Şehzade Beyazıt'ın Ölümü Ağlattı Beni!..?

Normalde izlediğim biz diziye, filme ağlama gibi bir huyum yoktur; ama Muhteşem Yüzyıl'da, Şehzade Beyazıt'ı 4 oğluyla birlikte elleri, kolları arkalarından bağlanmış vaziyete görünce tutamadım kendimi...

Bir de fonda çalan müzik, Aras Bulut İynemli'nin içten oyunculuğuyla bir araya gelince yaşlar boşaldı gözümden...

0|0
6|6

En İyi Erkek Görüşü

• bu dünyanın hükmü böyle hep yiğitler ölürr

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• Sultan Süleyman Katliyle mühimce bir yere sahip ve katlettiği evlatlarının kanıyla besleniyordu adeta. Şehzade Selimin içtiği şarapsa hanedanın kanının ta kendisi. En parlak dönemi Kanuni olduğu gibi en kat dolu dönemide Kanun dönemiydi Osmanlının.

1|1
    0|0
    • Peh.Çok kolay değil mi devlet yönetmek?

• Sen dizi izliyorsun dizi gecmisi gormuyorsun yorumunu diziye yap senaryoya yap. kalkipta gercek sahsiyetleri elestirmeye kalkma dizideki senaryolar uzerinden.

• Hadi canlarım hadi, sağdan gidin. Buraya soru soruyosunuz cevap verince de o geri kalmış zihniyetinizin gücünü kanıtlamaya çalışıyorsunuz, boş bilgi kalabalığı ve boş yorum. Hadi..

• Tarihi öğrenmek güzeldir, dole, azicikta sapti

Tarihimizi öğrenmek güzeldir, dolaylida olsa. Azicikta saptirilmasa.

0|0
    0|0
  • Hürrem ölünce ağladım kadına yapmadıklarını bırakmadılar :'( ama o düşmanlarına gereken karşılığı verdi hep.

0|0
    0|0
  • Uff benide ya ((

0|0
    0|0
  • Lanet olasi dizi!

0|0
    0|0
    • Niye :))

• Gercek sahsiyetler uzerinden yapilmis kurgu! Bir dizi oldugu icin.ama kimse bunu anlayamiyor. Hayatinda tarihin t sini okumamis tek yaptiklari sacma senaryolarini ezverleyip papagan gibi tekrar etmek olan insanlardan tarih ogrendiginizi sanmayin.

• benimde gözlerim doldu. ama bir terslik var sülüman öldürttü diye biliyordum ben.

0|0
    0|0
    • Benim bildiğim de Selim'in adamlarının, Beyazıt'ı ve oğullarını Şah'ın elinden alır almaz oracıkta öldürdüğüydü. Bunu üzerine Süleyman da Şah'a vaad ettiklerinin bir kısmından vazgeçmiş; çünkü oğlunun ve torunlarının canlı teslim edilmesini istemiş.

Erkekler Ne Diyor 5

• Şehzadelerin ölüm sahneleri ve müzikler super duygusallık en üst seviyede

0|1
    0|0
    • Kesinlikle! Hele ki müzikler 10 numara. Fahir Atakoğlu dünya çapında bir müzisyen zaten. Öyle Kıraç'a falan benzemez :))

• benide ağlattı

0|0
    0|0
  • Gerçekten çok duygulandırdı :(

0|0
    0|0
  • benide kardeş payı ağlattı ama onlar daha samimi bence izlediğim tek dizidir zaten.

0|0
    0|0
  • Evet üzücü tabii ki.Ancak devlet yönetmekte kolay değil dostum.

0|0
    0|0
    • Ya öyle de dostum, ama adam evladına nasıl kıyar be! diye sormadan da edemiyor insan. Bu yüzden tüm o gösterişlerine, imrenilecek gibi görünen yaşamlarına rağmen ben Osmanlı hanedanının mensubu olmayı istemezdim. Hele ki padişah olmayı hiç istemezdim!

Yükleniyor...