüyorum

0|0
    0|0
  • çok severim fotoğraf çekinmeyi :)

0|0
    0|0
Yükleniyor...