Selanik, Kavala Tasos Nereler görülmeye değerdir?

Yakın zaman içinde başlıktaki 3 lüye gezi planlıyorum. Daha önce gidenler yorumlarını paylaşırsa sevinirim.

0|0
2|1

En İyi Kız Görüşü

• tasosu bilmiyorum =) selanik ve kavaladan bahsedeyim.

kavala yazlık yeri yazın çok güzel oluyor, gidilebilir.

selanik ise... atamızın doğdugu şehir. içindeki atatürkün evine uğrayın, ilk dil türkçe ve gerçekten sizi duygulandırıyor. Yunan arkadaşlarımız çok beğenmişlerdi.

onun dışında selanikte en önemli yer white tower denilen beyaz bir yapı. içinde yunanlarla ilgili yazılar slaytlar falan da var. öğrenciyseniz eu indiimi yok ancak yine de indirim yapıp 2 euroya girersiniz. bu ikisinden başka da selanikte çok bir şey yok.

aristoteles universitesi ve meydan da gezilebilecek yerlerden. yunanların aynı bizim gibi dönerleri var onlar buna guiros (yiros) diyorlar. bizim kebap şişlerimiz ise souvlaki... tatları oldukça iyi, hatta ben bizimkinden çok beğendim. çünkü içine farklı şeyler de koyuyorlar. özellikle yunanların bizden çok daha katı kıvamda olan cacikilerini denemenizi öneririm. çok ragnet gören bir yiyecek =)

yunanların ünlü kahveleri frappe. genelde kafelerde herkes frappe alır. pek çok yerde değişik tatlarını deneyebilirsiniz.

selanikteki insanlar çok cana yakın. ve kavalayla birlikte bu bölgelerde çok türkçe bilen insan çıkabiliyor. bizdekiler nasıl selanik göçmeniyim diyorlarsa onlardan da anadolu göçmeniyim diyen çok. türkçe konuştugunuzu duyan size gelip merhaba diyebilir. samimiler. yaşlı bir adam 5 yaşından kalma türkçesiyle bizle konuşmuştu, çok iyiyidi =)

şimdilik aklıma gelenler bunlar bir sorunuz olursa cevaplamaya çalışırım

0|1
    0|0
    • Çok teşekkür ederim cevabınız için. Buralara kaç gün ayırmak lazım dersiniz. 1 er gün yeterlimi yoksa 2 gün mü ayırmalıyız?

• güzel bir yer seçmişsiniz planınızı yaptıktan sonra bir şey sormak isterseniz yardımcı olurum. iyi gezmeler =)

• Çok teşekkürler. Sizede iyi gezmeler

Kızlar Ne Diyor 1

Erkekler Ne Diyor 1

• bence karadenizi gez... sümelaya git yaylalara gel ben gezdiririm seni samsuna gel m.ö 10000 de insan mağralarını kral mezarlarını gör...

0|0
    0|0
    • Onlarıda yapacağız zaten ama güzel bir deniz tatilide istiyoruz.

• Hadi bakalım geçmiş olsun..

• eywallah hanım efendi...sizin iş sektörünüz ne? merak ettim :)

Yükleniyor...