Yapılan gen çalışmasına göre Türkiyede orta asyadan gelen genler %10 bile geçmiyormuş ne düşünüyorsunuz?

yapılan gen çalışmasına göre türkiyede orta asyadan gelen genler %10 bile geçmiyormuş birçok ülkede bir genin baskınlığı gözükürken türkiyede birçok farklı gruptan gen bulunuyor fakat hiç birisi baskın değil bu durumda milletçilik daha doğrusu ırkçılık yapmak ne kadar mantıklı türk olsun çerkes olsun kürt olsun herkes akraba olmuş birbirine karışmış...

araştırma linki;

www.genomturkiye.com/blog/15-turk-musunuz.html

gen haritası;

www.genomturkiye.com/.../European%20genetics.JPG

0|0
13

En İyi Erkek Görüşü

• Türkmenim Türkiye Türkünden çok Orta Asya Türkmenine benziyorum ırkçılık yapmak hakkımdır ulan

0|1
    0|0
    • ırkçılık türkleremi hak sadece

• genelde senin gibi insanlarla karşılarmıyorum "gidin ulan rusyaya atalarınız ruslandan kaçtı biz kurtardık " gibi söylemlerle karşılaşıyorum... ı

• dediğim çerkesleri gerçekten severim.onlar bu vatan için bizim gibi kan döktü.

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 1

• kesinlikle çoğu kişinin etnik kökeni belli değil zaten yaşanılan konum geçmişimiz belirledi bizi

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 2

• milliyetçilik yaparken kafatasçılık yapmıyoruz ki. türkiye de yaşayan her vatandaş türk tür işte. yani yaptığımız milliyetçili bu. zaten bizde biliyoruz bu coğrafya da her ırkın birbirine karıştığını.

0|1
    0|0
    • kardeşim ben çerkesim Allaha şükür vatanımı bir çok türkten daha çok seviyorum türküm desem bu vatana ne yararım olur çerkesim desem ne zararı olur önemli olan vatana ihanet etmemek değilmi

• tamam doğru haklısında ben sana çerkez değilim de demedim ki. önemli olan ülkenin geleceğini düşünmek. yoksa senin ırkın sorulduğunda yine çerkesim de. orada bir problem yok. yalnızca bu ülkede yaşayan herkes türk vatandaşıdır diyorum. dikkat edersen kimseyi dışlamıyorum ya da kimliğini yok saymıyorum. herkesi aynı çatı altında birleştirmeye çalışıyorum. çünkü bir ortak payda da birleşmemiz lazım. bunu da en iyi bir devletin altında toplanarak yapabiliriz bana göre.

• sen iyi milliyetçisin aynı zmanla uzlaşımcısın ama bazı kendini turancı atsızcı diye tanımlayanlar varki çerkesim dedinmi sanki türklüğe hakaret etmişim giibi algılıyor adam milliyetçilikten ırkçılığa götürüyor işi sen iyisin senin gibi düşünenler ile sorunum yok olamazda

• Aynen öle..Ben kumral renkli gözlüyüm ve sülalemin çoğunluğu öle...

0|1
    0|0
Yükleniyor...