Yurt dışına çıkarsanız nereye gitmek istersiniz ya da gittiğiniz yerlerden en çok nereyi beğendiniz?

Yurt dışına çıkarsanız nereye gitmek istersiniz ya da gittiğiniz yerlerden en çok nereyi beğendiniz?

0|0
2|8

En İyi Erkek Görüşü

• Aslında yurt dışında tatil çıkacak olsam Prag ya da Budapeşte'yi ve ayrıca güzel bir İtalya turunu çok istiyorum. Nedenine gelince;
    Abim turizm ve otellicilik mezunu ve şimdiye kadar katıldığı tüm turlarda özellikle Avrupa'da en güzel şehirlerin Prag ve Budapeşte olduğundan hep bahsederdi. Bu iki şehir de "taş turizm"i diye hitap edilen turistik turlar için başı çekenlerde. Ayrıca şehir olarak konumlandırılışı birbirine benzer Buda ve Peşte şehrin eski (gotik) ve yeni bölgelerini temsil ederken, Prag'da da aynı durumun olduğunu duymuştum. Bu da eski (tarihi) yapılarla yeni yapıların yanyana olup o gotik havanın bozulmamış olmasından kaynaklanıyor sanırım. Bunları internet üzerinden ve abimden, çevremden duyduklarıma göre söylüyorum. Ayrıca yine benzer başka bir şehir de Saint Petersburg. Devasa yekpare taşlardan oluşmuş binaları, gece hayatının iyi oluşu ve Rusya'nın sanatsal birçok faaliyetinin merkezi oluşu da şehri yine gidilebilecek şehirlerin başına koyuyor.
    İtalya'yı ise liseden beri istiyorum ama sadece iş dolayısla Torino civarına gidebildim. Onda da işten fırsat bulup da Torino'yu bile gezemeden bitti. Benim tam olarak istediğim tur ise Venedik, Floransa, Roma ve Milano'yu kapsayacak ufak turlar. Ne kadar müslüman olsam da özellikle Rönesans'ın başlatıldığı Floransa ve Venedik'in gezmeyi olmaksa olmaz olarak kabul edenlerdenim.
    İş veya eğitim dolayısıyla gittiğim yerlerden beğendiklerim sırasıyla:
    Porto / Portekiz --> Şara, Okyanus, güzel yemekler ve tarihi dokusu ile güzel bir deniz şehri. Tarihi dokusu benzer çoğu şehirden daha iyi korunmuş. Belki de 2. dünya savaşının bu bölgelere çok yoğun uğramamasından dolayı olabilir.
    Barcelona --> Özellikle Port Olimpic & La Ramblas bölgeleri çok güzel. Olimpiyatlardan sonra geliştirmiş kendini şehir. Klasik bir deniz şehri olmasından ziyade turistlerin rahatça gezebildikleri, ibiza adasına giden turların ve feribotların da çoğunun buradan kalkmasından dolayı popülerliği çok daha fazla. devamı yorumda

0|0
    0|0
    • Bence Barcelona, Akdeniz üzerindeki en güzel şehir.
      İngiltere --> Bath / Stonehedge, Cambridge, Oxford, Brighton, Bournemouth gezilebilecek en güzel yerleri. Londra da güzel ama kalabalık ve hep klişeler. Büyük şapkalı askerlerin nöbet değişiminden başka birşey yok. İlla ki Londra'ya gideceğim diyorsan, Greenwhich'e uğramadan gelme, çok güzel bir park ve müzeler (yaklaşık olarak 12-13 tane) var orada. En güzeli de (benim için) National Maritime Museum.
      Fransa --> Nedendir bilinmez ama ben ne Paris'i ne de Fransa'yı sevemedim. Benzer şeyi Belçika için de söyleyebilirim. Keza Belçika'ya ne zaman gitsem hep yağmurlu. Orada yaşayan arkadaşım bile yılın en az 250 günü yağmur var diyor.
      Benim söyleyeceklerim bu kadar.
      Daha çok ayrıntı istersen, mesaj at oradan da tavsiye edebilirim.

Erkekler Ne Diyor 7

• eğer romanntızm ıstersenız prag ya da sankpetersburg beyaz geceler ya da ıskandınav ülkelerı gercekten çok muhtesem dır.amerıka turkıyenın daha karmasık şeklıdır.yogunluk karmaşa keşmekeş ve yorgunluk.çini hiç tavsiye etmem yoğunluk artı muazzam hava kirliliği ve birbirinin kopyası ınsan dolu heryer.kış turızmı ıcın romanya braşov poına gibi yerler selanık moldova muazam bır dogası vardır bulgarıstanda extrem bır yer yok.ıspanya ıtalyaya gezmek ıcın gıdılır farklılık olsun dıye ama benım tavsıyem baltık ülkelerı ve ıskandınav ülkelerı;)

0|0
    0|0
  • 18 ülke içinde en temiz güzel ve rahat yer Singapur

0|0
    0|0
  • Almanya - Dortmund,
    İtalya - Napoli,
    Romanya - Bükreş,
    Ukrayna - Kiev,
    Gürcistan - Tiglis, Gori, Batum,
    Suriye - Şam,
    Lübnan - Beyrut,
    KKTC - Lefkoşa ve Girne'ye gittim.
    ...
    Gitmek istediğim yerler;
    Kanada - Ottawa,
    Yeni Zelanda - Wellington

0|0
    0|0
  • kamboçya ya da papua yenı gıne olabılır kanks

0|0
    0|0
  • önce bir gidekte sonra beğenek istersen :))

0|0
    0|0
  • güney kore ukrayna ve AMERİKA bir gün gideceğim şu amerikaya :) ..

0|0
    0|0
  • Dubai

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

Yükleniyor...