Büyüdüğünüzü anladığınız "o an" neydi ?

Ehliyetimi aldığım gün, o an büyüdüğümü anlamıştım. Ama orta okul arkadaşımın nikah davetini elimde tuttuğum şu an, tuzu biberi oldu :)

Sizin için o an neydi?

0|0
31|36

En İyi Erkek Görüşü

• okumayı öğrendiğim gün.

serin bi sonbahar sabahıydı. bi baktım kitaba ' ali topu tut' yazıyo attım hafızaya hemen. ama herşey daha yeni başlamıştı 'ali ata bak' ı okuyunca aliye güven olmucağını anladım daha da bi olgunlaştım. çünkü ali elindeki topu bırakmadan ata bakıyosa elindekini bırakmadan yeni denizlere yelken açabilirdi. aferin dedim aliye senden adam olmaz diyip uzaklaştım. yaz gelmişti...

11|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 35

• Aslında tüm erkek çocuklarının büyüdüklerini hissettikleri ilk an bence sünnet oldukları andır (sünnet olanlar için geçerli). Çoğunluğun hisleri o anda aynı olduğu için bunu saymıyorum ve benim için yine ayrı bir yeri olan bir zamanı yani yatılı okul için (lise) evden ayrıldığım anı söylemek istiyorum.

Ortaokul son sınıfının yaz tatili benim için hareketli geçmişti ve yazılı sınav sonrası, o çok istediğim okulu kazanmam neticesinde diğer işlemler için İstanbul'a gittik. Bu işlemlerde de sorun çıkmayınca, 26 Ağustos 1986'da okula kayıtım yapıldı ve babam "Allah zihin açıklığı versin oğlum" diyerek beni Bursa'da bulunan okulda bıraktıve İzmir'e döndü. İşte onun arkasından baktığım an, "Artık büyüdüm ve yalnızım" diye düşündüm.

Şimdi bir büyük -hatta orta yaş döneminde bir büyük- olarak yaşamımı sürdürüyorum. Ancak ne kadar büyüsek ve yaşlansak bile, en önemli olan şey içimizdeki çocuğun ölmesine izin vermemektir. İçimizdeki çocuk büyüdüğünde veya öldüğünde artık hayattan zevk almamaya başlarız bana kalırsa. İşte bu yüzden, ben içimdeki çocuğun büyümesine asla izin vermiyorum. Bu sayede çocuklarla çocuk olabiliyor, eğlenmem gereken zamanda gönlümce eğlenebiliyorum (içimdeki çocuk 3 duble rakı sonrasında beni ele geçiriyor). Herkese özellikle genç arkadaşlarıma tavsiyem, içlerindeki çocuğun büyümesine ve ölmesine izin vermemeleridir. Ancak dikkat edin ki içinizdeki çocuk sizi yanlış zamanlarda esir almasın. Ciddi olunması gereken zamanda, çocukça davranmanıza sebep olup sizi rezil ederse bu çocuk sorumluluk benim değil. Siz onun esiri olmayın, o sizin esiriniz olsun ve istediğiniz/doğru zamanda ortaya çıksın. :))))

Hep genç kalın!

3|0
    0|0
  • omuzlarıma binen sorumluluk,topluma karşı duyarlılık,ve yatılı okula ilk giriş anımdır,daha 9yaşındaydım.Anlamdım'ki aileme birşeyler vermeliyim ohalde ogünden itibaren bir büyük gibi davranmaya çalıştım.İnsanın hayatı nekadar zor geçerse istesende istemesende küçük yaşlarda büyümelisin

1|0
    0|0
  • An değil de "anlar" var.

Güzel bir kadın görünce (çevre, artist, şarkıcı vs) ve benden 10 yaş küçük olduğunu öğrenince dank ediyor.

1|0
    0|0
  • tuncelide elime silahi alip dag basinda eksi 15 derecede ilk kursunu sktigimda o an anladim ki fazlasiyla buyumusum

1|3
    0|0
  • İlk olarak, o dönem Almanya'da yaşayan ailemin beni ilkokula başlamam için Türkiye'ye gönderdiğinde, ama kesin olarak liseye başlarken memleketimden ayrıldığımda ve tamamen yalnız kalıp kendi başımın çaresine bakmaya başladığımda...

1|0
    0|0
  • Üniversiteye gidip eve çıktıgımda o ev geçindirmenin ne demek oldugunu anladıgımda büyüdüğümü anldım :)

1|0
    0|0
  • şafak 459 dediğinde büyüdüğümü anladım :):):):)

2|1
    0|0
  • lise bitirmeme bir hafta vardı çok samimi arkadaşım resmen evlendi,düğününe gittim ve orada hissettiklerim büyüdümü bana hissettirdi ve büyümekten çok korktum...

yaklaşık beş yıl sonra ilk maaşımı aldığımda gereken özgüvenimi kazanmıştım...büyüdüğüme çok sevindim...

1|0
    0|0
  • ben üni. yurtdışında okudum . Hava limanında anladım büyüdüğümü zaten ondan sonraki 11 yıl çook çabuk geçti

1|0
    0|0
  • büyüdüğüm anı hatırlamıyorum ama ben galiba bugün yeniden doğdum :)

2|0
    0|0
  • Universiteye gittigimde ailemden uzaklasip yalniz yasamaya basladigimda anladim.Simdi de tekrar aile ortamina donmek istemiyorum maalesef :)

1|0
    0|0
  • komik olabilir ama ilk maasımla anneme kucuk bir hediye ve eve alısveriş yapmamdı :)))) Cok hosuma gitmişti yaa :))) Küçük osmanın reklam filmi geldi aklıma ekmek alıo gidioya :)))

2|0
    0|0
  • kardesimin sorumlulugunu da üstlenmek zorunda kaldıgımda ayrıca evle ilgili her şeyin sorumlulugu bana kaldıgında büyüdügümü anladım. baya uzun zaman oldu aslında..

1|0
    0|0
  • babamın öldugu gün büyüdügümü ögrendım

1|0
    0|0
  • gerçekten ilk kez aşık olduğumda orta son :)

2|0
    0|0
  • ben de ilk kez tek başıma şehir dışına çıktığımda büyüdüğümü anladım

1|0
    0|0
  • Okulumu bitirdim, askerliğimi yaptım, maaşımı aldım. Ama nedense hala öyle bir an hissedemedim.

Tahmin ettiğim kadarıyla o an ya bir doğumla gelecek ya da bir ölümle.

1|0
    0|0
  • hakimin, 17 yasimi doldurdugum icin tutuklu yargilanma kararimi yuzume okuttugu anda... kendimi baya yasli hissetmistim

1|0
    0|0
  • iş hayatına atıldığım ilk gün:))yani kendi paramı kendim kazanmaya başladığım zamn büyüdüğümü anladım .

1|0
    0|0
  • üniversiteye geldiğimde artık çoktan büyüdüğümü kabul etmek zorunda kaldım

1|0
    0|0
  • insanlar sözlerimi gderçekten ciddiye aldığı zaman

1|1
    0|0
    • +1 Ciddiye alınıp sözümüz dinlendiğinde insan büyüdüğünü hissediyor.

• Ben daha hissetmedim :)

2|0
    0|0
  • şafak 549 ken

1|1
    0|0
  • Aysun KAYACI nın benden küçük olduğunu öğrendiğim andı büyüdüğümü anladığım an.

1|0
    1|0
  • Askerdeyken ileride yaşamı düşündüğümde anladım büyüdüğümü

1|0
    0|0
  • asker olmak istedigim an

1|0
    0|0
  • işe başlayıp ilk maaşımı aldığım gün...ekmak davama düşmüştüm artık...

1|0
    0|0
  • İlk işe girdiğim gün. Her şeyin değişmesini izlediğimi hatırlıyorum...

1|0
    0|0
  • ben hala büyümedim :)) 40 yaşıma geliyim o zaman büyümüş sayılırım :))

1|0
    0|0
  • ilk maaşımı elime aldığım an.

1|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    5

Kızlar Ne Diyor 31

• :)) büyüdüğümü hiç anlamadım da yaşlanmakta olduğumu anlıyorum bu kopukluk nerden kaynaklanıyor bilmiyorum , arada önemli bir zaman dilimini kaçırmışım :)

3|2
    0|0
  • Seneler önce tuttuğum bir günlüğü bulduğumda ve onu okuduğumda büyüdüğümü anladım.Seneler önce dediğim 15 sene önceki günlüğümden bahsediyorum..

Ananemin parmağı hırkalarımın birinin fermuarına takılmış ve canı çok yanmış. Ve ben bu satırları öyle bir dehşete kapılmış gibi yazıyorum ki şaşarsınız. İşte bu gün o günlüğü bulduğumda, bu satırları nasıl ağlayarak yazdığımı hatırladığım zaman büyüdüğümü anladım. Hatta buna benzer bir anım daha var. Onu da anlatmak istiyorum :)

Bir gün İstanbul'a yine ananeme ziyarete gitmiştik. Evde sadece ben ve ananem var. Ananem temizlik yapıyor ve ben de onu korkutmaya hazırlanıyorum.Neyse, ananemin köşeyi dönmesiyle benim BÖÖ! diye önüne atlamam bir oldu.Kadın korktu mu, korkar gibi mi yaptı bilmiyorum ama Antalya'ya döndüğümüzde ananemi özlediğimi fark ettim.Sonra başladım ağlamaya.Neden o kadar çok korkuttum, ya bir şey olsaydı diye. :))

Öyle işte.. Keşke hep çocuk kalsaymışım diyorum bazen. Büyümek gittikçe daha fazla sorumluluk getiriyor.. :)

1|0
    0|0
  • babamın öldüğü günün sabahı

ev kalabalık 12saatlik yoldan akrabalarım kalkmış gelmiş ben daha bilmiyorum ama anlamak zor değil

annem uyandığımı görünce kardeşimi ve beni aldı başka odaya gidip yalnız kalmak istediğini söyledi herkes uzaklaştı bizden. sonra ikimizi de kucağına oturup kızarmış gözleriyle sakin sakin bakın çocuklar dedi. daha hiç bir şey söylemeden ''sus söyleme'' dedim. kardeşim ne oldu diye sordu işte o an anladım

1|0
    0|0
  • hmm.. annem ve babam kavga ettiğinde kardeşimle kalmıştık evde tek.ona yemek yapmıştım o zaman anladım

1|3
    0|0
  • ailemden gizli tek başıma şehir dışına yaptığım ilk yolculuk :) gerçi henüz lise 1deydim nie öyle bi havaya girdiysem :D

1|0
    0|0
  • üniversitede alttan ders bıraktığım için ailem tekrar okuduğum şehre gitmemi istemiyordu sınavlara girmeme izin vermiyordu ve bende gittim beş kuruş istemedim çalıştım ev tutttum 7 ay hiç gelmeden orda mücadele ettm ve başardım işte o zaman ben büyüdüm galiba dedim

1|0
    0|0
  • üniversiteye kayıt olduğum ilk gün, Kızılay'ın kalabalıklığının üstüme üstüme gelmesi ve yurtta ilk defa ailemden uzakta geçirdiğim ilk gece, büyüdüğümü anladım :)

3|0
    0|0
  • Üniversiteye yeni başladığımda değişiyorum (davranışlarım, giyim tarzım, bakış açım, beynim vs vs..) diye korkmuştum ve saatlerce bana neler oluyor diye ağlamıştım. İşte o zaman büyüdüğümü anladım...

1|0
    0|0
    • Dahası günlüklerimden bölümler okurken "Yahu ne acayip şeylere üzülmüşüm" diyerek gülümseyebildiğim zaman kocaman olduğumu da anladım.

• ben hep büyüktüm sanki üstelik acı falan çekmeden. dönün noktam olmadan. tabii düşüncelerim lisedeki gibi değil ama çooooook farkta yok aslında

1|0
    0|0
  • erkek kardeşim dogduktan sonra kucagıma alıp koklayıp koklayıp öpmem <3

evet ben artık büyüdüm dedim

1|2
    0|0
  • kizimin dogdugu gün büyüdügümü anladim. simdi ise o büyüdükce tekrar onunla kücüldügümü ve cocuklastigimi anliyorum :)

1|1
    0|0
  • Daha gelmedi o an.

1|0
    0|0
  • bazen yaşlandığımı hissediyorum.. sıkça. ama hiç büyüdüğümü hissetmedim.

2|1
    0|0
  • her zaman yaşımdan oldukça olgun biriydim. ama 21 yaşında annemi kaybettikten sonra hayatla mücadele ederken epey büyüdüğümü hissettim.

1|0
    0|0
  • reşit olduktan 2 gün sonra oy kullanmam :))

1|0
    0|0
  • hala büyüdüğümü hissetmiyorum abim 32 yaşında o da aynı cevabı vermişti ben ne zaman büyüyeceksin dediğimde. ben büyümek de istemiyorum hep bu rahatlıkta kalmak istiyorum.

1|1
    1|0
  • is yerinde fazlasiyla firca yedigimde ve ehliyetimi aldigimda büyüdügümü anladim..

1|0
    0|0
  • Ben yerinde sayanlardanım ahah :))

ehlıyet aldığında büyüdüğüne inanıyorsun , inşallah kazasız kullanırsın kaza yaprsan

10 yas yaşlandına inanırsın :)))

0|0
    1|0
  • aşık olduğumu hissedip artık annemin kucağında ağlamanın çare olmadığı an büyüdüğümü anladım:)

1|0
    0|0
  • insanlar sözlerimi gderçekten ciddiye aldığı zaman büyüdüğümü anladım

1|0
    0|0
  • ailemden ayrı ılk tatıle cıktıgımda

1|0
    0|0
  • üniversiteye başladıgımda kendi evime cıktıgımda büyüdügümü anladm:D

1|0
    0|0
  • Sevgilimin oldugu gün!

0|0
    0|0
  • kardeşim doğduğunda büyüdüğümü anlamıştım çünkü bn abla olmuştum :)

0|0
    0|0
  • benim için o an sevdiğim kişinin gözlerine saatlerce bakabimektir:)

0|0
    0|0
  • benim aklıma neden bişey gelmiyo ya .d

Reşit olduğum gün olabilir belki :)

0|0
    0|0
  • Ben niye hiç bişey hatırlamıyorum.

İlk sevgilim olduğu gündü herhalde :))

1|0
    0|0
  • liseye basladığımda

ilk çalışmaya başladığımda

sözlendiğimde..

1|0
    0|0
  • büyüdüğümü anne olduğumda anladım.o küçücük şey bana muhtaçtı ve ben büyümek zorundaydım:)

4|1
    0|0
    • anneler yaş olarak beyin olarak en zoruda kalp olarak büyümek zorundadırlar dimi çok zor bi zanaat hakkıyla yapabilmek tabi

• işte bu çok güzeldi. hayatındaki en büyük, en anlamlı şey.. bu dünyaya bir can getirmek.. anlatım şeklinde çok derin "o küçücük şey bana muhtaçtı ve ben büyümek zorundaydım" :))

• çok güzel bi cevap bence de anne olmak olmalı tatmadım ama o masum yaratığın sana ihtiyacı var:)

• lisede beraber her türlü serseriliği yaptığım arkadaşım kucağında bebeği ile kapıyı açtı birkaç yıl sonra ziyaretine gittiğimde. bi tuhaf olmuştum, öyle böyle değil hem de.

doğduğu günü bildiğim komşumun çocuğu kocaman delikanlı olmuş olarak çıktı karşıma. hayatın biz onu izlerken geçip gittiğini de ilk o gün gerçekten anladım...

3|0
    0|0
  • Kızlar Devam
    1
Yükleniyor...