Milliyetçilik=Irkçılıkmıdır Size Göre? Değerli Yorumlarınızı Bekliyorum :)?

Çevremdekilere anlattıkça bana hak verdiler Milliyetçiliğin Irkçılıkla alakası olmadığını siz ne düşünüyosunuz? ben milliyetçiyim ve ırkçılıkla uzaktan yakından ilgim yokki en büyük günahlardan ztn

• Evet Irkçılık
    38% (5)22% (6)28% (11)Oy Ver
  • Hayır farklı şeyler
    62% (8)78% (21)72% (29)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
12|28

En İyi Erkek Görüşü

• milliyetçiyim kimsenin kafatası ile ilgilenmiyorum benim için önemli vatanımın milletimin yüksek menfaatleridir bu aynı zamanda vatanseverliktir bu vatanı sevmeyende ikilesin derim ben

1|2
    0|0
    • Katılıyorum +1

Kızlar Ne Diyor 12

• Milliyetçilik ile Irkçılık arasındaki ince çizgiyi geçen Milliyetçilerimiz olabiliyor bazen.O sınır aşılmadığı sürece sorun yok.

0|3
    0|0
    • www.kizlarsoruyor.com/.../q1388668-hayran-oldugum-bir-cocuk-var-ama-galiba-p-rno-yildizi-ama-cok
      ırkçılığı tetikleyen nedenler var bunun gibi mesela, ben ırkçı değilim ama ırkçılık yapacak olursam bu benim suçum değil

• Hayatınde göremeceği için ergen saçmalığı olarak bakıyorum sadece :) Onun lafıyla bir şey değişmiyor.Birde bir sorum olacak sana Rus kızlarını yüceltip Türk kızlarını aşağılayan erkeklerede aynı tepkiyi veriyor musun?

• tamam namusuna laf etmediği sürece pek tepki vermiyorum ama Türk kızının ne kadar namuslu, onurlu ve güzel olduğunu kendim biliyorum

• Farklı şeyler tabi ki.
    Irkçılık kendi milletini üstün görüp, diğerlerini dışlamaktır, egodur.
    Milliyetçilikte böyle bir dışlama ve bencillik yoktur.

0|1
    0|0
  • tabiki de kesinlikle farklı şeyler hatta tam olarak zıt şeyler milliyetçilik vatanın milletin menfaatini düşünmek o doğrultuda hareket etmektir, ırkçılık ise bunlara zarar vermekten başka hiçbir şeye yaramaz

0|1
    0|0
  • Kesinlikle Farklı Şeyler...

1|1
    0|1
  • Milliyetimi benimsiyorum.
    Bunda hiç bir sakınca yok. Herkes gurur duyar.

Ne mutlu ki Türküm <3

1|1
    0|0
  • Milliyetçilik bence ırkçılıktır.

1|1
    0|2
    • İyi de milliyetçilik yapanlar kürtleri kovmuyor mu? Ben kaç tane milliyetçi tanıdıysam sırf dinine aşırı düşkün veya çarşaflı vs vs diye gidin irana diyor. Ee bu da ırkçılık değil mi? Arabistana çevirmeyin burayı diyorlar. Ki zaten türklerin kökeni de amerika gibi etnik bir köken karma yani. Sen şimdi kürtlerden lazlardan çerkezlerden ne mutlu türküm diyene demelerini istiyorsun. Demedikleri zamanda burası türkiye gidin o zaman diyorsun. Bana göre bu ırkçılıktır. Katılmak zorunda değilsin düşünceme. Ben kendi fikirlerimi söylüyorum.

• Yine yanıldığın nokta var kürtleri kovmuyoruz neden lazlar çerkezler gürcüler çingeneler eğilde baı kürtleri istemiyolar bm istemediğimiz vatan hainleri pkk yandaşları benim çok arkadaşım var kürt kökenli onlarla bir zorumuz yok? Hep kulaktan dolma şeyler heleki çarşaflı insana irana çevirme lafı CHP liler çok kullanır hangi MHP liden duydunki şimdiye kadar ben hiç duymaımki ztn davamız ALLAH davası böle bir söz olabilirmi yani dediğim gibi sen inanmak şistediğin gibi inanıyosun ırkçılık çok farklı bişey Türküm demekle alakalı bişe değil tabiki snn düşüncen

• aynı şeyy

0|0
    0|3
    • Hiç alakası bile yok bence nasıl bir mantık hala çözemedim :)

• Ya ne düşünürseniz düşünün aynı şey ha sordunuz cevapladım kim eksilemisse umrumda değil dedgim gbi cebimden eksilmiyor.Sadece düşünce özgürlüğü yok onu gösteriyor.Farkli şey diyenleri eksiledik sanki neyse sen en azından öküz olmadan cvb verdin sağol

• Sende değerli cevaplarını esirgemediğin için sağol

• Farklı şeyler.İnsanlarımızın bu gibi kavramları algısı da yanlış aslında.

0|1
    0|0
  • Farklı şeylerdir.
    Ben de milliyetçiyim ama ırkçı değilim.

0|1
    0|1
  • Milliyetci olmaktan gurur duyarim

0|1
    0|0
  • Kesinlikle milliyetçilik ırkçılık kavramlarına karşıyım.. yaşamak güzel.en fazla ne kadar yasaya bileceğiz ki.İleride çocuklarımızın da rahat ve huzurlu yasaya bileceği bir dünya istiyorum.

0|0
    0|0
    • Güzel ama milliyetçiliğin bu görüşe karşı olduğunu düşünmüyorum aksine öyle bir dünya için milliyetçilik gerek ırkçılık tabiki değil ;)

• Milliyetçiyim ama ırkçılık yapmam.

1|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 27

• Kesinlikle Irkçılıktır..!

Çünkü Eğer Baktığınız'da Türkleştirme Politikaları Olsun (Asimile), Ya'da Dillerin, Kültürlerin Yasaklanması, ya da Kendi Irk'ının Kutsal Olduğunu İleri Sürmesi (Alman Ve Yahudi'lerde Aynısını Diyordu), Ülke İçinde Bile Türk Ve Diğerleri Şeklinde Ayrım Yapılması Sırf Türk Değiller Diye Kamu'da, Toplum'da Dışlanan, Öldürülen, Sürgün Edilen, Darp Ve Tecavüze Uğrayan Binlerce İnsan Gördük, Madem Irkçılık Değil Neden Herkesi Türkleştirme Çabasında, Kendi Kimliklerini Yasaklama Çabasın'da..! Zaten Bunu Irkçılar'da Yapmıyor Mu?
    Ama Kmse İlke Olarak Irkçılık Diye Ekleme Yapamaz Lakin Irkçılığın Devletleşmiş Olan Hali Milliyetçilik Koyarsın..!

Çık Bak Sokağa Kaç Laz, Kürt, Çerkez... Kendi Dilini Kültürünü Biliyor..!
    Milliyetçilik İyi Birşey İse Bırakın Bende Kürt, Ermeni, Laz, Çerkez, Arap Ve Diğer Millitlerde Kendi Milliyetçiliğini Yapsın Ortalık Ne Hale Geliyor..!

1|0
    2|2
    • Sen ne anlatıyosun arkadaşım? :)

• En Basitinden 5 Milyon Nüfuslu Makedonya'da 80 Bin Türk Kardeşlerimiz İçin Resmi Dil İlan Edilsin Diye Diplomasiler Sürüyordu Lakin 75 Milyonluk Ülke'de 25 Milyon Kadar Kürt Var..!
      bir Kürtçe Devlet Kanalı Verildi Diye Kıyamet Koptu Bu Nedir?

Şimdi İşi PKK, Bölündük Şeylerine Getirmeseniz?

• Tm arkadaşım değerli fikirlerini paylaştığın için teşerkkür ediyorum tabiki Türkün canı yandımı canda yakar ;) Sen bunu de bana her kürt gibi her milliyetçide bir değil anlarım milliyetçiler kürtleri dövmüş anlarım ama Milliyetçilik=Irkçılık dersen burada mantığım almaz Atatürk Türkeş Yazıcıoğlu bunlar ırkçımıydı kesinlikle hayır sadece Türk ve diğer ikisi Müslüman olmaktan grur duyanlardı hepsi bu nese konu uzadı snn görüşündür ama ben Milliyetçiyim ama Irkçılıkla uzaktan yakından alakam yok bunuda bil ki çok farklı kavramlar

• Milliyetsiz bir toplum gormedim ben..Ben bir sosyalistim ve sosyalizmin ve devrimin simgelesmis isimleri adları oldugu kadar milliyetleri ile de anılmıstır.Milliyetsiz insan ve toplum olmaz..
    Faşizm dedigimiz sey, ben buyum kabul etmek zorundasın, ben buyum ya sende bu olursun ya da yok olursun vb. Zihinde olan kisilerdir..

0|0
    0|1
  • vatanını milletini elin gavuru kadar tutmuyorsan bir sıkıntı vardır he tutanlara faşist ırkçı diyorlarsa buyursunlar desinler zevkle üstüme alınırım senin soruna gelincede ırkçılık değil sadece şu dönemde böyle lanse edip insanları soğutmaya çalışıyorlar saygılarımla.

0|1
    0|0
  • aslında çok farklı şeyler ancak aradaki ayrım çok ince kendi ırkına sahip çıkmak diğerlerini aşağılamak değildir yani milliyetçinin insana saygısı yoksa ırkçı olabilir ama insana saygısı olan diğer ırka da saygı duyar ve sorun olmaz

0|1
    0|0
    • Aynn öyle katılıyorum bncede farklı şeyler ve ince çizgi ayırıyo birbirinden ;)

• en büyük imtiharım Türk olarak yaratılmamdır-
    şimdi ben ırkçımı oldum, Hayır sadece yaradanıma ;beni Türk Gibi asil ve ihtişamlı dünya tarihinde hep ağızları açık bırakan bir milletin kanından yarattığı için şükrediyorum
    milliyetçiliğe ırçılık demek yobazlıktır, yobazlarda cahildir
    ve HZ.Muhammed (s.a.v.ın da dediği gibi;
    Cahile laf anlatmak, deveye hendek atmaktan zordur.

0|1
    0|0
  • Eğer Türksen milliyetçilik yapsan bile ırkçı olursun. Ama kürtsen, ermeniysen, rum isen milliyetçilik yaparsan ırkçı olmazsın. Özgürlükçü olursun.

1|1
    0|0
  • Hangi milliyetçilik ama? Milliyetçilik var nazi gibi, milliyetçilik var Atatürk milliyetçiliği gibi. Ben Milliyetçi bir insanım ama farklı etnik kökenlere mensup çok iyi arkadaşlarım var. Ama eğer kafatasçı olsaydım böyle bir şey söz konusu olamazdı. Halbuki naziler ten renginiz yüzünden yolda yürürken yüzünüze tükürebilir... Yani tükürüyolarmış :D

0|1
    0|0
  • Hiç bir ilgisi yok, Alparslan Türkeş in 9 doktorin kitabını okursanız ikisinin çok farklı görüşler olduğunu anlarsınız.

0|1
    0|0
  • Milliyetçilik/TDK: Maddi ve manevi açılardan millet ve ülkesinin çıkarlarını her şeyin üstünde tutma anlayışı, ulusçuluk, ulusalcılık, nasyonalizm.

0|1
    0|0
  • almanyada doğan bir türke almanya vatandaşlığı verdiği zaman sen türk değilsin almansın dediğinizde ne anlıyorsunuz odur..ondan sonra anayasanızdaki 66ıncı maddeyle empati kurun..cevabı bulacaksınız..

0|0
    0|1
    • Hiç alakası yok saçmalamaya yaklaşmısın ;)

• almanya hükümeti vatandaşlıktan dolayı sen türk değilsin almansın dese ne yaparsın bunun cevabını ver?

• E tm köken olarak Türk ama Alman vatandaşı yani nereye giderse gitsin Alman diye geçer ;)

• solculuk komünistçilik değildir sağcılıkta faşistlik bu iki gru hep birbirlerine bunu derler ama ikiside öyle değil bunu diyim baştada milliyetçilikte ırkçılık değil buda sorunun cevabı

0|1
    0|0
  • Milliyetçiyim ama ırkçılık yapmanın islamda bile yeri yok.

1|1
    0|0
  • Milliyetçilik kendi vatanını sevmektir. Irkçılık kendinden olmayanı hor görmektir. Kısa ve öz anlattım birbirlerinden çok farklı şeyler. :)

0|1
    0|0
  • Aşırı milliyetçi bir kişiyim, ben vatanıma göz dikeni, ülkemi bölmeye kalkışana karşı kin ve nefret beslerim, bu ırkçılıksa ben ırkçıyım arkadaş...

0|1
    0|0
  • Aşırı milliyetçilik ırkçılık olur

Mesela Atatürk milliyetçiydi zaten ilkeyide o çıkardı ama ırkçı değildi

Ama Adolf Hiter'de milliyetçiydi fakat aşırı milliyetçiydi ve üstün alman ırkı yaratma fikri onu ırkçı yapıyor

0|1
    0|0
    • Türkiyedede Atatürk Milliyetçiliği var ztn bunun yanında Ülkücü ve Milliyetçi olanda var ama daha çok Ülkü davasını bnmseyenler benim gibi ;)

• üç hilal anlamını okursanız milliyetçilik ırkcılıkmı daha iyi anlarsınız
    kalın kafalı küçük beyinli bazı insancıklar bilmedikleri birşeyin üzerine yorum yapıp TÜRKLÜĞÜ kötüleme amacında

0|1
    0|0
  • ben milliyetçiyim, ırkçı olmamaya özen gösteririm ama milletime karşı aşağılama, tehdit, tahrik vs. olursa beni ırkçılığa zorlamış olur, bence aşırı milliyetçilik tehdite karşı tepkidir tehdit olmaksızın yapılması gereksizdir

0|1
    0|0
  • Hiç alakası yok tamamen farklı şeyler

0|1
    0|0
  • Siyasi bilgiden yoksun insanların dedikleri safsatalar.İlgilenmemek lazım.

0|1
    0|0
  • Milliyetçiliğe ırkçılık diyenler kendilerini tatmin ediyor yapcak bişey yok

0|1
    0|0
  • b dedim

0|1
    0|0
  • Atatürk Milliyetçiliğini savunuyorum...Atatürk Milliyetçiliği ırkçılık değildir...

0|1
    0|0
  • Çok ince bir sınır hocam. Şahsen benim çevremdekilerin de çoğu öyle söylüyor ancak ben hiçbirinin o sınırı koruduğunu söyleyemiyorum.

Neredeyse çevremdeki herkes az ya da çok geçti o sınırı.

1|0
    0|0
    • Ben gçmeim şahsen ki bu kişisel bişey o geçer başkası geçmez burada soru Milliyetçilik=Irkçılıkmı?

• Cevabımla birlikte kişisel görüşümü söyledim zaten.

• milliyetçiyim ırkçıyım renk ırkçılığı yapmam ama millet ırkçılığı yaparım dünyaya bela olmaya gelmiş milletler var gerçekten.

0|0
    0|0
  • İkisi çok farklı şeyler ama itiraf edeyim aşırı derece de koyu milliyetçi bir insanım ve ırkçıyımda.

0|1
    0|0
    • Bu nn kişisel tercihin tabiki bende milliyetçiyim ırkçı değilim

• Milliyetçilikle milletinle övünürsün, tarihiyle övünürsün.Irkçılıkta bunların üzerine mesela Türk ırkı hariç Çin ve Rus ırkı dışında ki tüm ırkları yok sayar ve kendi ırkını en üstün ırk olarak görürsün

• Evet, en büyük örneği Nazi Almanyasının politikası

0|0
    0|0
  • milliyetçiler gözleri kör olmuşsa ırkçı olmuşlardır herşeyin bir sınırı vardır

0|0
    0|0
Yükleniyor...