Diyarbakır değil filistin sanki

bir kafileyle diyarbakıra geldik. konaklama için ayrlan oteldeyiz. bölge polisi geldi yok pencereyi açmayın diyo. şöför geliyor motosikletli adama bu adam kap kaççı diyor. her yerde askeriye var. kapıda polis bekliyor. yahu ne oluyor. nereye geldik biz :( yarında programımız var. korkuyom valla bi yerde indirecekler bizi diye. katılmak istemediğim halde hocam zorla ille de sen diyor. harbiden bir kaç saatte psikolojim bozuldu. oysq bu kadar gelişmiş görünümlü şehirde bu kadar güvenlik önlemiyle nasıl yaşanır ya.

Güncellemeler:
.
2 gece burdayım yarın ki nefret gösteriden kurtuldum. başkasını seçtiler şimdi. korkuyormuşum. orda birşey olsa ben git demiştim demez kimse ama adımız korkağa çıktı.

0|0
39

En İyi Erkek Görüşü

• Eveet Diyarbakır'da yaşayan biri olarak söz hakkı bende...

Öncelikle arkadaşımız çok korkmuş belli ki harikalar diyarından gelmiş Diyarbakır'a. Geldiği yerde insanlar mutlu, huzurlu ama buraya gelince psikolojisi bozulmuş. İlginç!

Diyarbakır'da öyle her an bomba patlıyor, çatışma çıkıyor sanıyorsanız yanılıyorsunuz.

Velhasıl bir buçuk milyon nüfus burda yaşayabiliyorsa sen de yaşarsın dostum.

O değil de aklıma tayini Diyarbakır'a çıkmış olan ve ağlayan öğretmenler geldi. Orda ben ne yapacağım ağğğğğ diye zırlıyorlardı. Öğretmen olup adam olamamak budur galiba.

0|0
    0|0
    • bende zaten senin gibi dğşünüyorum. odaya geldiler yine. gençler telefonları cebinizden çıkarmayın dedi birileri. geçen gün havaalanında birini çarpmışlarmış. ulan dedim bu kadr adm nasıl yaşıyor burdada bize bu korku niye veriliyor. her yerde bomba patlayabilir elbette ama istatiksel olarak burada daha fazla olduğu kesin.

• o öğretmenlerin tayinleri ilçelere,köylere çıkıyor oralarda da mesela bismilde jandarma olarak askerliğini yapan arkadaşım da polis ekiplerinin gece dolaşamadığını söylüyor. Millet üzülüyor diye dalga geççeğine nasıl insanlar gönül rahatlığıyla gelir onu düşün düşünmesen bile empati yap

• Tartışacak değilim, fikrimi belirttim sadece. Sen de benim cevabın altına değil de kendin cevap verip fikrini belirtsen daha iyi olurdu. selametle..

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 3

• 0|1
    1|2
  • :S enteresan..

0|0
    0|0
  • merak ettıgım bır sehır

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 8

• Bu söylediklerin ya mitingli bir güne denk gelmiş ve mitinge neden gittiğini bilmeyen embesil insanların çıkardıkları karmaşadır ki tv de görülen olaylarda bu insanlar tarafından çıkarılır.Onun dışında ben 8 senedir yaşıyorum D.Bakır'da.Hele ki olayların merkezi olan Bağlar semtindeyim ancak henüz bir zararla karşılaşmış değilim...

0|1
    0|0
  • ama şunuda söyliyim güzel şehir gerçekten, gerek sosyal faaliyetler etkinlikler olsun gezme olsun, metropol şehir gerçekten, insanlarıda öyle düşündüğünüz gibi malum insanlar değil, onlar bi isyan ediyo onlara öyle diyim, insanlarıda gördüğüm kadarıyla sevecen cana yakın yardımsever güzel insanlar...

1|1
    0|0
  • bende bi anımı paylaşacam

3 gün d.bakırda kaldım dağkapıda merkezde,

otelde kalıyodum gece 12 gibi tvyi açmışım nasıl sakin kendimi vermişim tv ye

birader bi ses geldi ardından elektirikler kesildi, anlatamam sana şuurumu kaybettim, ben deprem oluyor sandım yemin ederim bide 4.cü 5.ci kataayım pencereden bi dışarı baktım kavga var, adap sopayı arabanın ön kaputuna vurunca o ses çıkmış, elektirikte tesadüfen kesildi, 10 dk sonra geldi zaten, öyle işte.

0|0
    0|0
  • Eee terör faaliyetlerinin en ağır olduğu bölgelerden birindesin bu kadar şaşırma

0|0
    1|1
  • ülkemin her karış toprağı güzeldir. oradaki bazı kardeşlerimizin beyni eşkıyalar tarafından yıkanmış olabilir ama bu diyarbakırı sevmekten bizi alıkoymamalı bence.

0|0
    0|1
  • ne kafilesi bu gezimi

0|0
    0|0
  • diyarbakır cok sakat yer doğuda şırnak hakkarı hıkaye bence en karısık yer burası

0|0
    0|1
  • Korkma lan, orası da Türkiye.

0|0
    0|3
Yükleniyor...