Eyyubiler Devleti'nin kurucusu Selahaddin Eyyubi Kürt müydü?

Bugün çoğu Kürt kardeşimiz, onun Kürt olduğunu savunuyor.

Halbuki, Eyyubiler'in mimari yapısında Selçuklu motifleri dikkat çekiyor... Ayrıca hiçbir Kürtçe yazılı eser de yok.

Dahası Selahaddin Eyyubi'nin kardeşlerinin ismi Böri, Tuğtekin ve Turanşah.

Eyyubiler'in Kürt olduğunu iddia edenler bunu neye dayanarak söylüyor acaba merak ediyorum.

0|0
1|11

En İyi Erkek Görüşü

• Selahaddin Eyyubi atadan dededen Araptır yahu.

0|0
    0|1
    • Tuğtekin, Böri, Turanşah Arap ismi mi yani?

• olm sen salak mısın lan? Ben sana çocuklarının ismini mi dedim a.q kardeşlerinin ismini diyorum sana. Gelmiş ahkam kesiyor a.q cahil cahil. Git istersen vikipediye bak ADAMIN KARDEŞLERİNİN İSMİ DEDİĞİM GİBİ. Önce bir okumayı öğren sonra gel burada yaz

• Lan mal olu mal. Adam kendini türk hissetse çocuklarına türk ismi koyardı e be embesil bunu bile idrak edemiyecek kadar gerizekalı bir insansın işte

Kızlar Ne Diyor 1

• yok daha neler

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 10

• Hep kürt biliniyordu yeni yeni türk olduğu dile getirilmeye başlandı bilemiyorum ama benim kanaatim kürt olduğu yönünde

0|1
    0|0
  • Onlara göre Kürtçe diye bir dilde var, hatta Hz.Adem'de Kürt onlara göre:ADS:DA:DA:SD:SA:S:D

1|1
    0|0
    • en son bir tanesi matematiği biz kürtler bulduk demişti :D

• Hatta bak onlara göre Türkler'den önce vardı Kürtler, hatta ve hatta Anadolu'ya da bizden önce geldiler.Hatta bunların 5.000 yıllık hiçbir kitapta kayıtlı olmayan tarihi var:DA:SD:AD:A:D

• hiç tarih kitaplarında bu şekilde bir şey okumadım. zaten her hangi bir kanıt da yok bu yönde.

herkes tarih in bir yerinden tutup kendine yontmaya çalışıyor işte

0|0
    0|0
    • Eski Türk Tarih Kurumu Başkanı Şu an MHP Kayseri Milletvekili Prof Dr. Halaçoğlu bunları söylüyor... Ayrıca vikipediye girdiğinde de Böri, Turanşah ve Tuğtekin isimlerini görebilirsin.

Ek olarak tarih taraflı olarak yorumlandığında bir geçerliliği yoktur.

• tamam bende kanıt görmedim dedim işte.

ama tarih taraflı olarak yorumlandığında geçerliliği yoktur yorumuna katılmıyorum. avrupa bugün tarihi istediği gibi yontmaya çalışıyor ya da istediği tarafları gösteriyor. tabii araştırdığında gerçekleri görüyorsun ancak araştırmadan inananları kandırmayı başarıyor işte.

• eyyubinün askerinin çoğunluğu türktür ama kendisi türk değildir arap olması muhtemel..

0|0
    0|0
  • kürtten ne devlet adamı olacak nerde gördün bir kürt iki sürt bir dürt

1|1
    0|1
  • Aslında Arap, Ailesiye göç ettiği Kürt Aşiretlerinin arasında Kürtleşmiş diye biliyorum ben.

0|1
    0|1
    • Arap ise kardeşlerinin ismi neden Tuğtekin, Böri, Turanşah?

• Kendi ismi neden Selahaddin Eyyubi? Çocuklarının ismi neden Arap isimleri

• Lan mal olu mal. Adam kendini türk hissetse çocuklarına türk ismi koyardı e be embesil bunu bile idrak edemiyecek kadar gerizekalı bir insansın işte

• Türk, kürt, Arap olması neyi değiştirecek?

0|0
    0|0
    • tarihi açıklığa kavuşturacak elbette.

• Cevaplara verdiğin yorumlardan anladığım kadarıyla objektif biri değilsin. Tarih senin gibilerle açıklığa kavuşmaz emin ol.

• ben bedevi arap olarak biliyorum kürt kesinlikle değil

0|0
    0|0
  • Kürt olduguna dair bir bilgi yok.Ben Arap olduğunu biliyorum.

0|0
    0|1
    • Arap ise kardeşlerinin ismi neden Tuğtekin, Böri, Turanşah?

• Peki Kürt olabilir mi?

• Kürt oldugunu zannetmiyorum elle tutulur bir kaynak yok ki.

• Ben kirim turku olara biliyordum hatta kole

0|0
    0|0
Yükleniyor...