İslamdan önce Arabistan'da kadınların çarşaf giymesi..?

İslamdan önce Arabistan'da kadınların çarşaf giymesi - İslam'da kadının çarşaf giyme zorunluluğu arasında bir ilişki var mıdır sizce yoksa sadece tesadüf mü?

0|0
9|5

En İyi Erkek Görüşü

• Muhammed'in sistemi çokça değiştirdiğini sanmıyorum, sadece balans ayarı çekti... :)

1|2
    2|1
    • Ben de onu anlatmaya çalışyıorum, devrim yapamayacağını anlayınca ıslahat yaptı asdfk

• Teşekkürler...

...bence, adam kendi memleketinde yapamadığı şeyi, ölümünden sonra dünyaya yaptı... :

• ahaha doğru :D

Kızlar Ne Diyor 9

• "Çarşaf" yok ama başörtüsü var. Eskiden kadınlar çok sıcak olduğu için örtüyorlardı. Yine açıklardı yani. Hatta bir hadise ayeti duyar duymaz eve gidip örtülerini ayetin dediğine göre kapattıkları söyleniyor.
    -Sabah sabah tartışmak istemiyorum cevabı aldın sus altına yorum yazma-

1|1
    0|0
    • Ya neden anlamazlıktan geliyorsun kadınların islamdan önce arabistandaki kapanma şekliyle islamdaki kapanma şekli aynı işte

• Yazma diyom dimi? Beynin almiyo mu?
      Hayir tabiki degil, sadece sen ona inanmak istiyorsun.

• Arasında ilişki vardır tabiki olmaz olur mu.

0|0
    0|0
  • Örtünün diyor.çarşaf giyin çuval giyin deniyor ama body kot folanda giyinin demiyor. hatlariniz belli olmayacak şeyler giyilecek adi üstünde 'örtünmek'. Dar şekilde giyindiginde ciplak halinden daha cazibeli hale geliyor bence.dardan kacinilmali.yani gerçekten 'ortunun'

0|0
    0|0
  • islamda çarşaf zorunluluğu yoktur

0|1
    0|0
    • yav he he yoktur mahrem yerleri örtmek vardır aynı kapıya çıkıyor

• anladım seni ben de sanıyorum ki biz burada türbanı tartışıyoruz halbuki o konunun üzerinden prim yapıyomuşsun sen. sadece şunu unutma eğer sizin dediğiniz gibi sadece uydurmaysa ve biz yanlışsak ölümden sonra da hayat yoksa ve ölen öldüğüyle kalacaksa ( misal) bizim kaybedeck bir şeyimiz yok sonuçta ibadet bizden bir şey almıyor en basitinden abdest almanın bile tıp doktorlarınca çok yararı var tüylerin dibindeki hücrelerin yenilenmesi vs vs. ama eğer bizim dediğimiz gibi çıkar da Muhammed peygamber allahın elçisi ve uyarıcıysa , ölümden sonra hayat var, cennet cehennem var, sevap günah varsa O ZAMAN ÇOK ŞEY KAYBETTİNİZ. şimdi şapkanı önüne al ve bunları bir düşün derim benden bu kadar ALLAHA EMANET

• İslam'da çarşaf zorunluluğu falan yoktur. Oku kardeşim Türkçe mealini oku

0|0
    0|0
  • Zorunluluğu yoktur kardeşim

0|0
    0|0
    • Vardır kardeşim asdfk

• Yok yok ben almıyım bro yaaa tokum sdfg

• Tamam bacım asdg

• İslam'dan önce mi giyiliyormuş? şimdi öğrendim.

0|0
    0|0
  • Bunun çok daha öncesi de var.

0|0
    0|0
  • Örtününüz diyor çarşaf giyiniz demiyor hey Allahım yaa.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• Tabi ki tesadüf değil. Orada erkeklerde çarşaf giyiyor zaten yani geçmişten gelen bir zorunluluk gibi. Klasik Arap toplumu geleneklerinden biri.

0|0
    1|0
  • sıcaklıktan o

0|0
    0|0
  • insanlar müslüman olucam diye arap oluyolar bu cehalettir

0|0
    0|0
  • bilgim yok atıp tutmak olmaz

0|0
    0|0
Yükleniyor...