Konusurken entel - dantel , janjanlı kelimeler kullanıyormusunuz?

Anlamını bilmediģi halde, öğrendiği bir kac kelimeyi kurduğu her cümlede kullanan ve kendine bu vesile ile ordinaryüs süsü veren beyin garibanlarına benzemeden , türkcenin hakkını vererek, güzel bir bicimde konustuğunuza inanıyor ve kelime dağarcığınıza güveniyormusunuz?

0|0
9|6

En İyi Kız Görüşü

• Bin sürü fularım var lakin entel yetmezliğinden kullandığım kelimeleri elime yüzüme bulaştırıyorum. Spesifik mesela. Spesten sonra toparlayamıyorum, başka başka şeyler oluyor.

Bana spesifik demeyi öğretecek, ayrıkotlarımı periferimden ayıracak, beraber aşkımız ile uluslararası örnek teşkil edeceğimiz bir erkek varsa burdan da olur. Sonuçta klavyelerin ardında sen ben gibi insanlar var. Uzak mesafe ilişkilerinde rekorum falan da var yani. Beni bozmaz.

İsmim kıymet. Yozgat'tan sevgiler.

0|0
    0|0
    • Ey kıymetli yâr. .
      yozgatın gülü sol cenahımın bülbülü
      Alnimin yazisi olsan , gözlerimin zümrüdü
      Otursaydik senle yan yana da
      Izleseydik edi ile büdü...fularlarini boynuma dolasydin..spesifik ve uzak askin olaydim ve bir o kadar da pasifik..ah müjgan ah...

• Siz erkekleri cevapsız bırakınca; ruhumda sanki günde 6-7 kere mad worl dinlemiş gibi bir his uyanıyor. Düşün yani, öyle kötü oluyorum.

• Ne engin ve asil bir ruh...
      Meaşallah..

Kızlar Ne Diyor 8

• beceremiyorum ama bazen acayip alengirli laflar söylüyorum, bir anda kuruyorum cümleyi "ne dedim leen ben" moduna giriyorum hemen anlamına bakıyorum yanlış olmasın diye :d

0|0
    0|0
    • Ilham derelerin bir anda niagara oluveriyor hemi ^^
      Kismen bende de zuhur etmistir anlattığın haller.

• bazen millet anlamını soruyor iki saat sözlük anlamını söylüyorum

• türkçe değil uydurukça bu her dilden bir şeyler eklenmiş

1|0
    0|0
  • Yani iyi konuştuğumu düşünmüyorum ama en azından yabancı kelimede karıştırmiyorum

0|0
    0|0
  • Türkçe konuşurken, çok geveliyorum. Fakat yazarken kendime çok güveniyorum. Biraz eksiğim var, onu da melez olmama ver.

Eeee, kem küm ediyorum fakat kendimi iyi ifade ettiğimin kanısındayım.

0|0
    0|0
  • harf hatası yapcam diye ödüm kopuyo. gıgıllayıp öyle kullanıyorum.

0|0
    0|0
  • earl grey diyemesem de, güveniyom.

0|0
    0|0
  • Yok kullanmam.

0|0
    0|0
  • geçen sene bir arkadasım vardı izlediği her filmi şahit oldugu her komik sıradısı üzüntülü olayı anlatırken egzotik kelimesini kullanıyordu gıcık oluyordum söyledikleriyle bir ilişkiside yok kelimemnin ama söylemesi falan hosuna gidiyodu heralde ya da bizi cahil sanıyordu :))

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• 5 yaşına kadar r seslerini y diye telaffuz edermişim. çok sesli sessiz böyle bir arada olunca dilim dönmüyor. mesela prospektüs filan diyecekken önce içimden bir besmele çekiyorum. zorda kalmadıkça da demiyorum.
    genellikle janjanlı kelimeleri tartışma esnasında kullanırım. karşı taraf dediğimi anlamasın yahut yanlış anlasın. ben de tekrardan açıklayayım basitleştirerek ki onu ezmiş olayım gibi ;)

1|0
    0|0
  • en entel dantel kelımem kanks kanks

0|0
    0|0
  • Sen kitap yazsan noktayı bittiğinde koyarsın..

0|0
    0|0
  • bence normal konuşuyorum ama çevre senin tanımını kullanıyo

0|0
    0|0
  • Dedem, eskiden Beyoğlu'na kravatla çıkıyordu..

0|0
    0|0
  • anlamını bilmediğim kelimeyi kullanmam zaten.

0|0
    0|0
Yükleniyor...